Skocz do zawartości

pytanie za 100 pkt


FJ1100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić co się dzieje z moim rozrusznikiem? :) Jeżdżę FJ1100. Przy odpalaniu rozrusznik czasem "kręci" dobrze, a za innym razem to jak by chciał a nie mógł. Wygląda to wtedy tak jakby to była wina akumulatora (co jednak jest wykluczone).

PROSZĘ O POMOC!!!

:idea: [/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mimo wszystko sprawdziłbym akumulator - zwykle takie obajawy są, gdy klemy się zabrudzą wskutek ulatniania się elektrolitu.

Nie wiem, jakie są konkretnie objawy złego działania rozrusznika, ale jeśli takim objawem jest "przekręcanie" się, nie łapanie rozruchu, śliskanie się rozrusznika, to oznacza, że do wymiany jest bendix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być jakieś styki utlenione. Sprawdź sobie napięcie na zaciskach rozrusznika a następnie uruchom go odczytując jednocześnie wskazania miernika. Nie wiem jaka jest moc rozrusznika w FJ i pojemność akumulatora ale napięcie nie powinno spaść poniżej 10 V

Jeżeli jest niższe sprawdź połączenia przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ze zwróciliście na to uwagę :) Odnoośnie wypowiedzi Dominika:

- klemy są ok. Mam nowiutki akumulator.

- bendix też odpada bo ani razu nie zdarzylo się, aby rozrusznik mi się ślizgał. Kręci za

każdym razem - tylko czasem żwawo, a czasem nie.

 

Cze Pipcyk. Styki mam przeczyszczone papierkiem, ze błyszczą jak u psa jajca..., Efektu za bardzo nie widać -dalej to samo. Raz dobrze, raz nie... Będę musiał w takim razie sprawdzić na nim napięcie, choć połączenia są ok.

 

Witam Kazmir. Z początku też tak pomyślałem, ale u mnie nie ma tulejek tylko łożyska, które nie wykazują zresztą żadnych objaw zużycia - więc ocieranie twornika o stojan wykluczone - tym bardziej, że po rozebraniu nie było żadnych wskazujących na to śladów.

 

Myślałem tak sobie, że walnęło mi może jakieś uzwojenie na tworniku lub stojanie, ale sam to raczej wykluczam. Gdyby tak było to prawidłowo nie zakręciłby ani razu.

 

vx800 - bardzo śmieszne Jaca. Jak tam było na kuligu? :D

 

NO I O CO CHODZI :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem - ale może być znowu tak, że tylko czasem coś nie załapuje i wtedy słabo kręci. Może to by tłumaczyło to,że miałem ciemne styki - jakby troszke nadpalone. Przeczyściłem je ale dalej to samo. Może właśnie z tego powodu o którym wspomniałeś.

 

Napisałem ci co nieco na temat kolanka z nierdzewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem - ale może być znowu tak, że tylko czasem coś nie załapuje i wtedy słabo kręci. Może to by tłumaczyło to,że miałem ciemne styki - jakby troszke nadpalone.

 

No to Masz co robić. Uciekaj sprzed komputera i marsz do garażu. :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...