Skocz do zawartości

Yamaha Dt porady i czesci


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ja zamierzam tez zrezygnowac z dozownik w swojej DT i mam pytanie czy nie wystarczy czasem odlaczyc tej pompki co zassysa olej?? no nie wiem jakis przewod odpiac czy cos ??

 

Pozdrawiam

 

[ Dopisane: 07-09-2005, 20:01 ]

jestem posiadaczem DT od niecalego tygodnia wiec jescze sie na tym zabnardzo nie znam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przepraszam ze taki kiczowaty post ale chyba mnie nikt za to nie wybatorzy ale człowiek ktory tutaj napisał ten opis to normalnie,normalnie geniusz! Wymyslił nowy typ motocykla terenowego!Zobaczcie jaki 8O http://allegro.pl/show_item.php?item=63488053

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no przepraszam ze taki kiczowaty post ale chyba mnie nikt za to nie wybatorzy ale człowiek ktory tutaj napisał ten opis to normalnie' date='normalnie geniusz! Wymyslił nowy typ motocykla terenowego!Zobaczcie jaki http://allegro.pl/show_item.php?item=63488053[/quote']

Widać człowieka po jego koncie już negatywa oberwał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tego dozownika jeszcze.Ma ktoś może taki program to przeliczania stosunku oleju do benzyny(gdzieś go widziałem i nie pamiętam gdzie) a wsumie to ułatwia sprawę.Aha i przy okazjii przeprowadzam test dozownika :) tzn.Odpinam wężyk od gaźnika i wkładam go do małego plastikowego pojemniczka przyczepionego do motoru.Wlewam oczywiście olej do baku i zobaczymy ,czy tyle samo oleju naleci do pojemniczka co wlałem do zbiornika. :( To chyba będzie najlepszy test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek ale moim skromnym zdaniem to ten test dozownika będzie trwał jakieś  

1000 km  :(  chyba ze to nie przeszkadza to sory  :oops:

 

nie ,bo poprostu wlałem tylko 3l paliwa czyli myślę ,że jakieś 100km.Mały przeźroczysty pojemniczek ze skalą przykleiłem do motoru i wsadziłem rurkę od dozownika,więc można jeździć.A poprostu strasznie mnie ciekawi jak działają te dozowniki.

 

[ Dopisane: 14-09-2005, 00:18 ]

Test dozownika zakończony :) Rezultat: DZIAŁA !!!! I daje mieszankę 1:50. Będę więc dalej jeździł na dozowniku ,ale troszkę oleju będę dodawał ,bo na ostrą jazdę to może trochę za mało być.

Tak więc nie bądźcie tak źle nastawieni do tych dozowników jak udowodniłem działają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem cylinder wyszlifowany i w ogóle pikny (czekałem na niego prawie tydzień, a miało być od ręki :/) no i pewnie w sobote będę składał wszystko w całość. Powiedzcie mi czy elektryka i wszystkie kabelki szmerki itd. sprawią mi duży problem ? zabieram ze sobą uczącego się mechanika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odebrałem cylinder wyszlifowany i w ogóle pikny (czekałem na niego prawie tydzień, a miało być od ręki :/)

 

To i tak szybko dostałeś, bo kolega oddał całe moto do serisu na szlif, wymiana tłoka, pierścieni itd. to powiedzieli mu że za 2 tygodnie moto do odbioru. Czekał, 2 tygodnie, miesiąc, 2, 3, 4 aż w końcu po 4 miechach odzyskał moto i w dodatku go w ch**a zrobili za przeproszeniem. Tak na marginesie zrobie pseudo reklame :) MB Motor w Łodzi takie ładne wałki robi.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybrałem sie na jazde po dość długiej przerwie. Silniczek rozgrzałem i wjechałem w ostrzejszy teren. Znalazłem ciekawe miejsce do zabawy (wiem że DT nie jest stworzona do takiej jazdy ale coś tam powinna wytrzymać) Po ok 20 min trzymania na wysokich obratach i pałowaniu motocykla wyjechałem z lasu i przystanąłem na chwile. Włączyłem 1, 2 puściłem sprzęgło i poczułem olbrzymie jebnięcie (zablokowało mi tylnie koło). Motocykl zgasł...nie wiem co sie dzieje. Kopka jakby zaczarowana! Nie da sie kopnąć! Wydaje mi się że to skrzynia (albo tłok je*nął) nie wiem nie znam sie na tym a dzisiaj nie moge rozebrać bo mam pare zajęć. Możecie mi powiedzieć co jest i ile kosztuje naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...