Skocz do zawartości

gogle dla okularnika


Rekomendowane odpowiedzi

szukalem czegos takiego i znalazlem dwa, wiec pomyslalem, ze podziele sie z wami info: na stronie motosprzet.pl sa uvexy model world cup (100 zeta) i orbit cross optic (220)

jezeli ktos zna jakies inne, to moze wrzuci dane ku uciesze krotko- lub dalekowzrocznej gawiedzi;)

pozdro, dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gogle za 100 zł? :lol: tez nosze okulary i myslałem, że bede musiał wydac na gogle przez to ponad 200 zl.

ale napaliłem sie troche na gogle z kolorowa szybka, tak żeby nie było widac okularow bo moze to troche głupio wygladac ;)

a mozę gdzies mozna kupic folie i obkleic szybke gogli ? :idea: ile takie cus może kosztowac/

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja podłącze się pod temat. Chociaz nie zupełnie.

Mianowicie kupiłem scotty enduro z szybką anti fog turbo flow, ale jest ona troche zakurzona i wymacana przez poprzednich właścicieli.

A słyszałem, że nie powinno się niczym najlepiej przecierac wewnętrznej strony szybki ze względu na ten srodek którym jest pokryta.

I co teraz mam robić czy ten preparat w ogóle się kupuje, czy on jest tylko od nowości w szybce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałem, że nie powinno się niczym najlepiej przecierac wewnętrznej strony szybki ze względu na ten srodek którym jest pokryta.

 

to przeciez w praktyce nie do wykonania - nie dotykac i nie brudzic szybki od wewnatrz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wawie przy Madalińskiego, między Kwiatową a Lewicką, jest optyk który dorabia szkła korekcyjne do gogli, masek nurkowych, i innych paraokularów.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tomek do enduro to nie da rady z tymi dorabianymi szkłami - jedna jazda błoto, przetarcie piachem i po okularach... Szkoda siana na takie patenty w enduro.

 

Dubey jak masz kasę to polecam gogle Oakleya, również takie dla okularników - w Wawie kupisz je w nowym sklepie Rapida (nie wiem gdzie to).

 

Filu - wewnętrznej strony szybki trzymaj się z daleka ;) Jak juz wycierać z brudu (ojj zbiera tam się sporo) to wyjmuj szybke z gogli, delikatnie pod letnią wodę, a jak masz podwójną szybę to zawsze tak aby woda nie naleciała między szyby.

 

Natomiast tak jak Strzałek mówił, jest patent Scotta - płyn w sprayu, pryskasz od wewnętrz i nie paruje (nie powinno parować ;)) Do kupienia w sklepach handlujacych scottem (w Wawie znam tylko Rapid niestety).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiem tylko tyle, że ja jestem zwolennikiem soczewek kontaktowych , jeździłem w okularach i soczewkach i wiem co mówie. Okulary znacznie ograniczają pole widzenia , do tego dochodzi jeszcze kask który również ogranicza, razem tracisz pewnie 30-50 % pola widzenia. Co mnie najbardziej denerwuje jeżdżąc w okularach np. kantem oka spogladając w lusterko nic nie widzę co się dzieje za moimi plecami ponieważ akurat promień mojego wzroku nie przchodzi przez szkło korekcyjne. Wspomnieć też trzeba że okulary lubią parować, burdzić się a to też przeszkadza. Na szosie soczewki sprawdzają się 100 % w terenie przeszkodą może być piach, bo tego oko z założonymi soczewkami raczej nie zniesie i szybko będziesz musiał się zatrzymać aby je przeczyścić a w tereni racej to będzię ciężkie do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Najtansze gogle dla okularnikow, choc nie do konca motocyklowe, to BOLLE DEFENDERy - gogle taktyczne wojsc francuskich. Swietnie sie sprawdzaja na moto - bardzo malo paruja, wymienne balistyczne szybki - do dostania na allegro badz www.specshop.pl .

 

PS: Sam takie mam - choc okularow nie nosze ;) .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filu - wewnętrznej strony szybki trzymaj się z daleka ;) Jak juz wycierać z brudu (ojj zbiera tam się sporo) to wyjmuj szybke z gogli, delikatnie pod letnią wodę, a jak masz podwójną szybę to zawsze tak aby woda nie naleciała między szyby.  

pzdr

 

No własnie. Mam pojedyńczą szybke turboflow. I chodzi mi o to, ze czy ten cały antifog to jest tylko preparat nałożony na szybke, którym póxniej mozna spryskać po umyciu ich, czy to jest jakoś fabrycznie, że tak powiem w szybce już ;)

A i jeszcze jedno pytanie odnośnie podwójnych szybek. Dlaczego one nie parują?! Bo za nic nie moge sobie uzmysłowić co to daje?

I w jaki sposób zapobiega parowaniu, przecież jak ta pierwsza szybka paruje (wewnętrzna) to i tak mało będziemy widziec.

Oświeccie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...