Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

kur*a mać...czy to może być wina dozownika?

I warto było sie nie brudzic na stacji? :)

 

W sumie pewne ze sie zatarła jezeli kopka stoi. Tak wogole to ostro musiala dostac w d*pe skoro mowisz ze az tak jebn*lo tylko zeby cylinder nie byl do tulejowania. Zycze ci takze aby korby nie pokrzywiło :? . Po zbadaniu przyczyny nie zapomnij do kosztow naprawy dodac 60zł na uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...miały być pieniądze na buzer lub buty...FUCK...tylko jest jedna dziwna rzecz. Mianowicie kiedy wrzucam na 1,2 to nawet jak mam wrzucone sprzęgło to koło jest zablokowane (to rozumiem) a z 3,4 koło jest odblokowane(tego nie rozumiem). Czy mogła iść się je**ć skrzynia tłok i korba? Jeśli tak to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie jest tak jak powiedziałem. Stoi w miejscu i może gdybym ostro pierdalnął w kopke :mrgreen: to by się ruszyło ale nie próbowałem tego. Jutro chyba zawioze do serwisu Yamahy i zobacze co mi powiedzą...P.S musze sobie kupić tego KTM bo DT więcej stoi niż jeździ (jakaś felerna chyba :) ) Jednak ostatnio przy zmienie biegów coś mi chrupało więc już sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Po zbadaniu przyczyny nie zapomnij do kosztow naprawy dodac 60zł na uszczelki,,

Wydaje mi się, że jest to zbędny wydatek bo uszczelki można dorobić we własnym zakresie...

A jeżeli chodzi o części to jeżeli się dobrze poszuka to można kupić za naprawde małe pieniądze- tłok w zależności z kąd(larsson 60zł) cały wał ja kupiłem za 120zł , cylinder sprzedałem za 50zł. Jeżeli się postarasz nie będziesz musiał rezygnować z butów i buzera. Czy Twój moto nie był czasem na dotarciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dotarciu? Jak patrzyłem to niebyło tam nic odkręcane od 10lat a 20000 ma nakulane wiec dotarty jest. Uszczelki we własnym zakresie? Jak mi w serwisie Yamahy wypierdolą 500zł za naprawe skrzyni tłoka i paru innych śmiesznych rzeczy to 60zł przeboleje. Sprawdze najpierw w larsonie ten tłok. Jaka to jest stronka gdzie można takie rzeczy zamówić?? P.S czy sklep o nazwie Larsson nie znajduje sie przypadkiem w Poznaniu na ulicy Małeckiego? Coś mi sie tak wydaje ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date=',Po zbadaniu przyczyny nie zapomnij do kosztow naprawy dodac 60zł na uszczelki,,

Wydaje mi się, że jest to zbędny wydatek bo uszczelki można dorobić we własnym zakresie... [/quote']

Jak Ci sie wydaje to sie lepiej nie odzywaj. DT to nie romet czlowieku! Pozatym uszczelka pod glowice ma inne wymiary niz kanaly ktore sa na glowicy i cylindrze! Jak dorobisz sobie uszczelke z zeszytu do religii to Ci bedzie albo na zewnatrz albo wewnatrz cylindra plulo plynem, a jezeli Ci sie to podoba to nie ma sprawy. Uszczelki do moto sa zrobione ze sprzecjalnych materialow i uzyte drugi raz juz nie uszczelniaja (a Ty bys z kartonu dorobil :-D ), poniewaz po rozgrzaniu silnika material uklada sie jak powinien i zostaje tak na stale

tłok w zależności z kąd(larsson 60zł)

Chyba do Simsona albo drewniany

na allegro widziałem ostatnio kompletny silnik za 350zł ' date=' a wcześniej za 400sam silnik[/quote']

A od kiedy kompletny= sprawny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduroguy podsumował całą wypowiedz specow:D ja wymieniajac tloka zmienialem uszczelki w swoje dt 125 i niee dorabialem ich z kartonu :lol: kupilem pojedyncze orginaly choci mozna bylo pod sam cylinder dorobic bo tam niee ma az tak duzego sprzezania (cisnienia) zeby ja wydmuchalo ale pod glowica to obowiazkowo. Jak dostale te uszczeli to ta pod glowice oprucz tego ze byla z jakiegos tam materialu to miala specjalna cieńką warste (cos w stylu slikonu ale niee czerwonego :-D ) pewnie po to zeby dopasowac sie gdy slinik juz nabierze temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Made in Taiwan :D taki tłok dlugo niee pociagnie, zaraz "napuchnie" zwlaszca jak jestes mlodym zapalencem i niee pyrkasz sobie spokojnie tylko dajesz ile wlezie, taki tlok mozna kupic ale jak jezdzisz spokojnie, albo jak prowadzi motor jakis stary dzidzius;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...