Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem odpiąć w swojej DT 80 LC II dozownik oleju ,jakoś mu nie ufam. (czy możliwe ,że DT praktycznie wcale nie dymi -no zaczyna dymić przy 6-7tyś) .I mam pytanie jak to zrobić ,wystarczy nie lać oleju do dozownika a lać do baku ,odpiąć przewód łączący dozownik ze zbiorniczkiem,czy całkiem go wywalić ? Pomocy.

 

Pogazowałem chwile przy odczepionym wężyku dozownik-gaźnik i sam nie wiem ,ile tego oleju powinno polecieć przez te kilkanaście sekund .Bo mi poleciała kropla (a właściwie to sączyła się ).

 

Nie wiem może jestem przewrażliwiony ,ale WSKa kopci jak dzika a DT wcale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na odwórt :? DT kopci jak głupia ale tylko na początku na zimnym silniku. Myśle że powinienem lać mniej oleju :-) .
czyli nie masz dozownika? Jak go "odłączyłeś"?

Sam mieszam. Staram się w stosunku około 1:40. Dozownik odłączyłem w ten sposób że nie leje do niego oleju...nie wiem czy to dobrze(?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra czyli zatkać ten cienki czarny wężyk który wychodzi z dozownika do gaźnika ? To wystarczy? Nie mam pojęcia jak wygląda dozownik wewnątrz ,czy jeszcze może czasem ma połączenie z silnikiem i puszcza gdzieś indziej olej.

Nie rozkręcaliście go? Myślałem ,że trzeba coś więcej zrobić niż tylko zacisnąć opaską ten wężyk :roll: Spoko ,ale dziś się pytałem mechanika i powiedział ,że wcale nie musi kopcić (szczególnie jak jest ciepło na zewnątrz) Nie wiem sam czy on działa dobrze czy nie.Przecież to powinno być wsumie bezawaryjne urządzenie ,bo przecież zwykły użytkownik takiej DT jeździ normalnie nie odłączając dozownika.Zaniepokoiło mnie poprostu takie "klekotanie" silnika (korba ,tłok) na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :lol:

Poszukuję ślimaka do prędkościomierza ( ostatecznie może być cały napęd do tego prędkościomierza) do DT 80 z 93 roku Poratujcie!!!! Nowy kosztuje....na samą myśl chce mi się iść na piwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...