Skocz do zawartości

Moduł -Yamaha TRX


Pipcyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie za 100 pkt

Czy moduł zapłonowy z Yamahy TDM 850 model po 96 roku ( 4 TX ) pasuje do Yamahy TRX850 ?

 

Dopadniecie używanego modułu do TRXa graniczy z cudem więc jeżeli ktoś wie cos w tym temacie to niech mnie poratuje.

 

P.S. Piotrze, może cos będziesz wiedział na ten temat, Adamie może coś na zagranicznych forach się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wszystko co mogłem sprawdzić to w mojej bazie danych mam katalog części do TDM850 92/93.

Ale jeżeli będziesz miał schematy obu modeli to można zaryzykować założenie innego modułu.

Mam amerykańską bazę danych do 2001 roku i tam nie występują te modele.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje konkretnej informacji, najlepiej kogoś kto takie numery robił.

Silniki z TDM ( 4 TX) i TRX sa prawie identyczne , maja tak samo przestawione czopy ( o 90 stopni )

Poza tym idąc analogicznie wiem na 100% że moduły z XTZ 750 ( 3TD, 3LD ) są zamienne z TDM 850 tyle że pierwszą wersją ( 3VD) i zamiana modułu w XTZ na moduł z TDM wychodzi temu pierwszemu na dobre, natomiast na odwrót nie ( słabsze osiągi )

Chodzi mi przynajmniej o tymczasowe rozwiązanie, żeby jeździć a międzyczasie szukać odpowiednio modułu, Bo tak jak pisałem znalezienie modułu z TRX to jak trafić szóstkę w totolotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówcy obawiam się, że nie są takie same, ale ... kto wie czy nie będzie to działać, tylko z odrobinę innymi ustawieniami. Zaznaczam, że odpowiedziałem czysto teoretycznie. Na zdrowy romum, z tego co piszesz, skoro moduły można wymieniać w jedną stronę, to odwrotnie też. Wszystko ząleży teraz od ceny części które są dostępne, jak okazyjna to warto się zastanowić.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie znalazlem oprocz tego ze po 96r maja identyczne silniki.

W Ameryce zaden nie jest sprzedawany, a fora sa glownie we francuskim i holenderskim lub niemieckim.

No ale jezeli silniki identyczne to dlaczego moduly maja byc rozne ?

Poza tym moze twego da sie naprawic, czasami sa to proste dla elektronikow sprawy. Tyle tylko ze naprawiaczy znam z Wwy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że nie chodzi o naprawę. Prawdopodobnie Pipcyk przeszczepił do XTZ silniczek.

Proponuje zadzwonić do Yamahy w Warszawie na Połczyńską. Oni tam zawsze chętnie udzileją rad.

Poza tym zapytaj sie na angielskim forum XTZ.

 

Bez insynuacji proszę :D

Ale faktem jest że modułu fizycznie nie ma. I nie ma co naprawiać.

Pogrzebałem trochę i widzę że w suchych danych co do tych silników jest taka że silnik z TRXa ma o 10 Nm wiekszy moment obrotowy i wyższy stopień sprężania.

Może się to ( ale nie musi ) na parametrach wyprzedzania zapłonu.

Oba silniki maja czujniki położenia przepustnic, oba czopy przestawione o 90 stopni.

Schematy elektryczne sa takie same.

 

P.S. Damian możesz podać ten numer na Połczyńską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zapytaj sie na angielskim forum XTZ.

 

Co do angielskiego forum to nie jestem tak dobry w jezyku- chodzi mi o angielski techniczny.

Mniej więcej wiem jak co się nazywa w silniku, ale pewne terminy co do niektórych urzadzeń sa dla mnie niezrozumiałe.

Np. pickup coil – domyślam się że chodzi o cewkę która z czytuje poleżenie wału korbowego, ale chwile do tego dochodziłem co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znalazłem na tej stronie:

http://www.bike-teile.de/index.php?seite=e...l&teilid=186539

 

CDI Einheit passt fĂźr TDM850 ab Bj.95 und TRX850

 

Tłumacząc na zjadliwy język za pomoca translatora

http://world.altavista.com/

 

wychodzi to:

 

CDI unit fits for TDM850 starting from Bj.95 and TRX850

 

Czyli wynika z tego ze te moduły są zamienne w silnikach TDM (4TX) z TRX (4TU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, nie interesuje mnie wiadro ani inne cukierki :P Konkrety proszę, konkrety... :D Czy moduł od TDM pasuje do TRX?

Dzięki za zinteresowanie.

hikor

PS. Jeszcze w tym sezonie chcę mieć w garażu XTZ a na wiosnę wyjechać chcę już miksem XTZ/TDM lub lepiej XTZ/TRX.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hikor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...