Skocz do zawartości

Problem z wzbudzeniem rozrusznika


Sz6sty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem szczesliwym (jak narazie) posiadaczem cbx550

Ostatnio wogule niechce mi sie przy odpalaniu rozrusznik zakrecic (aku full).

Slychac tylko jakies tykanie pojedyncze... z pod siedzenia (nie z aku).

A dokladniej przy +sie akumulatora jest jakis "?!przekaznik" czy cos takiego ktory zawsze podczas odpalania wydawal dzwiek i wzbudzal rozrusznik.

Teraz musze go puknoc w momencie trzymania start by rozrusznik zacza pracowac ale ku mojemu zmartwieniu gdy raz odpalilem moto i odrazu wylaczylem slyszalem gwaltowne bombelkowanie w akumulatorze(nie to nie ladowanie wygloda na jakies zwarcie, dzieje to sie tylko przy procesie odpalania-pukniecia i wzbuzenia) Czy mozecie mi powiedziec "coto jest za urzdzenie" i co moze byc nietak...

Pozdrawiam

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To coś to cewka która załącza rozrusznik- coś w rodzaju przekaźnika, ponieważ potrzebny jest duży prąd do jego zadziałania podłączany jest bezpośrednio do aku grubszym przewodem za pośrednictwem czegoś takiego. Być może już się troche zużył, nadpaliły się styki, albo dochodzi do zacinania się elementóew ruchomych-przez to działa po uderzeniu. Jest to chyba element nierozbieralny(przynajmniej u mnie), ale jak się już sypie to można spróbować :) . Chyba że coś jeszcza masz z akumulatorem(mniejsze napięcie i sam nie do końca złącza cewke), ma jakieś zwarcie jak daje większy prąd. Jeszcze rozrusznik może dostawać zwarcia na uzwojeniach(raczej b. rzadko się zdarza).

PZDR

;) Sezon blisko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać używki z innego motocykla nawet innej marki.

W celu sprawdzenia cz to on nawalił możesz na krótko zewrzeć te dwie miedziane śruby i jak zadziała rozrusznik to przekaźnik do wymiany.

Potem możesz go rozebrać, zobaczyć co w środku itd.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cewka jest niestety nierozbieralna...

dzisiaj sie zdazylo ze ta cewka mi tak nap... ekhm i przestac niechciala do puki zaplonu niewyloczylem.

czyli chyba bedzie do wymiany ale gdzie to kupic.... jak sie fachowo nazywa to poszukam na alegro lub ostatcznie w maju na moto bazaze cos znajde...

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten przekażnik ?? bendix?? kiedys miałem problem z samochodem były takie same objawy Jesli na kluczyku włanczało sie pozycje która uruchamia rozrusznik były takie same objawy i okazało sie że zepsóty jest mechanizm który wysprzegla rozrusznik

P.s pytam z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendiks to zupełnie co innego, to mechanizm sprzęgający koło zębate rozrusznika z wieńcem zębatym na kole zamachowym. W motocyklach praktycznie nie występuje.

Przekaźnik to rodzaj włącznika tyle że zamiast mechanicznie sterowany jest elektrycznie :)

Nawet końcówka się mi zrymowała ;)

Tak więc przekaźnik po prostu zamyka obwód elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a ja mialem to samo. rok temu dzien przed rozpoczeciem sezonu na bemowie....wciskam "start" i dupa..."cyk, " cykanie to przekaznik, po rozlozeniu rozrusznika okazalo sie ze odlutowal sie kabelek od szczotki, poprostu sie zuzyly, ale dalo rade jakos je reanimowac i pojezdzilem tak kilka dni, pozniej kupilem szczotki od skody jakiejs za 12zeta, troche przyciolem i pasuja, rozrusznik dziala do dzis bez zastrzezen...

 

pozdr.dgree

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też pochwalę się przygodą z przekaźnikiem rozrusznika :(

Miało to miejsce w kursowej SR 250, która niestety jest podróbą oryginału, produkowaną w Hiszpanii. Jakość montażu jest tragiczna :!: :(

Przekaźnik "skleił" się przy rozruchu, i nie chciał się wyłączyć.

Spanikowany kursant nie wiedział co się dzieje, po puścił przycisk rozrusznika gdy silnik zagadał, ale rozrusznik pracuje nadal.

Wyłącznik na kierownicy nie pomógł, tak jak wyjęcie kluczyka ze stacyjki 8O

Rozrusznik kreci nadal :!:

Pozostało zdjąć boczek i scyzorykiem odciąć przewód prądowy. Na odkręcanie kluczem klemy nie było czasu.

Maszyna dostała uzywany przekaźnik Made in Japan, z którym narazie (odpukać) nie ma kłopotów :(

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie juz w przekaznik zaopatrzylem od jakiejs aprilli (działa jak nalezy)

i dałem całe 10 zł :(

PS

mam sprzeta 3,5 tygodnia a juz za pare km 300 stuknie :(

Pozatym teraz musze linke kupic do wskaznika paliwa

heh...

ale co zrobić lecznica ... niekupi sie nowego 19 latka :(

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh...

ale co zrobić lecznica ... niekupi sie nowego 19 latka :(

hehe dobre okreslenie lecznica...

bo ja mam ostry dyzur na reanimacji....

(podkradne( co zrobic niekupi sie dobrego 13 latka( okurde tyle mial lat jak ja kipilem , dobrze ze w tym sezonie bije 14 rok :( )

to jaka ty masz pogode??

ja jezdzilem nawed jak sniegiem walilo , ale malo niema nawed wsumie 50 km.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda to jest tragiczna ale drogi przynajmniej w dobrym stanie :(

(wole w zimie jechac na moto niz autobusami sie tluc z jednego konca wawy do drugiego)

Ja to reanimacji naszczescie niemam ale niepodoba mi sie to ze mi spod klawiaturki rozrzadu cos stuka ,wszyscy mi mowia zeby sie nieprzejmowac ale na wszelki wypadek $ odlozylem.

17353.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

podłącze się do tego tematu. Czy jak wstawię przekaźnik rozrusznika z GS500 do mojego GPZ500S to nic a nic się nie może uszkodzić ?? proszę o radę! pozdrawiam :)

 

Nic nie powinno sie uszkodzic . Sprawdź tylko jaki jest max prąd łaczenia w obu przekaznikach aby nowy nie miał mniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...