Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Chciałbym prosić, aby ktoś kto ma Yamahe DT 50 (ten starzy model chyba do 90-któregoś robiony) żeby napisał mi o tym motorku jak najwięcej informacji - przeszukałem ten temat i nic konkretnego nie znalazłem. Interesują mnie: spalanie, vmax, zawieszenie, awaryjność, dostępność części, blokady i moc. Z góry dzięki.

P.S Przymierzam się do kupna DT 50 - czy to dobry wybór jak na takiego łebka jak ja - 14 lat, nie umiem jeździć (za bardzo) i chce jeździć po lesie i drogach polnych?

Pozdro!

 

 

Czy samodzielne wyregulowanie gaznika w Dt 80 jest mozliwe? czy musza robic to ludzie z serwisu?

Jak ustawia sie taki gaznik??

 

 

Czy samodzielne wyregulowanie gaznika w Dt 80 jest mozliwe? czy musza robic to ludzie z serwisu?

Jak ustawia sie taki gaznik??

 

 

Oczywiście ze jest mozliwe.. Ja sam sobie ustawiałem i wyszło mi to całkiem nieźle ;D Kluczem dobrego ustawiena gaźnika jest odpowiedne dostarczenie paliwa oraz powietrza. Na gaźniku masz 2 pokrętła jedno masz ze sprężynka która odpowiada za dopływ paliwa a druga bez sprężynki za wlot powietrza. najlepiej zakręć wszystko do konca i równomiernie odkręcaj po każdym przekrecwniu próbuj zapalić motor. Gdy go zapalisz i będzie miał wysokie obroty odkręć sróbe od odpływu paliwa i odkręć tez do wlotu powietrza ;p rób tak dopóki będziesz miał w miare równe i małe obroty silnika ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest mozliwe.. Ja sam sobie ustawiałem i wyszło mi to całkiem nieźle ;D Kluczem dobrego ustawiena gaźnika jest odpowiedne dostarczenie paliwa oraz powietrza. Na gaźniku masz 2 pokrętła jedno masz ze sprężynka która odpowiada za dopływ paliwa a druga bez sprężynki za wlot powietrza. najlepiej zakręć wszystko do konca i równomiernie odkręcaj po każdym przekrecwniu próbuj zapalić motor. Gdy go zapalisz i będzie miał wysokie obroty odkręć sróbe od odpływu paliwa i odkręć tez do wlotu powietrza ;p rób tak dopóki będziesz miał w miare równe i małe obroty silnika ;p

dodam iż też ważne jest położenie iglicy-ja sporo sie namęczyłem by zaczęła dobrze jezdzić,ale jak to mówią nauka nieidzie w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy podlacze do lc2 modul od chinola 50 4t to powinien zagadac? a jesli nie to od jakiego chinola szukac na sprobowanie czy zagada motor?

 

i jeszcze jedno mam cewke wn od chinola i tam jest na 2 wsowki zielona i czarna? ktora to masa a ktora zasilanie z modulu?

Edytowane przez Ziuteek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką śrubke od paliwa i powietrza, w DT jak w większości moto masz śrube od regulacji składu mieszanki i drugą od regulacji obrotów biegu jałowego. Śrube składu mieszanki zakręcasz na max i wykręcasz tyle co podaje serwisówka przeważnie 2,5 obrotu, później regulujesz tak żeby miał stabilne wolne obroty i przy nagłym odkręceniu manety nie gasł, drugą ustawiasz obroty w granicy 1100-1200 i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do yamhay nowy cylek tłoka pierscienie docierałem ją 500 km I teraz w sumie jest juz 200 KM po dotarciu a zauważyłem że od pewnego czasu cylinder wraz z głowicą zaczyna sie bardzo ale to bardzo szybko nagrzewac ... nie wiecie co sie mogło podziać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem do yamhay nowy cylek tłoka pierscienie docierałem ją 500 km I teraz w sumie jest juz 200 KM po dotarciu a zauważyłem że od pewnego czasu cylinder wraz z głowicą zaczyna sie bardzo ale to bardzo szybko nagrzewac ... nie wiecie co sie mogło podziać?

 

 

a ile za ten zestaw dałeś? nie czasem jakieś 150-300zł? myśle,że jak kupiłeś te chińskie to nie wymagaj niczego innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik też raczej dużo, Athena, Polini, Malossi to chyba jedyne firmy robiące części silnikowe do tego cacka a oni się cenią.

 

 

są tańsze ale jeśli chcesz na tym polatać albo planujesz to sprzedać i żeby ktoś inny ci potem nie wygarnał kup polini jakies 50cc i masz na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...