Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Siema jak wyegulowac dozownik w dt 125. Bierze litr oleju na 350km.. Chyba zaduzo nie?

 

Wiem że dozownik to jest wygodna żecz ale ja bym radził ci go wywalić i lać do baku mieszanke wtedy wiesz na czym jeździsz.

Znam przypadek jak sie moto zatarł przez dozownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ci moto tyle oleju ciągnie to moze być wina tego że smigasz na wysokich obrotach.. Jeśli jedziesz tylko na wysokich to juz masz odpowiedz czemu tyle oleju bierze.. A ja ci nie polecam zdjemowania dozownika. Dozownik podaje olej proporcjonalnie do obrotów wału korbowego a smarowanie mieszankowe polega na tym ze ile odkręcisz manete tyle jest oleju. Dozownik został po to zrobiony zeby sie silnik nie zacierał. Podstawą jest szczelne połączenie przewodów, szczelność dozownika, jego osłony. Pamiętaj też aby utrzymać czystość w zbiorniku oleju i wszystko będzie git. Ja przejechałem około 1400km na dozowniku kręcąc silnik na wysokich cały czas i sie nie zatarł.

 

To ze ci moto tyle oleju ciągnie to moze być wina tego że smigasz na wysokich obrotach.. Jeśli jedziesz tylko na wysokich to juz masz odpowiedz czemu tyle oleju bierze.. A ja ci nie polecam zdjemowania dozownika. Dozownik podaje olej proporcjonalnie do obrotów wału korbowego a smarowanie mieszankowe polega na tym ze ile odkręcisz manete tyle jest oleju. Dozownik został po to zrobiony zeby sie silnik nie zacierał. Podstawą jest szczelne połączenie przewodów, szczelność dozownika, jego osłony. Pamiętaj też aby utrzymać czystość w zbiorniku oleju i wszystko będzie git. Ja przejechałem około 1400km na dozowniku kręcąc silnik na wysokich cały czas i sie nie zatarł. WG. mnie dobrze zrobiony i zadbany motocykl nie ma prawa się zepsuć a jeśli sie zepsuł to znaczy ze nei zadbany.. Proste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madra odp qcia ... jak by dozownik mial zacierac silnik to po co yamaha mialaby go zakladac ?

Ja wracam do wczesniejszego tematu

Skad wziac dysze od gaznika dt80 ?

I czy jest pewnosc ze jak kupie dysze i zaloze cylinder to bedzie dzialac ?

Bo i tak musze zrobic szlif i zalozyc nowy tlok i pierscienie a nie chce tego robic jak nie bedzie to dzialalo

bo troche to kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dozownik to jest wygodna żecz ale ja bym radził ci go wywalić i lać do baku mieszanke wtedy wiesz na czym jeździsz.

Znam przypadek jak sie moto zatarł przez dozownik

 

Kolejny post w stylu "znam przypadek" ;) Czy on sie pyta o to czy wywalic dozownik?

Faktycznie litr oleju na 350 przejechenych KM to sporo. Ja na jednym litrze przejezdzam ~900 km a na niskich obrotach nie smigam ... Ja caly czas jestem zdania, ze dozownik to lepsze rozwiazanie (dla silnika) niz mieszanka.

 

Co do dysz to moze poszukaj na allegro moze ktos ma gaznik do sprzedania za grosze ... . Czasem tez są aukcje typu "części do DT" wiec dzwonisz i pytasz o co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem dzisiaj do mechanika z yamahy i pytalem o dysze a przy okazji spytalem o dozownik i powiedzial ze jesli jest calkowicie sprawny to nie ma prawa zaszkodzic silnikowi .. i powiedzial tez to co powiedzial andrzej o tym ze mieszanka nie sprzyja wyzszym obrotom w silniku . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wystarczy troszeczke brudu i już są problemy z przepływem mieszanki, poza tym dlaczego w wyczynach nie dają dozowników? Ja z WŁASNEGO doświadczenia wiem,że dozownik zaciera motor (np mi to zrobil, a dbałem o niego). No i przy robieniu mieszanki masz 100% pewności czego dozownik nie zaoferuje...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechce wywalić dozownika tylko wyregulowac.. Jeszce raz może ktoś wie jak to zrobic??? Byłbym bardzo wdzięczny . A i jeszce jedno pytanie które zapewne tu bylo z 100 razy ale znaleść tutaj jest naprawde trudno.. Jaka jest świeca orginalnie w dt 125?

Ps tak ogułem chodzi mi o tdr ale silnik jest ten sam więc niepowinno byc różnic a niechce zakladac kolejnego tematu:)

Edytowane przez krzychu-985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator ma racje jeśli chodzi o dozownik, taki bajer to jest dobry do skuterkuw. Te dozowniki często zawodzą ja tam wole sam sobie zrobić bogatą mieszanke z castrolem R2 i mam pewność że nic sie nie zatrze :wink:

a jak wyregulować dozownik to niewiem bo go niemam, moge jedynie powiedzieć jak zrobić mieszanke ale to chyba wszyscy wiedzą :flesje:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...