Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

dziś naprawiłem linke obrotomierza i wkręca się tylko do 7 tys. obr/min :) a przy tych obrotach mocno przerywa :) nie znam się na silniku w dt125 ...weim co i jak w skuterach ale nie w tym! max 80 km/h powiecie mi od czego moge zacząć sprawdzać co jest nie tak? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tyleze tu dochodzi np; YPVS - czym to właściwie steruje?świeca ma dobry kolor kopresje sprawdzałem jakiś miech temu fakt że jest mało ale nie wiem ile powinno być mam ok 0,4 - 0,5 bar...

 

ma ktoś u siebie w dt moduł 4DL - oo 4G? on jest jakoś blokowany bo poprzednia właścieciel pomieszał coś w kablach i może nie jest dobrze podlączony?

Edytowane przez raheem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kto gdzie kupuje tloki do dt80mx jaki rd80mx bo szykuje sie na zmiane tłoczka i chętnie poczytam co polecacie mi się wydaje ze to co www.sklepmotocyklowy.pl oferuje jak i sebamotors na allegro to wszystko jedno i to samo .... chodzi mi o to ze do tego moto są tylko jednego rodzaju tloki to prawda?? ?? ?? czy dorwal ktoś coś dosyć dobrego ?? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Narazie prez weekend miałem przestój ale jeszcze spróbuje wymienic swiece.Jak rozpoznac czy jest juz zuzyta??W sumie iskre sprawdzałem daje ale jak docierałem slnik to zawsze trochce zaduzo oleju dałem (dla bezpieczenstwa) i zawsze mocnoi dymił i troche razy była zalana.Czy moze jeszcze z moim przypadkiem miec zwiazek niedocisniecie i szpara przy gumie która sie zakłada na gaznik która idzie od filtra??A i jeszcze wczoraj dobrze sie przyjzałem temu płynowi co miałem w obudowie filtra i jest to wiekszosc olejuz zmieszanego z benzyna.Jak sprawdzic bez zbednego rozbierania silnika czy to włąsnie simering bo jak nie to to tylko bede musiał kupic usczezlki i nic nhie zrobie.Z góry dzieki pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz jakaś nieszczelność począwszy od filtra powietrza do cylindra to nic dziwnego ze moto może Ci źle chodzić. np może trzymać wolne obroty ale nie wkręcać sie na wyższe albo odwrotnie. czyli gasnąć na niższych a na wysokich sie ostro wkręcac. to wina złego ustawienia. najpierw uszczelnij to i spróbuj gaźnikiem regulowac. jak dawałeś dużo oleju do mieszanki to moze być tak ze nie spala wszytskiego i Ci tłumikiem wyrzuca troche. czy to simmering na wale od strony sprzęgła często można sprawdzić w taki sposób ze zamykasz dopływ paliwa wykrecasz świece i kopiesz i patrzysz na przystawioną do otwory ręke czy nie ma kropek oleju. jeśli jest spora nieszczelność to napewno będą. a pozatym to mozesz miec jeszcze problemy z kompresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie kto gdzie kupuje tloki do dt80mx jaki rd80mx bo szykuje sie na zmiane tłoczka i chętnie poczytam co polecacie mi się wydaje ze to co www.sklepmotocyklowy.pl oferuje jak i sebamotors na allegro to wszystko jedno i to samo .... chodzi mi o to ze do tego moto są tylko jednego rodzaju tloki to prawda?? ?? ?? czy dorwal ktoś coś dosyć dobrego ?? ??

Jedz zrob szlifa na siemaszki lub u niego zamow. Robilem u Niego szlif, dopasowal mi tloka i jak narazie ok. A troche juz na nim zrobilem :P

Pozdro Baro

 

Witam :)

 

Pytanko..

Jaki olej przekładniowy lejecie i jaki silnikowy?

 

Pozdro

10w40 taki jak do 4suwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc i teraz juz wiem ze na 95% jest to simering bo jak zdjełem tłumik to pociekł olej z cylindra i przy kopaniu pojawiały sie włsnie te kropi o których "YAMAHADT80LCII" napisał.Teraz jeszcze jedno pytanie-skad wziac simering i czy musze kupic oba czy moge jeden??W "klasie" nie ma a moze poprostu udac sie do sklepu z takimi rzeczami bo sporo ich jest i tam taki znajde??I jeszce jedno czy mymiana jest trudna i jakie czesci musze zdjac i co za tym idzie jakich uszczelek potrzebuje?? Znowu was sasypałem pytaniami ale juz mi rece opadaja ile kasy i nerwów wsadziłem w Dt 80 która miałem zarejestrowac na 50 ale zostałem wjeban* i wogule nie moge ;) Z góry dzieki Pozdr.

Edytowane przez Yahus16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...