Skocz do zawartości

FANI HONDY VFR 800 ( Honda VFR800 )


Rekomendowane odpowiedzi

zaczyna sie od 6 :icon_razz: a górna granica to nie wiem :icon_razz: ale mysle ze tak okolo 9-10l/100km. No ale spotkałem sie z opinia iz mozna zejsc tez ponizej 6l/100 ale to chyba jest juz trudne :biggrin:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

VFR 750 RC 24 paliła mi 5.5 l\100km przy prędkościach do 120 km\h. RC 36 z racji, że były to dwie wersje japńskie ca 7l\ 100km. Z tego co wiem wersje na europe palą mniej.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rc36 zaczyna sie od 4.5, a konczy na 9-10.

4.8 osobiscie osiagnalem na trasie z jazda z mz, wiec predkosc okolo 100. teraz z plecaczkiem na trasie 6.8 - predkosc 140-160, na dlugich prostych szybciej :icon_razz: 9.8 osiagnalem na miescie jezdzac do odcinki na kazdym biegu od swiatel do swiatel - mialem taka fanaberie :icon_razz: a tak samemu jak jade to srednio pali mi 6.2 miasto+trasa - mieszanie

Edytowane przez MłodyVFR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w RC24 można zejsc spokojnie do 6-6,5L ale standard to 7L :icon_exclaim: ,ale spytaj każdego kto jezdzi VFR nikt Ci nie powie ze za duzo ,spalanie masz wynagradzane osiągmi i zarąbistą elastycznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem rc36 '96r

poczatek sezonu - brak wyczucia raczej spokojna jazda bo i strach i umiejętności kiepskie były paliła okolo 7l bez znaczenia czy miasto czy trasa

pod koniec sezonu jak już trochę więcej pewności siebie było i zaczynało braknąć mocy to paliła 8-8,5

bez znaczenia czy miasto czy trasa

tylko ze nigdy na trasie tak poniżej 160-170 nie schodziłem

powyżej 200 max 9l mi paliła

 

ogólnie to średnia wychodziła mi w granicach 8l i to niezależnie od stylu jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze uśrednione 7 bedzie chyba najodpowiedniejsze. Natomiast spalanie powinno sie kształtowac w okolica 6-9 litrów, choć słyszałem ze u coponiektórych spalanie spadalo ponizej 4 litrów he he (skóter tyle pali a nie 750'ka).

Ja mam Vitka i pali 7-8 litrów praktycznie nie ma róznicy styl jazdy, dopiero na trasie zszedłem z raz na jakies 6,5 litra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że średnio tak ok 6-6,5 l na oko powinno być , chociaż dokładnych pomiarów nie zaczałem jeszcze bo narazie tylko jeżdze a nie licze :rolleyes: , z tymi 9 to chyba lekka przesada :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja RC24 wciągała od 4 do 7 litrów. 4-4,5 na trasie przy 130km/h, 7 przy katowaniu w mieście

 

Tia, bo Ci tunel ałerodynamiczny robiłem mojom CBR :icon_twisted:

 

Dotychczas minimum jakie spaliła mi RC36 to coś w okolicach 5,6 litra. Jeśli chodzi o górną granicę to zależy ona od chwilowego stanu głupoty - coś w okolicach 9 literków mi wyszło.

 

 

PS. Duże spalania benzyny VFR'a rekompensuje zerowym spalaniem oleju (przynajmniej moja) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich VFRowców, od przedwczoraj dołączyłem do grona, dosiadam VFR 800 FI z '98r. Co prawda na razie mogę tylko spoglądać na mojego sprzęta bo mam padnięty regulator napięcia, ale już (mam nadzieję) nie długo dołączę do tych co śmigają a nie marzą :D))

 

PS: Pytanko na początek: jak wam świecą świateła : obydwa mijania i obydwa drogowe, czy może jedno mijania a osobno drogowe , tak jak w GSXFie, bo mój moto ma "bujną przeszłość" i nie wiem jak jest poprawnie. Aaaaa i jeszcze jedno, czy klucz do naciągu łańcucha to taki zwykły pazurkowy czy jakiś specjalistyczny dostępny tylko w HONDzie? ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...