Skocz do zawartości

Pierwszy motor 80-125cm.?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.Postanowiłem zakupić sobie motorek enduro.Będzie on służył mi do nauki i jazdy po lesie (mam pod domem spory las),na miasto nie zamierzam nim wyjeżdżać gdyż mam tylko prawo jazdy B i niechce ryzykować.Doświadczenia za bardzo nie mam tzn.miałem komara,motorynke i Simsona .Chodzi mi o to aby motorek był łatwy w prowadzeniu i dawał rade na lekkich górkach i piachu.Co byscie mi mogli polecic ? Z informacji na forum wnioskuje,że najlepsza była by DT 80 zarejestrowana jak motorower (wtedy miał bym zero stresu) ostatecznie DT125cm.Mam tylko pytanie jak z wymiarami i mocą DT80,czy bedzie na mnie ok.mam 23lata ,176cm wzrostu.A i jak wygląda sprawa i przewozem pasażera na tym motorku (czy druga osoba sie zmiesci w miare normalnie?) chiałbym czasem z dziwczyną pojeździć.

Aha dysponuje kwotą 4000-5000zł ewwntualnie bym miał środki na puźniejszy tuning.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 176 cm wzrostu to dosiegniesz stopami ziemi ale tez nie bedziesz wygladal jak na motorynce. wzrost na dt 80 i 125 jak najbardziej ok. z pasazerem nie ma wiekszych problemów. tylko najlepiej jak jest plci pieknej, wtedy moze sie nieco blizej przysunac bo na koncu kanapy jest cos twardego przez co pasazera boli dupa po 30 km ;) ale malo jest motocykli na ktorych pasazer czuje sie jak na skorzanym, prezesowskim fotelu :)

 

125-ka jest takich samych wymiarow co 80-ka.

 

Chodzi mi o to aby motorek był łatwy w prowadzeniu i dawał rade na lekkich górkach i piachu

dt da sobie rade w duzo trudniejszym terenie, tylko trzeba załozyc odpowiednie oponki

 

kwota w zupelnosci wystarczy na zakup, jeszcze sie cos ostanie na kask....

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o no właśnie o to mi chodziło ,rzebym nie wyglądał jak na motorynce (dodam ,ze mam szczupłą budowę ciała) .Zapomiałem jeszcze zapytać ,gdzie kupić w Wawie i okolice? bo wszystkie ogłoszenia w allegro dotyczace DT są dośc daleko Wawy ,jutro kupie Dizmar ale pewnie tez będzie ciężko coś trafić.Zna ktoś może kogoś kto sprowadza te motorki z Niemiec.Szwajcarii itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 165 wzrostu i dotykam ziemi na paluszkach więc myśle że będziesz wyglądał całkiem przyzwoicie :)

Jak napisał robak dt dobrze daje sobie rade w nawet trudnym terenie nie wiem tylko czy ci mocy nie zabraknie w twoim wieku może warto zastanowić sie nad 125 frajda zawsze większa.

Na targach (na służewcu) widziałem kolesia który sprzedawał dt80 jak chcesz moge ci dać do niego jakieś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 23 lata i 2 cm więcej wzrostu. Jak moja Dt jest maxymlanie podwyzona to siegam palcami, na średniej i normlanej wysokości jest OK.

Co do mocy to starczy żeby sobie w miare normmalnie pojeździć po lesie.

DT 80 zarejstrowana na 50 to zero stresu związanego z dokumentami do tego nie trzeba robić co rok przeglądów a i ubezpieczenie jest niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - ja miałem taki sam dylemat.

80 czy 125.

Nie mam jeszcze A, a chcę już jeździć, więc myślałem o tym, żeby 80 była zarejestrowana na motorower. Już miałem się przymierzać do takiej osiemdziesiątki, ale spotkałem znajomego na... DR 650 :)

No i opowiedzial mi historię jego MTX 80, która stoi do dzis w garazu zarżniętym silnikiem. Jak nie masz 15 lat to 125 to jest minimum...

 

Chociaż - jak będziesz jeździł w terenie, to już 80 na godzinę będzie zabójstwem.

 

Co do zwracania uwagi przy zakupie, to jest osobny dział dotyczący kupowania maszyn. Parę waznych elemetów jest.

 

P.S. 125 też się na motorower zarejestrowac da ;) No problemos :)

 

P.S.2 Na allegro jest kilka ciekawych ofert z warszawy. W tym 125 RX niezarejestrowana i sprowadzona z 2000 roku. Cuuuudo. Za jedyne 4700zl. Jak z kompletem dokumentów, sprawnym silnikiem i bez dzwonka, to już bym jechał do Warszawy, jakbym tyle miał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16lat i kupiłem sobie TS70, całkiem podobny sprzęt do DT i to wcale nie jest prawda że powyżej 15lat trzeba przynajmniej na 125 ganiać!! Twój kolega też jeźdżi na ociążałym katamaranie nie nadającym się w cięższy teren!! jeżeli chcesz ganiać na dowód to szukaj DT80 na motorower. 125 też się czasem na motorower trafiają a więc życze szczęścia w poszukiwaniach. Obydwie maszyny spoko jak na początek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zawsze odmiennie proponuje CZ 125 CROSS :) . Super moto, proste, tanie, mocne (27KM przy 10200obr.)Samraz w teren i do wkuzania glin :twisted: , ale na dalsze wypady po ulicach nie bardzo z uwagi, że to rasowy cross i nie ma mozliwości zarejestrowania. Także jak chcesz enduro i smigać więcej po mieście to DT, ale proponował bym 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolega też jeźdżi na ociążałym katamaranie nie nadającym się w cięższy teren!!

 

Chyba nie nazwałeś Dr650 katamaranem? Bo jeżeli tak, to trochę masz złą definicję, wiesz? :>

 

125 moim zdaniem to minimum. 80 jest niby fajna, ale jak się już człowiek nauczy, to zaczyna mu się nudzić. No.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wykorzystania w pelni to pomysli taki jeden ze jak przejedzie sie po miescie na maxa to juz wykorzystuje sprzeta w 100%. I pozniej kozaczy co to nie on :lol: . Janek kupuj lepiej 80 na motorower wtedy wieksza pewnosc , sam wiem co to jazda 125 bez prawka... ciagle rozgladasz sie za policja i ogolnie masz stracha... Oczywiscie mozna kozaczyc i jezdzic bez prawka dluugo ale ja juz bym nie mogl:P ( sytuacja prawko zdane czekam na odbior , a tu nagle cos dlugo policja za mna jedzie. Ja w lewo na kumpla ulice oni bo heblach wsteczny i zaraz sie tocza uliczka , naszczescie kumpel mial niedaleko chate i mogli mnie cmoknac :) jakby mnie zlapali to byloby nieciekawie... w sumie czekalem na odbior...) Masz obycie ze sprzetami w miare z 80 sobie poradzisz , ew pozniej mozesz ja ulepszyc jakby nie starczala. Najlepiej przygode z moto zaczynac od powolnego ewuolowania od malutkiego sprzeta do stopniowo coraz wiekszych pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wykorzystania w pelni to pomysli taki jeden ze jak przejedzie sie po miescie na maxa to juz wykorzystuje sprzeta w 100%. I pozniej kozaczy co to nie on :lol: . Janek kupuj lepiej 80 na motorower wtedy wieksza pewnosc , sam wiem co to jazda 125 bez prawka... ciagle rozgladasz sie za policja i ogolnie masz stracha... Oczywiscie mozna kozaczyc i jezdzic bez prawka dluugo ale ja juz bym nie mogl:P ( sytuacja prawko zdane czekam na odbior , a tu nagle cos dlugo policja za mna jedzie. Ja w lewo na kumpla ulice oni bo heblach wsteczny i zaraz sie tocza uliczka , naszczescie kumpel mial niedaleko chate i mogli mnie cmoknac :) jakby mnie zlapali to byloby nieciekawie... w sumie czekalem na odbior...) Masz obycie ze sprzetami w miare z 80 sobie poradzisz , ew pozniej mozesz ja ulepszyc jakby nie starczala. Najlepiej przygode z moto zaczynac od powolnego ewuolowania od malutkiego sprzeta do stopniowo coraz wiekszych pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...