Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos moze foto czujnika temperatury z głowicy ;D ?

 

a i czy jak mam słaby akumulator moze byc przyczyną niedziałającego czujnika

 

 

Mi sie ostatnio odczepil kabelek od czujnika i dlatego nei chodzil xD A co do akumulatora to napewno nie bo ja mam padniety i jakos normalnie pokazuje temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem woogule nie bylo kabelka znalazłem koniec pod siedzeniem i dorobilem nadal nie chodzi tylko jak sie przekreci kluczyk lekko drgnie ;/ moze to nie wlasciwy kabelek :D ale jak dotykam kabelkiem masy to wskazówka lata góra dół :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupilem woogule nie bylo kabelka znalazłem koniec pod siedzeniem i dorobilem nadal nie chodzi tylko jak sie przekreci kluczyk lekko drgnie ;/ moze to nie wlasciwy kabelek :icon_mrgreen: ale jak dotykam kabelkiem masy to wskazówka lata góra dół :icon_mrgreen:

 

Powiem Ci tyle że nowy czujnik w serwisie kosztuje 170zł sam musiałem wymienić bo ukręciłem. Po tym co piszesz to kabelek jest dobry i musisz wymienić czujnik. Napewno w tym temacie pisałem jaki co i za ile wcześniej:) Ale powtórzę jeszcze raz.

Idziesz do sklepu motoryzacyjnego i prosisz o czujnik temperatury do Opla Astry 1,4 1992r (przykład, bo prawie każdy opel ma to samo. Płacisz 10-15zł. Wychodzisz. Teraz pewnie myslisz co za ściema, otóż czujnik oploski jest w stożku i pasuje on idealnie do otworu w głowicy Yamahy DT 80 LC2. No i idziesz do domu wykręcasz stary czujnik i w jego miejsce wkręcasz nowy. Tylko dokręcaj z głową, bo nie dosyć że czujnik jest stożkowy to będziesz miał problem z wykręceniem jak sie ukręci. Możesz delikatnie gwint posmarować silkonem. Jak wspomniałem wkręcić czujnik, nasunąć kabelek bo pasuje tylko nie będzie w pozycji pionowej tylko poziomej, bo końcówka w oplu jest okrągła i płaska. I teraz to mi podziękuj bo zaoszczędziłeś w ten sposób 150zł. Czyli 3 miesiące neo za free!

 

EDIT:

cytat: gdzie mozna kupicz czujnik od kontrolki luzu?? bo nigdzie nie moge dostac :/

 

Bydgoszcz, ulica Modrzewiowa 7 salon Yamaha Motor zaraz przy salonie Renault i Dacia

 

Pozdrawiam

urban

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gdzie mozna kupic oslony na dlonie do yamahy dt 80?? bo nie mam i glupio motor wyglada bez nich??

Jakie dzwigienki sprzegla i hamulca pasuja?? Moga byc od innego motoru?? Jaki blotnik mozna zomocowac z przodu zeby glupio nie wygladalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item257586368__czujnik_t...tury_opel_.html ten jest dobry, jak każdy inny:) Bo ten czujnik odpowiada za wskazanie temperatury na licznik, a te dwupinowe do komputera. Ale ten co ci podałem jest dobry i taki musi być. Co do tego czy wyleci płyn - nie wyleci. Może jakaś mikrokropla, ale pozatym nic. Jakieś pytania pisać!

 

 

MROZON91 JAK CHCESZ COŚ NAPISAĆ PONOWNIE TO NIE PISZ OSOBNEGO POSTA TYLKO POD TWOIM JEDNYM POSTEM MASZ COS TAKIEGO JAK EDYTUJ. KLIKASZ EDYTUJ I JUZ, BO TO CO ROBISZ NAZYWA SIE SPAMEM. POPROSTU CIE INFORMUJE NIE ZEBYM OPIERDZIELAŁ.

 

Pozdro

urban

Edytowane przez urban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mam DT 125R z 1990r i zauwazyem ze moj tlok rozni sie od kazdego ktory jest na zdjeciach w kupowanych aukcjach lub sklepach internetowych

Prosze spojrzec to jest moj tlok jedna strona :

 

http://img89.imageshack.us/my.php?image=tlokirs005we3.jpg

 

A to druga

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=tlokirs007yv2.jpg

 

A np na tej aukcji lub kazdej innej tlok ma jeszcze jakies dwa wloty :

 

http://www.allegro.pl/item259853730_tlok_y...tzr_dt_125.html

 

O co w tym chodzi ?? i jaki tlok mam kupic ??

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mi działa tylko jak aku. jest naładowany.

 

 

 

Oczywiscie przy odpalonym motorze xD

 

 

I taka sprawa: Jezeli ktos keidys by wyjmowal tarcze zegarow to bardzoo prosil bym o skserowanie ich i wyslanie mi na gg czy tam e- mail

Edytowane przez Bergi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis ojciec mi kupil czujnik temperatury. Ale jak probowalem wykrecic stary to tylko zlapalem klucz, okrecilem go o 2-3 stopnie i patrze a czujnik sie ukrecil. Moze macie pomysly jak wykrecic reszte(caly gwint) z glowicy? urwalo sie rowno z glowica ;/

prosze o jakies pomysly

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...