Skocz do zawartości

rejestracja na zabytek??


Meydey
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby mieć 50% znizki na OC (pzu) nie trzeba rejestrować na zabytek wystarczy, że pojazd ma więcej niż 25 lat - od razu dają taka znizkę a w następnej kolejności odliczaja znizki za bezszkodową jazdę.

 

Co do żółtych tablic to widziałem o tym artykuł w ostatnim numerze miesięcznika GT Classic - niestety nie czytałem ale może warto tam zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć 50% znizki na OC (pzu) nie trzeba rejestrować na zabytek wystarczy' date=' że pojazd ma więcej niż 25 lat - od razu dają taka znizkę a w następnej kolejności odliczaja znizki za bezszkodową jazdę.

 

Co do żółtych tablic to widziałem o tym artykuł w ostatnim numerze miesięcznika GT Classic - niestety nie czytałem ale może warto tam zajrzeć.[/quote']

 

Noo chyba nie do końca, ja na Komara nie dostałem 50% zniżki i płaciłem jak za normalny motorower. Pytałem sie kiedys baby w PZU to powiedziała ze trzeba zaświadczenie od diagnosty przywieźć

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć 50% znizki na OC (pzu) nie trzeba rejestrować na zabytek wystarczy, że pojazd ma więcej niż 25 lat - od razu dają taka znizkę a w następnej kolejności odliczaja znizki za bezszkodową jazdę.  

 

i linia produkcyjna musiała wygasnąć conajmniej 15 lat temu. Ale wtedy też nie jest to zabytek lecz weteran szos. PZU daje sporo zniżek na takie pojazdy, ja za swoje MW płacę 40 PLN rocznie

 

Pisaliśmy o tym wielokrotnie, musisz kolego cz cross poszperać nieco w forumowym archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie PZU - kilka takich starych bryk już ubezpieczałem i nikt nigdy nie sprawdzał kiedy skończyli to produkować ani nie żądał żadnego kwita od diagnosty 8O

 

No chyba, że niedawno się zasady zmieniły - ale możliwe też że każdy oddział żądzi się swoimi prawami - albo co bardziej prawdopodobne agent jest na "procencie" i nie bardzo mu zależy na przydzieleniu zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OC w przypadku żółtych tablic sprawa wygląda tak:

1.Nie ma obowiązku wykupowania OC, wykupujesz tylko wtedy kiedy chcesz pojeździć;

2. Nie obowiązują Cię normy spalin, kierunkowskazy, głośność itd.

3. Nie ma corocznych przeglądów technicznych (podczas rejestracji na żółtą blachę jest jeden przegląd i już więcej nie ma).

 

Co trzeba zrobić: wypełnić papiery od konserwatora, przegląd techniczny i opinia rzeczoznawcy PZM o zgodności z oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie ma obowiązku wykupowania OC, wykupujesz tylko wtedy kiedy chcesz pojeździć;  

 

No to chyba bendę musiał wykupić bo jezdzę tymi motocyklami i mam zamiar jezdzić. Co do kierunków i tak nie mam i przy przeglądzie się nie czepiają.A wracając do OC jak wykupie to też nie bendę musiał robić przeglądów i ile taka sprawa kosztuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mały szczegół dotyczący pojazdów zabytkowych. Słyszałem kiedyś, że po wciągnięciu moto na listę pojazdów zabytkowych nie można nawet bączka puścić w kanape bez zgody konserwatora. Czyli można jeździć, ale wszelkie przeróbki (nie wiem jak naprawy) trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków.

Ale mogę się mylić, słyszałem o tym dosyć dawno, a przepisy u nas dość często się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siuryt masz racje tak jest, aczkolwiek jak to u nas w Polsce bywa, różnie jest z respektowaniem i egzekwowaniem przepisów... Jak w każdej sprawie są wady i zalety, choć dyskutowana sprawa nie koniecznie musi być postrzegana jako wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...