Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

hehehe :lol: (<--- sorry nie wiem z czego tak zacieszam 8O ,ferie :evil: ) mam pare pytan.jak podniesc moc yamahy dt 80 lc2?czy jak wybebesze dyfuzor zostawie koncowke orginalna,zorbie polerke kanalow dolotowych,zmienie filtr na Twin Air,odblokuje na CDI i przy gazniku duzo to da mocy?no i potrzebuje PILNIE dwoch boczkow na akumulator i rure wydechowa oraz linke do predkosciomierza!! nie wiecie gdzie to mozna dostac? :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowke?ale gdzie ja ja kupie?a z tymi czesciami to nic nie wiesz?

gdzie mozna dostac?slyszalem że ze wzrostem mocy odczuwalna roznice da zmiana filtra i dyszy w gazniku?no ale ok jestem narazie zielony w tych temata dlatego pytam sie specjalisty :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowke?ale gdzie ja ja kupie?

Najlepiej na allegro albo na jakiś zawodach motocrosowych od zawodników którzy w sowich 80 na tuningowe zminiali. Oni twedy czasem sprzedaja orginalne tłumiki które dla Ciebie były by w sam raz.

 

slyszalem że ze wzrostem mocy odczuwalna roznice da zmiana filtra i dyszy w gazniku?

Filtr dobrze wyczyść i nasmaruj  olejem do filtrów ( a nie jakims innym).

Dysze możesz zminić jak już w pełni odblokujesz, Tylko poamitaj, że będą Cie czekały regulacje gaznika żeby osiągnać zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz zabardzo kasy to zrób sobie sam wolny przelot(końcówke)

 

A tak wtrącając sie do tematu. Czy to jest "dopuszczalne" :?: Czy w enduro końcówka ma spore znaczenie? Czy przez takie samoróbki moto nie straci mocy?

 

pzrd i sorki za off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe chlopaki spokojnie:P 5 banieczek to troszke sianka a co sadzisz o tym?http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=40790729 ?  

Dokładnie o takie coś chodzi, szkoda, że nie ma fotki ale jak masz kase to beirz bo Ci sie przyda.

 

co jeszcze moge zrobic zeby mial kopa?

 

Muszisz użyc opcji szukaj bo ten teman a zwłscza o Dt 80 był przerabiany wiele razy

Cytat:  

 

Jak nie masz zabardzo kasy to zrób sobie sam wolny przelot(końcówke)  

 

 

 

A tak wtrącając sie do tematu. Czy to jest "dopuszczalne"  Czy w enduro końcówka ma spore znaczenie? Czy przez takie samoróbki moto nie straci mocy?

Jasne, że ma duże znaczenie, wolny przelot daje Ci moc i czasem fajny dzwiek. Wolny czy spotrowy to nie znaczy głośny - pamietajcei o tym , co do samorubek to jak mają odbpiwiednią srednice i sa dobrze zrobione to napewno bedzie na nich silnik bedzie miał wiecej mocy niż na orginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak. Kumpel robił końcówke do Dt. Na przykład wziął sobie moją firmy PROMA.

Oczywiście wata szklana i te sprawy ( czy ona tam naprawde musi być? czy ona tylko wygłusza dźwięk?? ).

 

Tłumik dość chodzi. Jest oczywiście przelotowy, ale wymiary są całkiem inne.

To się jakoś wylicza czy coś? I jeszcze takie pytanie. Czy jest możliwość, żeby moto właśnie przez taką końcówke-samoróbke wykręcało na biegu tylko 7-8 tys??

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wynmiarach chodzi głownie o średnice przlotu., Wata jest do tłumienia. Jeżlei jest żle zroiobiona tzn za mały porzolot to moze być, że nie chce sie wkrecać. Najłetwiej sprawdzcie to tak że odpalice bez koncówi i sie przkobnacie czy to ona hamuje obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel dawniej jeździł bez końcówki i było tak samo. To ja już teraz sam nie wiem czy ma się wkręcać na max obroty bez niej czy nie :|. Gadałem kiedyś ze "specem od DT" z tego forum i on powiedział że bez końcówki kręcić sie na max nie będzie. Podobno, także samoróbka nic nie daje. Aby miała te wysokie obroty to musi być sportowy tłumik ( przelotówka ). Czy to prawda? Sorki, za bezsensowną odp. ale jakoś nie miałem jak tego ująć :banghead:

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...