Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem już takowy tłumik do dt 125 w Polsce, kwestia jest tylko taka...oni pisza ze tłumik przeznaczony jest do roczników 99/01 , tymczasem na ebay.de są tłumiki do dt 125 i tam piszą że jest do roczników od 90(chyba)/ 01 r...

 

Moje pytanko: czy tłumik od dt 125 z roczników 1999/2001 będzie pasował do rocznika 1996 ?

 

z góry WLK. dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak działa zawór wylotowy w Dt 125???

i czy bez niego motor bedzie chodził???? :P :P

ma ktoś do sprzedania tłok do DT 125 58mm????

 

U mnie zawor wydechowy (YPVS) dzialal na zasadzie poruszajacego sie walca z wcieciem. Walec ten poruszal sie poprzez linki dolaczone do silniczka elektrycznego pod bakiem nad klapka od zaworu. Po przekreceniu stacyjki silniczek ten wykonywal ruch kontrolny, by sprawdzic zakres dzialania. Po odpaleniu motorka wraz ze wzrostem obrotow walek sie przekrecal odkrywajac coraz wiecej kanalu wylotowego. Powoduje to, ze na nizszych obrotach jest zakryta wieksza czesc wylotu, przez co powiekszone jest sprezenie spalin. Na wyzszych obrotach walek sie otwiera i powoduje swobodny wylot spalin. Z reguly jest on po to, by polepszyc dolny zakres obrotow w motocyklu. Jesli ustawisz ten walek na calkowicie otwarty caly czas (trzeba by bylo go zablokowac w jednej pozycji), to motor oczywiscie bedzie chodzil, jednak przy starcie bedzie bardziej zamulony. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyć te śilniczek od tego zaworu i do których kabli???

ia czym zaślepić otwór z drógiej strony zaworu???

pozdro i dzieki:)

pomóżcie mam ten motorek juz od 6 miesięcy jaszcze nim nie jezdziłem :icon_mrgreen: :crossy: :banghead:

Edytowane przez Kojba17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podłączyć te śilniczek od tego zaworu i do których kabli???

ia czym zaślepić otwór z drógiej strony zaworu???

pozdro i dzieki:)

pomóżcie mam ten motorek juz od 6 miesięcy jaszcze nim nie jezdziłem :icon_razz: :lalag: ;)

 

 

Po pierwsze: aby to wszystko dzialalo musisz miec sprawy zawor (najlepiej go samemu pooczyszczac z nagaru tak, zeby sie krecil bez oporow) oraz wszystkie czesci (linki laczace silniczek elektryczny z zaworem + sam silniczek + kable idace do tegoz silniczka). Jesli po podlaczeniu linek od tego silniczka do zaworu i przewodow do silnika elektrycznego nic nie dziala, to radze sie udac z tym do elektryka. Sadzac po twoich problemach wystepuje z tym gdzies problem, wiec tak przez neta to nie ma co gdybac.

 

Po drugie: Ten otwor z jednej i drugiej strony zaworu POWINIEN byc standardowo zaslepiony. Tzn z tej strony od silniczka powinienes miec wystajacy maly cylinderek, a w nim, pod zaslepka mechanizm poruszajacy zaworem (okragla czarna tarcza z miejscem na linki od silniczka elektrycznego). Oczywiscie na tym cylinderku powinno byc miejsce na linki wraz z regulacja wygladajaca jak np. regulacja sprzegla przy kierownicy. Z drugiej strony powinna bys sama zaslepka na dziure. Jesli jej nie masz to musisz albo cos dorobic albo skads kupic.

 

Po trzecie: Przeciez mozesz unieruchomic ten walek w pozycji otwartej, i wtedy odpalic i pojezdzic... Pewnie masz problem z czyms innym niz tylko zawor :/

 

POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Soku11!!! :P

a ma ktoś tłok do dt 125 58,44mm bo bym kupił!!!

:notworthy: ;)

 

 

Jeżeli nie chodzi Ci o tłoki z najwyżej połki wysarczy rozejrzeć się na allegro :) takie rzeczy znajdziesz zawsze:) Ostatnio widziałem za 60 zł tłoki do dt 125...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnuej odlaczyc dozownik. Ile lejecie oleju an ile wachy. POwiedzmy ze kupie wachy za 20zł (jezeli wacha jest po 4zł) czyli 5L, ile mam wlac oleju?

leje sie 100ml na 5l benzyny.

 

mieliscie kiedyś problem w yamaszy 125 tego typu że motor na obrotach jałowych gaśnie? nie trzyma ich. jakie mogą być przyczyny oprócz takiej ze mam jakies nieszczelnosci bo to jest wykluczone - wszystkie uszczelki wymieniałem. Ktoś mi radził żebym tłumik przczyscił. co o tym sądzicie? pomogło komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...