Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając Twoje posty stary, to myślę, że nie ma już ratunku dla Twojego sprzęta :wink:

 

Kuźwa, no jak masz uwalony kabel od czujki, to jak ma działać wskaźnik???? ;)

Niebawem napiszesz: "Co jest, moto nie łapie !!!! Dodam, że nie nalałem pendzyny, napiszcie co mam zrobić? :cool: "

 

 

 

 

A wydaje mi się idiotyczne, prowadzić przewody ogrzewające gaźnik z cieczą chłodzącą, żeby odbijało ssanie gdy się silnik zagrzeje. Nie wydaje mi się. Ktoś ma jakieś inne pomysły ?

 

 

 

Morpiel napisał:

 

"Gnębi mnie jedna jeszcze rzecz. Otóż czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, po co w DT 125 jest ogrzewanie gaźnika cieczą chłodzącą ?? Czy zna ktoś inne modele z ogrzewanym gaźnikiem? Jedyna zaleta tego rozwiązania jaka mi się nasuwa, to zapobieganie zamarzaniu pary wodnej w gaźniku zimą.

Jednak moim zdaniem wiążę sięto ze znacznym spadkiem mocy !

Porównująć temperatury wpadającego powietrza 20C i 100C, czyli bez ogrzewania i z ogrzewaniem, teoretycznie z obliczeń wychodzi, że różnica mocy jest równa 5,56KM tj 21,4% (wg r-nia g. ideal.)

 

Myślałem też, czy może chodzi o szybsze odparowanie paliwa już w gaźniku, ale nie sądzę, mieszanka, iście drobna w kontakcie w nagrzanymi ściankami cylindra, wału etc (szczególnie w 2T - długa droga paliwa do zapłonu) odparowuje momentalnie. Pozatym nadmiar oleju zbierałby się w gaźniku, a nie na pracujących powierzchniach.

 

Następna myśl, to... Blokada?

Dodatkowe chłodzenie??

 

Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? Ktoś, kto posiada jakąś więdzę na ten temat ?" :icon_question:

Edytowane przez Morpiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morpiel chodziło mi o to że ta wskazówka nie chciała wrucić na swoje miejsce przez 2 dni, na szczescie już wróciła. A mój motor powoli odpicowuje a co chwile pisze z pytaniami bo tacy jak ty zamiast coś doradzić to pisza jakieś głupoty nic nie wnoszące do tematu!

 

A co do tego powietrza to magneta nie dalem rady zdjąć ale i tak wydaje mi sie ze to przez simmering ze strony sprzegła. Czy to możliwe że bedzie chlapało olejem z wydechu przez olej do mieszanki?? I jaki mam kupić simmering jakiś samochodowy czy do 2t pod wał?? (samochodowy 23zł, teraz taki mam, a do 2t 5zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie. Mojke pierwsze enduro coraz blizej(dt 125):):D

Mam tylko pteranie czy juz za ta cala gruszka, czyli pierwszas czescia tlumika mozna zrobic polaczenie z koncowka za pomoca jakiegos wieza grubego? i czy to polaczeni moze byc troche zawiniete czyli takie troche S ale lagodniejsze? czy nie bedzie to w niczym przeszkadzac? Dzzieki za odpowiedziec pozdro:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dt wersja Brasil jakie jeszcze są wersje i czym sie różnią?

 

Mam dt wersja Brasil jakie jeszcze są wersje i czym sie różnią?

 

 

Wersja brasil rożni się od niemieckiej tym, że ma osłone chłodnicy po dwóch stronach baku. Niemiecka ma osłone tylko po prawej. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja brasil rożni się od niemieckiej tym, że ma osłone chłodnicy po dwóch stronach baku. Niemiecka ma osłone tylko po prawej. :icon_question:

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

 

Wersja brasil rożni się od niemieckiej tym, że ma osłone chłodnicy po dwóch stronach baku. Niemiecka ma osłone tylko po prawej. :icon_question:

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie. Mojke pierwsze enduro coraz blizej(dt 125);):D

Mam tylko pteranie czy juz za ta cala gruszka, czyli pierwszas czescia tlumika mozna zrobic polaczenie z koncowka za pomoca jakiegos wieza grubego? i czy to polaczeni moze byc troche zawiniete czyli takie troche S ale lagodniejsze? czy nie bedzie to w niczym przeszkadzac? Dzzieki za odpowiedziec pozdro:D

 

ja mam u siebie zrobioną tuleje między dwiema częściami tłumika i na to kawałek porządnego węża gumowego i jest super:D myśle że nawet sam taki wąż by wystarczył. przez jakies czas miałem dętke naciągniętą ale to nie wytrzymałoby długo w wakacje gdzie sie bardziej grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

 

To najwidoczniej masz niemke.

 

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

 

To najwidoczniej masz niemke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo ja mam tylko po prawej stronie tą osłone i nie widziałem miejsca do którego mógłbym przykrecić drugą.

barasil od niemieckiej niczym sie nie różni ja tez mam taka dt jak ty brazil i nie mam nawet mocowania na drugą osłone baku :) sa wersje jakis taki białe i one maja nieraz dwie owiewki tez brazylijki chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzkieki za odpowiedz. to jakis waz sobie zalatwie. teraz jeszcze jedno. Jak mam rozlozony silnik, cylinder nie po szlifie , bez nowych piersxcieni tylko wszsystki lozyska nowe i cylinder popriostu zalozony to ikle musze to wszystko docierac? ile km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barasil od niemieckiej niczym sie nie różni ja tez mam taka dt jak ty brazil i nie mam nawet mocowania na drugą osłone baku :buttrock: sa wersje jakis taki białe i one maja nieraz dwie owiewki tez brazylijki chyba

 

To może zależy od rocznika. A gdzie sprawdzacie, że brasil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...