Skocz do zawartości

Olej w Uralu


Gość Sebek777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JA leje 15W40 marka zalezy tylko od tego gdzie akurat jestem. Lalem nawet superol CC i bylo dobrze. Do tej pory nic sie nie stalo i dziac sie nie bedzie. Teraz mam jakis orlenoski olej. Akurat jesli idzie o ruski to mozna lac wsio co nie jest olejem przekladniowym ani jakims zajebistym syntetykiem do sportowych czterotaktow :):D Przynajmniej takie jest moje zdanie

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Ci orlenowski olej Lubro 20W50. Do kupienia na stacjach Orlen, lecz nie na wszystkich, w cenie około 11zł za litr. Jest to olej w pełni mineralny, niedrogi lecz w miarę nowoczesny, własnie do starszej generacji silników. Dzieki temu że jest dość gęsty, to poprawia szczelność silnika, zmniejsza przedmuchy, a ruski sprzęt trzyma cisnienie oleju. Ja na takim jeździłem Dnieprem, a gdy będę wymianiał w beemce- to tez go wleję. I nie lej broń boże żadnych syntetyków czy półsyntetyków. Są stanowczo za rzadkie.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w junaku po kapitalce mam syntetyk i tylko tego sie aktualie bede trzymal, nie wiem po czym wnosisz ze ci silnik cisnienie trzyma na mineralnym, o szczelnosci to juz wogole sie nie bede wypowiadal bo sa to brednie wziete z kosmosu, od kiedy to zalezy szczelnosc silnika od rodzaju uzytego oleju do smarowania :roll: W momencie przejscia z mineralnego na syntetyk wystepuje klekot i jakies dziwne odglosy, jezeli silnik byl juz dlugo jezdzony i juz wyeksloatowany, zostaly wyplukane wszystkie nagary i osady, ale po kapitalce w niczym nie przeszkadza uzytkowanie silnika na syntetyku....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Korba - syntetyki maja lepsza LEPKOSC od wszystkich innych olejow razem wzietych i dlatego sa najlepsze w jakimkolwek zastosowaniu, ale rowniez sa drogie.

Maja rowniez lepsze wlasnosci penetracyjne niz reszta olejow i dlatego wyciekaja tam gdzie inne oleje nie wyciekaja.

To ze Lubro jest geste na zimno nie swiadczy o tym ze w temperaturze rozgrzanego silnika jego lepkosc jest lepsza lub rowna syntetykowi - niestety jest wprost odwrotnie.

W wypadku ruskow syntetyk tez bedzie najlepszy ( nie mowiac o BMW ) jezeli ma wlasciwa wartosc SAE np 15 / 20 W50, ale wiekszosc uzytkownikow nie jest w stanie prawidlowo uszczelnic tych silnikow ( `zalepianie` jest raczej polsrodkiem ) i poza tym nie ma kasy na takie oleje. W wypadku Dniepra ktorego wal chodzi na panewkach ( i BMW z lat 70 i w gore ) napewno jezdzilbym na syntetyku po dodaniu pelnoprzeplywowego filtru oleju w wypadku Dniepra.

W Uralu, ktorego wal chodzi na rolkach nie ma to takiego znaczenia.

Jezeli obserwowales watek na temat zastosowania Orlen Lubro w Suzuki GS450 to tam tez wypowiedzialem sie ze ten olej wystarczy bo GS ma wal na lozyskach tocznych.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja smigam na pelnosyntetycznym castrolu jak dobrze pamietam to 20 W 50.

i nie cieknie :notworthy: ani kropelusia :buttrock:

Miske olejowa mam zalozona na korkowa uszczelke, i do tego jeszcze troszeczke silikonu ( nie wiem czy silikon jest w takim przypadku potrzebny, ale strezonego pan bog strzeze ;] ).

 

Skrzynia biegow - po wymianie wszystkich simmeringow i o-ringow rowniez nie cieknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

święta prawda... byliśmy kiedyś na wschodzie po rusole u Wasyla:)

3 sprżęty i zachciało nam się przejechać. a że jedyny palący nie miał oleju.... Wasyl wiele się nie zastanawiając podszedł do beczki z jakąś czarną breją, odgarnął liście i nabrał w garnek tego smarowidła, zalał, odpalił i staruszek się przejechał...

rus jeżdził jeszcze parę tygodni aż do wymiany..... silnika:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...