Skocz do zawartości

Akrobacje motocyklowe


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może podzielicie się pomysłami (najlepiej zrealizowanymi) ?

 

Ja potrafię kilka drobnych sztuczek:

 

1/ Jadę z nogami wyciągniętymi do przodu, przełożonymi przez kierownicę, pomiędzy rękami. Najtrudniejesze jest przełożenie w czasie jazdy nóg przez wyyysokie lusterka.

 

2/ Jazda na stojąco (na ponóżkach) na jednej (bokiem) lub dwóch nogach

 

3/ Jazda na leżąco - nogi wyprostowane , pozycja pozioma, wzdłuż moto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego sporo :

-jazda z nogami za kierownicą

-na baku

-siedzenie na miejscu pasażera i trzymanie sie jego uchwytów(przeraża kolesi w autach)

-jazda w nocy bez świateł :)

-stanie w czasie jazdy na baku lub siedzeniu(bez trzymania kierownicy oczywiście)

-kierowanie nogami

-siedzenie na baku i jazda paląc gume....

jeszcze musze popróbować jazdy na butach za motorem i obok niego :twisted:

a przez zime intensywnie ćwicze stanie na rekach coby potem ładnie na baku stawać :twisted: :twisted:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Często lubie się powygłupiać na motocyklu, ale każdą czynność wykonuje poza ruchliwymi ulicami miasta, fakt, że na obecnym "motorq" nic duzo nie porobię, ale to się zmien i już około października 8)

 

-jazda na stojąco,

-prawa ręka czyma lewą manetke, a lewa czyma prawą 8) to śmiesnzie wygląda...

-siedząc bokiem na motocyklu, uznalem to za niebezpieczne z racji balansu i po kilku zachwianaich zrezygnowałm z tego....

-Jadąc motocyklem 45 km/h.......nogi położym na asfalciei wstałem....niestety tak mną szarpnęło, że zgubilem zegarek i ledwo utrzymalem równowagę...

 

Kilka "wygłupów" mielismy nagrane na kamerze, ale kaseta po przechodzeniu z rąk do rąk zaginęła...

 

z pozdrowieniami BORSUKLES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać się do naga, rozpędzić do conajmniej 200km/h i nacisnąc przedni hamulec do oporu  :lol:

 

... a potem się trafia "wackiem" w asfaln i juz jesteśmy dziewczynką.

 

A takie mam jeszcze pytanko - Szramer naprawdę robisz to co napisałeś? Jak tak to podziwiam !

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tego sporo :

-jazda z nogami za kierownicą

-na baku

-siedzenie na miejscu pasażera i trzymanie sie jego uchwytów(przeraża kolesi w autach)

-jazda w nocy bez świateł :)  

-stanie w czasie jazdy na baku lub siedzeniu(bez trzymania kierownicy oczywiście)

-kierowanie nogami  

-siedzenie na baku i jazda paląc gume....

jeszcze musze popróbować jazdy na butach za motorem i obok niego :twisted:  

a przez zime intensywnie ćwicze stanie na rekach coby potem ładnie na baku stawać :twisted:  :twisted:

 

Się za dużo LVX naoglądałeś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać się do naga, rozpędzić do conajmniej 200km/h i nacisnąc przedni hamulec do oporu  :lol:

 

Może lepiej z pasażerką i 30km/h na zakręcie przy którym po stronie zewnętrznej jest kupka :) siana. Mniej zużyje się hamulec, mniej etyliny, adrenaliny ale więcej przyjemności (tak mi się przynajmniej wydaje bo nie robiłem "Twojej" akrobacji :D)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem szczerze, na Ducati za dużo numerów nie robię bo się boję.

Na KTMie popracowałem ostatnio nad stoppie (ale opona poszła w długa po jednej nauce) i jeźzie na stojąco na siedzeniu. Teraz dojeżdżam na stoppie pod światła.

Nauczyłem się także stawiać KTMa na gumę i przejechać kilka metrów bez trzymania kierownicy rękami - trzeba balansować dupskiem. Ale trwa to niezbyt długo więc chyba żadna atrakcja.

A jeśli chodzi o skoki to nie będę opsisywał - zapraszam na jakiś tor crossowy :) :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na Tuaregu stawiać na gumę stojąc na siedzeniu, ale udawało mi się tylko kilka metrów.

Dość łatwo można się nauczyć jazdy na leżąco (głowa na siedzeniu pasażera), a kiedy jadę np na paradzie ze swoją panną to ona kieruje siedząc z tyłu nieźle wygląda.

Dominik jak zrobić stoppie i nie poczaskać sobie ryja. Narazie jak próbowałem to zawsze przednie koło trciło przyczepność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dominik jak zrobić stoppie i nie poczaskać sobie ryja. Narazie jak próbowałem to zawsze przednie koło trciło przyczepność.

Kurcze, trudno to opisać słowami. Po pierwsze musi być prędkość - gdzieś tak około 80-100 km/h. Ja przy tej prędkości najpierw naciskam silniej na hamulec, żeby zobaczyć, czy koło nie łapie uślizgów na danej nawierzchni. Jak nie łapie, to wciskam na maksa, przesuwam się do przodu, wychylam przez kierownice i staram się tak balansować. Aha - no i trzeba uważać na tył, bo czasem, jak się go odciąży, lubi "nadganiać" przód i przy opuszczaniu moto na ziemię można się nieźle zdziwić :?

Powiem szczerze - najdłuższe dotą stoppie to chyba gdzieś z 10-15 metrów, czyli popelina :oops: . Ale trening czyni "miszcza" :)

Pozdrawiam i uważaj na szczękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden fajny bardzo łatwy, ale efektowny trik: jazda bez rąk na stojąco. Banał, ale wygląda na prawdę fajnie.

 

A jest też jeszcze jeden łatwy. Jechać sobie i nagle sie wypier*** ... :lol:

 

 

VX bracie teraz to mnie rozje..łeś :!: centralnie jest 12 w nocy a ja cieszylem na calego... Dzieki bracie mam nadzieje ze tego triku si enie bede musial uczyc...

Pozdro i 3maj tak dalej :!: :twisted: :arrow: 8) :D :lol: :D :o :D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...