Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam problem z moja yamaha dt80lc2 gdy przejade po kaluzy lub po rzeke to od 7tys obrotow zaczyna przerywacz pojezdze z 3-5 min i juz jest ok i nie wiem co to jest za przyczyna? woda dostaje sie do zaplonu? tez czasem mam problem z odpaleniem jej gdy postoi na deszczu

najczesciej przebice na fajce, zobacz czy iskra nie napieprza na zewnatrz siwecy. ja tak mialem w deszcz miala przebice i gasla. pomoglo wysuszenie i wymiana swiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie;)

Kolega ma DT i nie moze jej zarejestrowac bo pop rzedni właściciel nie oplacil VAT'u iteraz jest problem:/ Czy mozna moto zarejestrowac gdy np. k-kupi nową ramę z papierami a silnik zamocuje w niej jako czesc wymienna?Mozna tak to zarejestrowac?

 

POZDRAWIAM-i ide smigac bo pogoda piekna :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez mam pytanie;)

Kolega ma DT i nie moze jej zarejestrowac bo pop rzedni właściciel nie oplacil VAT'u iteraz jest problem:/ Czy mozna moto zarejestrowac gdy np. k-kupi nową ramę z papierami a silnik zamocuje w niej jako czesc wymienna?Mozna tak to zarejestrowac?

 

Raczej nie da rady bo na dokumencie masz zarówno numery i ramy i silnika. Musiłbyś kupić zarejestrowane moto (głównie dla ramy) i przerejestrować na siebie. Następnie przełożyć silnik i iść to wszystko zgłosić do Urzędu żeby zmienili numer w dowodzie. Potem zostaje już tylko legalnie śmigać....

Tylko czy warto - trochę to będzie kosztować czasu i pieniędzy.

 

U Ciebie pogoda piękna a u mnie koło Warszawy od rana leje deszcz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokumencie są numery ramy i silnika .... Moze i są, ale nie bierze się ich pod uwage przy rejestracji, czyli tak jak by ich nie bylo. Tak samo ma sie sprawa prz opłacaniu ubezpieczenia - spisuje się tylko numer ramy, numeru silnika nie bierze się pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptasiorr to zalezy czy bedziesz mial paiery ze kupiles rame czy ze kupiles motor. jek kupisz rame z papierami tylko na rame to bedziesz musial miec papiery na kazda czesc zeby zlkozycz moto tzn ze kupiles silnik kanape zbiornik itp. ja tak chcialem zrobic pol roku temu i tak mi wlasnie powiedzieli w wydziale komunikacji. bo jesli bedziesz mial rame z papierami na moto to nie ma problemu, przekladasz co sie da i po sprawie. choc moze sie zmienily przepisy. w kazdym razise pisze jak mi powiedzieli. Pozdro i powodzenia

 

bo w nowym dowodzie rej nie ma nr silnika bo jest teraz traktowany jako czesc zamienna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozciąłem dyfuzor w yamasze i wydaje mi się ze kiedyś był już czyszczony w środku chciałem zapytać czy tam ma być tylko jakiś lej i cienka warstwa jakiegoś wygłuszacza, jeśli tak to, w jaki sposób wyciągnąć ten lei i czy trzeba zerwać warstwę tego wygłuszacza. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozciąłem dyfuzor w yamasze i wydaje mi się ze kiedyś był już czyszczony w środku chciałem zapytać czy tam ma być tylko jakiś lej i cienka warstwa jakiegoś wygłuszacza, jeśli tak to, w jaki sposób wyciągnąć ten lei i czy trzeba zerwać warstwę tego wygłuszacza. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

jak pózniej spawasz dyfuzor mig-magiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to nie migomatem tylko gazowo...spaw jest szczelniejszy..ostatnio tak spawalismy tlumiki do nx 650....i ten sposob jest najlepszy....

 

 

 

 

A TAK P.S czy jest roznica przy zakladaniu uszczelki pod glowice, chodzi mi tu o strony...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...