Skocz do zawartości

Jak zmniejszyć spalanie?


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmniejszyć spalanie w GSXR750W.Pali w cyklu mieszanym około 8litrów :(

Jak i co powinienem ustawić w gażnikach aby spalanie spadło?Nadmienie, że nie jestem pałowaczem i nie interesuje mnie maksymalna moc tego motocykla.Jeżdże raczej spokojnie chociaż ktoś powie -To po co masz ten sprzęt?Moge poswięcić osiągi motocykla kosztem mniejszego spalania.

Licze na pomoc i konkretne podpowiedzi.Jakby paliwo bylo takie tanie jak w stanach to bym się nie przejmował.Żyjemy jednak w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSXR 750 chyba niemoże mniej palić w trakcie jazdy w cyklu mieszanym :lol:. Mój VS 1400 potrafi wciągnąc więcej po mieście.

 

A zamiast dławić GSXRa kup GSXFa. Nigdy się niezastanawiałem jak zdławić motocykl. Spróbuj odwrotnie niż oddławianie: załóż oryginalny wydech, mniejsze dysze w gaźnikach, opóść iglice, zaklej część wlotu powietrza albo wstaw jakies kryzy w gaźniki. Spróbuj wkręcić nieco śruby składu mieszanki. Ale moim zdaniem to robota bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge poswięcić osiągi motocykla kosztem mniejszego spalania.

 

Tak jak już powyżej napisał Pawel. Razem z poświęceniem osiągów...odejdzie w dal twój mocykl...

 

Takie motocykle jak twój nie są nastawione na ekonomie, tylko na osiągi, a to wiąże się z dużym spalaniem! Aby zaoszczędzić, mógłbyś pobawić się w odsuwanie gaźników od cylindra, blokowanie wydechu, a najlepiej zmiana wałków rozrządu. Ale taka zabawa zbytnio się nie opłaca. Więc może lepiej pomyśl, o czymś tańszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmniejszyć spalanie w GSXR750W.Pali w cyklu mieszanym około 8litrów :D

:P

to i tak bardzo mało :P znam takie co pala od 10 w góre bez pałowania :(

No to tak jak moj :P ,zobaczymy w tym sezonie czy cos sie poprawilo po wymianie dysz

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda stara jak swiat jak masz stadninę to i owsa potrzeba...

jak sie kupuje motocykl majacy ponad 100 koni to trudno oczekiwać aby palił jak motorynka...

jedyne co mozna zrobic to dobrze wyregulować składy mieszanki, zsynchronizowac gazniki, dbać o ciśnienie w oponach i mniej otwierać przepustnice...

wszelkie inne metody poprostu kaleczą motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik musi cos palić. Albo benzynę , albo zawory... :lol:

 

Przede wszystkim zuzycie zależy od sposobu jazdy.U mnie jest to róznica ok 2l na 100 km. Jazda spokojna w trasie dwie osoby to ok 4,5-5l. Jazda agresywna, częste przyspieszanie, jedna osoba na pokładzie , 6-6,5l

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...