Skocz do zawartości

Kierunkowe tarcze hamulcowe


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy bardziej zoriętowany wie, w eFZecie hamulce służą dla ozdoby (stare pełne tarcze). Jakiś czas temu nabylem do swojej eFZety tarcze hamulcowe firmy ABM, sa pływające i wentylowane dzięki otworom nawiercanym na powierzchni tarczy. Po bliższym przyjrzeniu się tym tarczkom okazało się, ze mają nabite/malowane strzałki. Kierunki strzałek wyraźnie wskazują, ktora tarczka jest lewa a która prawa. Teraz mam pytanie, czemu to służy?? Czegoś takiego jeszcze nie spotkałem, dodam jeszcze, że jesli mnie pamięć nie myli to tarcze są przystające do siebie, tak więc w jakim celu ktoś wymyślił ten bajer??? :D

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE, PANOWIE!!! Pytam o funkcje opisanego powyżej zjawiska.

Kupiłem tarczki używane w bardzo dobrym stanie (bez progu i rys) więc nie ma się na co napalać. Dodam, że tarcze są dedykowane właśnie do FZ (wybite na tarczy) więc na pewno występują takie tjuninkowe tarcze do innych motocykli.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyemat był już przerabiany, należy bardziej uważać na lekcjach.

Pływające tarcze jak sama nazwa wskazuje mają pływać do momentu rozpoczęcia fazy hamowania, jak już klocki zasisną się i wycentrują tarczę w stosunku do zacisku , który w tej konstrukcji jest sztywno mocowany do goleni teleskopu następuje faza zablokowania tarczy na nitach i pełne przeniesienie siły hamowania na piastę.

Odwrotnie zamontowana tarcza nie przejdzie procesu samoblokady i wpadnie w wibrację i zakłóci proces hamowania poprzez dalsze przeniesienie tychże aż na oponę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyemat był już przerabiany' date=' należy bardziej uważać na lekcjach.

[/quote']

 

Niestety nie doszukałem się nic na temat szczałek ale dzięki Piotrze za odpowiedź. Mam tylko nadzieję, że moje "okazyjnie" kupione tarcze nie okażą się krzywe a wydajność spowalniaczy wydatnie się dzieki nim powiększy. W planach mam jeszcze montaż stalflexów do pełni szczęścia.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o Stalflex mowa to pamiętaj o założeniu dwóch równoległych od pompki do zacisków.

A czy tarcze są krzywe to można sprawdzić składając je plecami do siebie.

Krzywa bieżnia to złom ale jeżeli zabierak wewnętrzny jest podbity to jest do naprawienia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już o Stalflex mowa to pamiętaj o założeniu dwóch równoległych od pompki do zacisków.

 

Widziałem taki system u innych, w TRX 850 idą w ten sposób fabryczne przewody, natomiast dlaczego nie korzystnie jest puszczać przewody przez trójnik tak jak jest w oryginale???

 

P.S. Właśnie miałem zamiar poprowadzić przewody droga fabryczną.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W systemie o którym pisałem nie masz problemów z odpowietrzaniem układu. Trójnik jest natomiast magazynem powietrza w hamulcach a pozatym zbytecznym kawałkiem metalu w motocyklu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dodał do tego względy ekonomiczne.

w stalowych oplotach kosztują głównie końcówki.

jak ja kupowałem, to miałem wybór:

albo przez trójnik (jak w oryginale) - 620pln,

albo 2 równolegle na całej długości - 420pln,

więc nie musiałem się długo zastanawiać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo 2 równolegle na całej długości - 420pln' date='

[/quote']

 

ja pierrrrdziele, te przewody ze zlota sa czy jak? :-) Komplet "zwyklych" , tzn. bez zadnych barwnych owijek czy koncowek, stalowek Goodridge'a kosztuje przeciez ok 250 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...