Skocz do zawartości

Powolna jazda "starą" szlifierką.... ?


3lement
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam takie pytanko. Planuje się wybrac z młodszym znajomym na zlocik ok 300km zywego asfaltu ;-] . I mam taki problem bo on chce jechac swoja Mz ETZ 150 czyli predkosc ok 90km/h a ja zswoja FZR 1000 '87 . Co myslicie na ten temat ? Czy to niebedzie "zylowanie" silnika jezeli bede jechal nieprzekraczajac 100km/h ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to nalezy w dłuzsze trasy jeździć na motocyklach o podobnych osiągach. Jesli macie zamiar jechać razem to jedne z was bedzie sie trochę męczył (MZ próbując dogonić FZRa albo FZR bedzie się muliłi zasypiał zakierownicą jadąc za MZ-ką). Silnika napewno nie "zamulisz" 300 km to niejestjakoś starsznie długa trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał okazję poćwiczyć charakter. :clap: Mi zdarzało się jeździć MZ-ką w towarzystwie pewnego Forumowicza, dosiadającego wówczas GSX 750. Co prawda nie wypuszczaliśmy się w trasy rzędu 300 km, ale i tak wystarczyło, by MZ-ka w końcu stanęła na wale. :D

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam takie pytanko. Planuje się wybrac z młodszym znajomym na zlocik ok 300km zywego asfaltu ;-] . I mam taki problem bo on chce jechac swoja Mz ETZ 150 czyli predkosc ok 90km/h a ja zswoja FZR 1000 '87 . Co myslicie na ten temat ? Czy to niebedzie "zylowanie" silnika jezeli bede jechal nieprzekraczajac 100km/h ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

 

A może lepiej kumpla jako plecak zabrać. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe

ja mam gsx-a 750 i zazwyczaj na zlociki jeżdżę z kumplami z których jeden jeźdźi junakiem a drugi jawą ts350 :clap:

prędkość przelotowa rzędu 90km/h - no cóż - można jakoś przeżyć, zresztą i tak w polsce to jest dopuszczanla prędkość :lol:

jak na razie sprzęt jakoś źle tego nie odczuwa -masz zapięty ostatni bieg i średnie obroty

ale dramat to był jak wracaliśmy z PW w kostrzynie -w jawie padła skrzynia i wracaliśmy 40km/h i w dużej części po b.dobrej drodze - nie było bata musiałem co jakiś czas sprzęta przewietrzyć

 

podobnie po zlocie w lubsku gdzie jakoś nie miałem okazji się przespać z soboty na niedzielę. jechałem za junakiem 90km/h i co chwilę przysypiałem. jak się rozstaliśmy podniosłe tempo do ok 160km/h i już nie było mowy o spaniu :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej kumpla jako plecak zabrać. :?

 

Z dwojga złego wybrałbym mimo wszystko jazdę w dwa sprzęty - ciekawiej, a i bezpieczniej. No i klamoty zawsze łatwiej zapakować na dwa motocykle.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś wybrałem sie na swojej poprzedniej CBR600 z kumplami zrobić traske po mazurach(też coś koło 350km).

Jechałem w grupce z GS500E, NTV 650 i SR 250...Całe szczęście że pojechał z nami jeszcze kumpel na SRADzie 750 i że byłem ze swoją(teraz już byłą)dziewczyną bo inaczej przy prędkościach rzędu 80-120 to bym chyba zwariował...

 

Ale jakoś wytrzymałem, motrek średnio na tej trasie spalił mi 4,96Litra!! Śmiesznie było. Praktycznie całą trase wytrzymałem w tempie całej grupy(kolega na SRADzie też) i tylko kilka razy postawiliśmy na gumke plus jak widzieliśmy naprawde ładne zakrętu to też troszke przyspieszaliśmy... A tak cała trase wytrzymałem i w sumie nie płakałem za mocno. Pod kioniec już tylko bardzo bolały mnie nadgrastki ale ogólnie nie żałuje wyjazdu z nimi...

Dopiero już kilkanaiście kilometrów od domu odłączyliśmy sie na chwiele z kolegą na SRADzie od reszty i pogoniliśmy motorki do dwóch paczek z okładem i czekaliśmy na reszzte troszke dalej...

 

Także możesz śmiało spróbowac, napewno zaoszczedzisz kupe kasy na paliwie i zyskasz ciekawe doświadczenie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym paliwem to akurat u mnie się nie sprawdza

jadę 90km/h pali 6l/100km, jadę 150km/h pali 6,5l/100km

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu wracałem ze zlotu w Połańcu ze znajomymi, oni na ruskach ja DR650 RS i powiem szczerze że było git ale teraz gdy mam ściga to ciężko by było. Wyobrażcie sobie np ZX12 z Junakiem jadących na zlot :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...