Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem.. otoz moja dt 80 lc2 93r nie ma iskry...jezdzilem zaczela przerywac az wkoncu zgasla.. mierzylem to prad z silnika wychodzi tylko z cewki do swiatel.. a z zaplonu zero oddzewu.. mozliwe ze cewka zaplonowa albo impulsator? gdzie dostane cewke lub impulsator? czy da rade przewninac ta cewke?

 

jeszcze jedno pytane zwykla cewke butelkowa wysokiego napiecia idzie sprawdzic czy daje iskre za pomoca akumulatora bo tak sprawdzalem,

ale czy ta od dt wysokiego napiecia da rade tak sprawdzic sama? czy musi ona byc polaczona z modulem i wtedy sprawdzic za pomoca akumulatora? poprzez modul?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na warsztat gdzie mają spawarkę. Złapać się za coś grubego i twardego na szerokość magneta nawiercić otwór na szpilkę ściagacza i przyspawać do magneta. Potem już tylko umiejętnie złapać ściągaczem.

Ewentualnie jak nie ma ściągacza pod ręką to między ten pręt a magneto wsadzić grubą nakrętkę tak żeby ciągneła za dospawany element.

 

U mnie podziałało ale robił to mechanik z praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wreszcie sciagnac to magneto..

panowie prosze opiszcie mi ktora cewka jest do czego? mam 2 cewki jedna na dole duza i mniejsza u gory ktora jest od czego? i na srodku po prawej stronie impulsator. brak jest pradu wychodzacego z silnika.. cewka czy impulsator? ma ktos moze taka cewke ? dt 80 lc2 93r gdzie dostac taka cewke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewek nie pamiętam musisz sprawdzić w serwisówce. Uszkodzony impulsator i tak podaje iskrę ale w złym momencie lub po prostu ciągle wali iskra po świecy. Cewki poszukaj na Allegro jak nie ma to poszukaj warsztatu przewijającego takie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16/57

 

a orientujesz sie może jaki vmax jest na tym przełożeniu ?? 120km/h ?? kumpel ma rozwalone zegary ma przełożenie 14/57 i ma +/- 100km/h vmax i nie wiemy czy jest odblokowana czy nie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujesz sie może jaki vmax jest na tym przełożeniu ?? 120km/h ?? kumpel ma rozwalone zegary ma przełożenie 14/57 i ma +/- 100km/h vmax i nie wiemy czy jest odblokowana czy nie :D

 

Na 15/47 ok 115 km/h. Teraz mam 14 niestety padła linka ale myśle że coś ok 105 km/h. Ale dużo zależy od stanu silnika, wyskalowania licznika, opon, wiatru, z górki czy pod górkę itp. Tych prędkości nie masz co brać do serca bo za dużo czynników na to wpływa. Ile to się na słuchało że WSK 175 140 szła i jeszcze chciała przyspieszać podobnie jest tutaj. Nie ma co za dużo ludziom wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w serwisie za oryginalna cewke powiedzieli mi 250zl

 

Człowieku, kilka razy mówiłem Ci odwiedź serwis aukcyjny Allegro albo Ebay bo taki też jest i tak może coś znajdziesz np. http://allegro.pl/yamaha-dt-80-lc2-cewka-s...1260320630.html

 

Jeśli nie jesteś samodzielny to lepiej pozbądź się motocykla i kup gdy zaczniesz myśleć. Nie będziemy odpowiadać za to, że zrobiłeś sobie krzywdę złym składaniem lub eksploatacją motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...