Skocz do zawartości

PZU chce mnie wyruchać -może ktoś coś doradzić?!


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o ile dobrze pamiętam 75 albo 80% wartości pojazdu orzekana jest zgodnie z przepisami ogólnymi (ustawa IMHO) szkoda całkowita

Bzdura. Tak jak pisałem a konrad potwierdził' date=' chodzi o 100% i nie reguluje tego Ustawa tylko oczecznictwo SN

A co z roszczeniami za okresowe unieruchomienie pojazdu i poświęcony czas związany z dochodzeniem swoich praw? Przecież biorąc pod uwagę godziny pracy naszych pożal się Boże urzędów to b. często trzeba brac urlop z pracy. Ja chce do Amerykiiiii...
`

Nie musisz do Ameryki. Wg polskiego prawodawstwa też możesz rościć za to odszkodowanie.

Ja załatwiłem to w sposób prosty: szkoda całkowita' date=' ubezpieczyciel przejmuje wrak, ja dodatkowo zainkasowałem kasę za zniszczone ciuchy i odszkodowanie za poniesione obrażenia i za otrzymana kasę kupiłem sobie inny (lepszy) motocykl i nowe ciuchy. Było to mozliwe dzieki interwencji firmy zajmującej sie negocjowaniem odszkodowań. [/quote']

Załatwiłeś to dlatego że ci się należało, a firmie zajmującej się negocjowaniem dałeś zarobić bo nie znałeś prawa.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiłem to w sposób prosty: szkoda całkowita, ubezpieczyciel przejmuje wrak, ja dodatkowo zainkasowałem kasę za zniszczone ciuchy i odszkodowanie za poniesione obrażenia i za otrzymana kasę kupiłem sobie inny (lepszy) motocykl i nowe ciuchy. Było to mozliwe dzieki interwencji firmy zajmującej sie negocjowaniem odszkodowań.

Załatwiłeś to dlatego że ci się należało, a firmie zajmującej się negocjowaniem dałeś zarobić bo nie znałeś prawa.

prawda! ale sporo ludzi nie zna swoich uprawnień i lepiej w takim przypadku dać zarobić firmie niż dać się oszukac przez ubezpieczyciela ... nie mam racji?

oczywiście lepiej jest dojść swoich praw samemu i zaoszczędzić także "dolę" firmy roszczeniowej ale to trzeba umieć lub przejść choć raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam na forum -najpierw chcę pozałatwiać sam -jeśli kasą którą wywalczę dalej będzie licha pomyślę nad pomoca prawną -teraz po prostu staram się douczyć co i jak i zbieram wasze wszelkie cenne rady :D

 

na razie dowiedziałem sie że w moim przypadku:

-mam udokumentować wyższą wartość motocykla (będzie rozpatrywana szkoda całkowita)

-moge rościć sobie kasę z tytułu trwalego uszczerbku na zdrowiu

-należy mi się zadoścuczynienie za doznany ból itp itd

-należy mi się kasa za zniszczoną odzież jak i przedmioty które uległy zniszczeniu podczas wypadku

-należy mi się zwrot kosztów związanych z leczeniem (jeszcze nie podjęłem prywatnego ale jak dalej służba zdrowia bedzie mnie traktować w dotychczasowy sposób będę do tego zmuszony)

-mogę żądać kasę za czasowe unieruchomienie pojazdu

 

 

i teraz mam jeszcze pytanka

czy po prostu zgłosić na sobie szkodę a oni po jakimś czasie zwołają komisję lekarską i orzekną ile mi się należy, potem ewentualnie będę mógł się od tego odwolywać, czy z góry zażądać jakiejś kwoty (chodzi mi głównie o zadoścuczynienie za ból itp) a jeśli tak to ile :D ?

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dobrze jest prawo poznać, chociażby czytając nasze wypociny na forum. Co do wytaczania ciężkich armat. Należy dać do zrozumienia firmie ubezpieczeniowej że mamy za plecami artlerię i to ciężką. Niema co ładowac dział skoro na sama wieść o nich przeciwnik obsra sobie zbroję

 

Dokładnie tak, poza tym mając pojęcie o swoich prawach nie damy się wy**chać ani przez jedną ani przez drugą stronę.

Konrad, po kolizji poproś o kopię oczeczenia komisyjnego i wysłuchaj kwoty. Będzie można łatwo sprawdzić czy kwota jest adekwatna do poniesionej krzywdy.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dobrze jest prawo poznać, chociażby czytając nasze wypociny na forum. Co do wytaczania ciężkich armat. Należy dać do zrozumienia firmie ubezpieczeniowej że mamy za plecami artlerię i to ciężką. Niema co ładowac dział skoro na sama wieść o nich przeciwnik obsra sobie zbroję

 

Dokładnie tak, poza tym mając pojęcie o swoich prawach nie damy się wy**chać ani przez jedną ani przez drugą stronę.

Konrad, po kolizji poproś o kopię oczeczenia komisyjnego i wysłuchaj kwoty. Będzie można łatwo sprawdzić czy kwota jest adekwatna do poniesionej krzywdy.

Tak jak mówi Ryży, w odwołaniu możesz spokojnie dopisać że swoje roszczenia na bieżąco konsultujesz z kancelarią adwokacką :D taki dopisek czasem czyni cuda

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Ryży, w odwołaniu możesz spokojnie dopisać że swoje roszczenia na bieżąco konsultujesz z kancelarią adwokacką Smile taki dopisek czasem czyni cuda

 

aha. pod warunkiem, że nie trafi się jakiś prawny byczek hasający po dokumentacji. wtedy taki dopisek może wywołać... uśmieszek politowania prawnika pzu

 

www.apu.pl -> "o firmie": "Z uwagi na cel i formę prowadzonej działalności wszystkie porady i konsultacje mailowe, telefoniczne i listowe są bezpłatne."

 

i masz wszystko: porady od specjalistów, za darmochę. pasuje?

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc są już jakieś konkrety:

-wycenili motocykl na przed szkodą na 2800zł

-po szkodzie 450zł

-odszkodawanie za ciuchy -620zł

-zwrot kosztów transportu na parkin policyjny i za samo parkowanie (5dóB)-195zł

 

w poniedziałęk mogę się zgłosić (jeśli będą pracować) po 3165zł

 

rozmawiałem także telefonicznie z rzeczoznawcą który ewentualnie robiłby mi wycenę ale poradził mi abym najpierw złożył swoje odwołanie a wartość przed wypadkiem poparł konretnymi ogłoszeniami z mediów (wydrukowałem sobie już kilka ofert z internetu)

 

jeszcze odnośnie ciuchów - tą sprawę zostawie chyba już w spokoju bo tu chyba więcej nie da się wyciągnąć (ale spytam jeszcze na jakiej podstawie na tyle akurat wyliczyli, odemnie wcześniej chcieli tylko oświadczenia co i za ile kupiłem)

 

jutro lecę jeszcze do lekarza ponażekać a w poniedziałek do PZU po kasę, złożyć odwołanie oraz zgłosić szkodę na sobie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...