Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie tego wałka szukać mniejwiecej?? To by wszystko wyjaśnialo. Czy poradze sobie sam z wyjęciem?

Wałek jest w skrzyni. on wygląda tak jaby to było pół wałka tzn jest sciąty. Jeżeli rozbierałes kiedys silnik to sibie poradzisz. Czasem wystarczy wyjecie tylko trybu który go napedza a czasem trzeba go wyjąc w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha spoko :banghead: prosze was juz chyba 2 dni o pomoc a wy o jakichs walkach sie rozwodzicie jak tak dalej bedzie to nic sie nie dowiem :? chce kupic cylinder malossi ale bez tloka w kemocie znalazlem tlok o tych samych parametrach co potrzeba ale nie wiem czy bedzie pasowal 57,5 to sa wymiary.POMOCY :!: :ehzblue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic cylinder malossi ale bez tloka w kemocie znalazlem tlok o tych samych parametrach co potrzeba ale nie wiem czy bedzie pasowal 57,5 to sa wymiary.POMOCY

wydaje mi sie że nie. oprócz srednicy tłoka jest jeszcze jego wysokosc całkowita, wysokosc od sworznia do denka tłoka itd.a jak zmieniałem tłok w dt 125 , to kumpel zmieniał tez w dt 80 i zakladał malossi, i raczej nie pasowały, malossi ma mniejszą wysokosc całkowitą. bo tłok o którym mowa jest orginalnie skierowany do dt 125, tak?? no i malossi ma jescze inne okna(wieksze) ale są 3 typy tłoków do dt 125 więc mooooże cos dobierzesz, ale raczej sie nie uda . tłok malossi kosztuje ok. 350 zł

 

Do Strzałka:

:arrow: no własnie, jak to jest z tłokami do dt, czy im wieksze okna tym większa moc?? chyba nie, bo każdy z tłoków do dt jest skierowany do konkretnego modelu, zgadza sie??

:arrow: żeby wyjac wałek w dt 125 to trzeba rozpoławiac silnik, czy wystarczy zdjąc pokrywe od sprzegła? chyba trzeba rozpoławiac, zgadza się??

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Strzałka:

no własnie, jak to jest z tłokami do dt, czy im wieksze okna tym większa moc?? chyba nie, bo każdy z tłoków jest skierowany do konkretnego modelu, zgadza sie??

Tak zgadza się

 

żeby wyjac wałek w dt 125 to trzeba rozpoławiac silnik, czy wystarczy zdjąc pokrywe od sprzegła? chyba trzeba rozpoławiac, zgadza się??
Trzeba rozpoławiać. Najtrudniej bedzie Ci wyjąć łozysko które na którym siedzi wałek z lewej strony bo jest dośc mocno wciśniete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zorientuj sie dokładnie, jakie wymiary (wszystkie) ma każdy z tłoków i moze sie okazac, że jednak pasuje, ale nie liczyłbym na to

 

ale lipa... slyszalem z w dt 80 mozna 8 szlifow zrobic to prawda? jakbym zrobil pierwszy szlif,duzo to da?

jak masz zjezdzony tlok i pierscienie, na których jezdzisz to napewno "cos" da :banghead: warto to kontrolowac,żeby nie doszło do zatarcia.

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w dizmarze i w giełdzie motocyklowej. w dizmarze ogłasz sie koles, ktory ma dużo czesci do wszystkich 2T yamahy, jest chyba ze slaska, ale ceni sie dosyc wysoko :?

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaak ale jak jutro polece po dizmar do empiku to bedzie nowy :? moze masz z tym typkiem jakis kontakt? @ albo telefon? napisalem do yamahy ale mnie olali :ehz: :evil: :crossy: teraz po tym co strzalek napisal szukam caly czas koncowki do swojego sprzynta:P p.s nie patrzcie na wiek,taki stary nie jestem :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem albo wydaje mi sie tylko ze to jest problem :oops: gdy przycisne jakis hamulec to razem z tylna lampa zapala mi sie przednia 8O tak ma byc?bo nie wiem :? aha jeszcze jedno.ile trzeba lac oleju do szkyni? 0,7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampa tak nie powinno byc, pewnie masz poprowadzone zasilanie przedniej lampy bezposrednio od tylnej. Jesli chodzi o olej. Na prawym deklu na silniku masz taka srubeczke ktora musisz odkrecic lejac olej. Jesli zacznie on przez nia wyciekac znaczy to ze oleju jest odpowiednia ilosc- przestajesz dolewac i zakrecasz srubke :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...