Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jedno pytanie. Muszę wymienić tłok, zdjąłem już stary teraz trzeba założyć nowy i tu jest problem, mianowicie na który pierścień założyć tą zawleczkę z blaszki? na dół czy na górę? I jak ją założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawleczka tylko dodatkowa blaszka dszczelniająca pod pierścień sprężający. Jest na nim taka szara paćka która się po jakimś czasie wyciera (zazwyczaj po dotarciu silnia) wtedy rozbierasz górę drugi raz i podkładasz. Zakłada się to normalnie na tłok w górny rowek a potem na to pierścień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 50 kumpel co ma 1,70 cm wzrostu jeździł na mojej i zarąbiscie na niej wyglądał :P Jak masz cos koło tegoto sobie poradzisz jedną nogą zawsze sie podeprzesz:):):)

P.S Jaki kolor yamhay DT R z 1992 r polecacie bo bede ją malował:)

Edytowane przez Bobi0101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podłożyłem tą blaszkę pod pierścień wszystko założyłem i moto śmiga. Dzięki za pomoc.

 

Szkoda tylko, że nie zrobiłeś tego PO dotarciu a nie PRZED jak mówiłem :icon_rolleyes:

 

...

P.S Jaki kolor yamhay DT R z 1992 r polecacie bo bede ją malował:)

 

Ja polecam taki jaki Tobie się podoba :icon_mrgreen: może biała rama i czarne plastiki ? Albo ostro niebieska rama lub metaliczna a plastiki inne powiedzmy białe lub biało-czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Jaki kolor yamhay DT R z 1992 r polecacie bo bede ją malował:)

 

jak nie jest masakrycznie odrapana to nie maluj bo traci na wartości strasznie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu traci na wartosci?

 

no bo po co malować ?? większość maluje jak jest pospawany z 10 innych żeby zakryć spawy, albo jak miał konkretnego strzała i coś było prostowane młotkiem

 

albo leżał milion razy i jest cały zadrapany to sie maluje żeby potem napisać: nie używany poza asfaltem zresztą po stanie farby widać :icon_twisted:

 

ja jak widze motocykl który nie ma orginalnego malowania to odrazu budzi moje podejrzenia....pewnie jest wypicowanym na sprzedaż złomem (no bo z reguły tak jest że te które mają silnik w gównianym stanie są strasznie ładne i dopieszczone w szczegółach żeby złapać frajera )

 

tak więc potencjalny klient zapewnie będzie sie targował wybrzydzał szukał dziury w całym.... przynajmniej tak mi sie wydaje.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiesz co nieprawda; Ja jestem lakiernikiem(dopiero sie ucze ale po roku czasu mam juz jakies pojęcie) Maluje sie po to żeby np rama nie rdzewiała ; Po to że jak jest malutki odprysk żeby po umyci kercherem cała farba nie zlazła i po to zeby moto ładnie wyglądało; Moto jest obdrapane i dla mnie to jest ból wiem wiem da sie jeździc i tego aż tak nie widac ale ból w tym sensie taki że jeżeli najlepszy piłkarz łapie kontuzje i nie może zagrac w meczu tak samo ja jak patrze to nie moge tego scierpiec a po za tym jak ktos kupuje cos co było malowane i sie na tym zna to bedzie wiedział o co kaman;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawmy sprawę jasno. Jeśli uważasz, że będziesz w stanie wmowić przyszłemu właścicielowi swojej DT iż malowanie sprzętu miało związek z Twoim upodobaniem, zainteresowaniami/zdolnościami a NIE z uszkodzeniem lub wadami silnika.....To maluj :icon_mrgreen: Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szybie pytanka na temat DT 125 R

Dopasował ktoś łożysko przegubowe amortyzatora ? (jakieś zamienniki znalazłem ale będą wymagać toczenia)

Tulejki "kiwaczki" dorabiać u tokarza nowe czy pobawić się w w stawienie tam łożysk ?

Jakieś patent na wybicie śruby od kiwaczki co wchodzi w ramę. Jest zapiekła jak diabli a nie ma tam miejsca żeby porządnie grzmotnąć.

Jak to jest w końcu z tym dozownikiem odłączać czy nie bo krążą takie mity jak na temat psujących się skrzyniach w WSK 4 i Junakach co orały w polu. Ile w tym prawdy ? Jak już odłączyć to tylko zapchać wężyk co idzie do króćca czy odłączyć cały silniczek ?

Dziwie się że nie ma zestawów naprawczych typu pivot works przecież jest to bardzo popularne moto.

Ceny oryginalnych części na pewno kosmiczne więc nie wchodzą w grę. Przerabiałem to w TTR i nie wiem dlaczego znów zachciało mi się jamahy.

Ogólnie jestem zadowolony z przesiadki z TTR na DT 125 Chciałbym ją podszykować i pojeździć sezon lub dwa albo zostawić sobie ją do jazdy codziennej.

Edytowane przez bartek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia co to jest "kiwaczka" ale zakładam, że chodzi Ci o wahacz. Jedna metoda jaką słyszałem i podobno działa to rozebranie moto do samej ramy i wstawienie śruby na prasę o nacisku 10 Ton i przy 8 wychodzi. Nie sprawdzałem.

Druga metoda którą sam musialem zastosować to wycięcie śruby i wybicie jej z zespawanych tulejek (niestety metal potrafi tak zrobić bez obecności spawarki). Nowa oś kosztuje ok 70-90zł

Łożysk tam nie wstawiaj, szkoda zachodu.

Tak samo dozownik, on nie ma prawa się zepsuć bo jest prosty jak budowa cepa i napędzany mechanicznie od wału korbowego. Wystarczy, że czasami sprawdzisz czy działa a jak nie to odpowietrzanie i powinien podawać olej dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...