Skocz do zawartości

Ale okaz!


SAke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otoz Junaki mialy klika wad konstrukcyjynch, najistotniejsze to :

1. slabe ramy, lubily pekac, poprostu byly zbyt delikatne do takiego ciezaru motocykla, ramy ze wzmocnieniami byly nieco mocniejsze ale tez bez rewelacji

2. liche zawieszenie przodu, tez zbyt delikatne w stosunku do ciezaru motocykla

3. slaba pradnica, dawala malo pradu, o ile Junak bez kosza jakos sobie radzil na takiej ilosci to jzu z koszem poprostu brakowalo pradu, poza tym byla umieszczona w niezby sprzyjajacym miejscu, jakakolwiek nieszczelnosc gaznika powodowala jej zalewanie paliwem, a z tamtad paliwo niemoalo jak uciec i czasto pradnice pracowaly w kapieli paliwowej, co bylo dla nich zabujcze

4. iskrownik rozmiez byl w miejscu narazonym na zalanie (zaraz za kolem przednim), jesli byl uszczelniony fabrycznie to niedzialo mu sie zle, ale jak ktos przy nim kombinowal to z reguly nei uszczelnil go dobrze i poprostu iskrownik niedawal iskry

5. wycieki oleju, Junak lubil ciaknac olejem, z roznych miejsc przy chocby najmniejszym bledzie w odpowietrzeniu lub uszczelnieniu Junak cieknie, szczytem byl juz junak znajomego, poprostu po odpaleniu z odpowietrzenia nie lecialo powietrze tylko olej, potrafil w kilkanascie minut wypluc wiekrzosc oleju ktory mial, zostalo tylko tyle ile juz niemoglo wyleciec, na to nalezy zwrocic szczegolna uwage, czy nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Junaki miały wady,ale myslę ze współczesne motocykle tez je mają .

W tamtych czasach były takie technologie i możliwosci produkcyjne.

Ale pamiętajmy ze takiego Junaka kupowało się w sklepie przeważnie na talon.Talon otrzymywali dyrektorzy dużych firm i działacze,reszta mogła liczyc na WFM ,tez na talon.

Ale zeby cześć z nich nie została poobcinana to te pozostałe też dziś miały by mniejszą wartośc. Myślę ze za niedługo więcej orginalnych będzie w Niemczech niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sake masz 16, pobaw sie na razie motorynką a Junaki zostaw w spokoju. Widac do fabrycznych wad postanowiles dodac kilka swoich, np jeszcze bardziej osłabic rame czy wrzucic zawieszenie od MZ czy innej Jawy

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sake masz 16, pobaw sie na razie motorynką a Junaki zostaw w spokoju. Widac do fabrycznych wad postanowiles dodac kilka swoich, np jeszcze bardziej osłabic rame czy wrzucic zawieszenie od MZ czy innej Jawy

 

Nierozumie tej wypowiedzi przeciez to nie muj junak. Jaki sie wyrośniety znalaz pewnie starszy o 13miesiecy i szpanuje. Tobie bym nawet komara nie dał bo bys go zje*ał zaraz. A ta Mz to ci pewnie tatuś naprawia :lol:

a co cie obchodzi czym ja bede jeździł. Chciałem sie dowiedziec coś o tym motorze i tyle. Co nienawidze takich ludzi to... Weźnie i szpanuje bo ma Etz ubieze derme i jedzie... Boss wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ludzie ja was nie prosiłem o opinie (bo ona mnie poprostu nie obchodzi!!) na temat przerobionych Junaków :) . Chce sie dowiedzieć od czego sa te czesci i czy junak ma wady wrodzone czy to tak wiele jak nie wiesz to sie nie wypowidaj ok??   :D  :?  To sie robi niesmaczne... I nikt nie ma prawa oceniać moich mozliwości po wypowiedziach w internecie!!!  :x  Bo jak ja zaczne oceniac ciebie Qler to sie to źle skończy!!!

 

Jaki sie wyrośniety znalaz pewnie starszy o 13miesiecy i szpanuje. Tobie bym nawet komara nie dał bo byie takies go zje*ał zaraz. A ta Mz to ci pewnie tatuś naprawia  :lol:  

a co cie obchodzi czym ja bede jeździł. Chciałem sie dowiedziec coś o tym motorze i tyle. Co nienawidze takich ludzi to... Weźnie i szpanuje bo ma Etz ubieze derme i jedzie... Boss wielki.

 

Kolego przystopuj!!

Ostatnie takie grzeczne ostrzeżenie z mojej strony!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sake,

zapomnij o motocyklu Junak, to rzecz nie dla ciebie bo ani pojezdzic, ani zaszpanowac sie tym nie da. Chlopcy na Rometach beda cie objezdzac, a kazda proba zapalenia to bedzie obciach przed kolegami i laskami, bo zapalal bedzie na piedziesiatego kopa, albo tylko na pych.

Poza tym to co pokazujesz w tym linku to nie zaden chopper, tylko jakas nie wiem po co pochromowana przerobka na crossa.

Widzisz porzadny chopper musi miec nisko srodek ciezkosci, wiec sila rzeczy kazda rama od moto, w tym junakowska musi miec przeciety i zmieniony kat pochylenia glowki ramy - w zwiazku z tym zostanie zniszczona. Nie zrobiono tego w tym Junaku z Allegro, a za to przedluzono przod i podniesiono tyl, dlatego proporcjami przypomina raczej DR Big`a.

Jesli chodzi o czesci jakie tam sa to przod od jawy lub CZ z kolem od tego i malym bembenkiem wygladajacym smiesznie w porownaniu z tylnym oryginalnym junakowskim bembnem. Ten ostatni ma po prostu zapleciona szersza felge 15, czy 16 cali i to koniec przerobek.

Do jazdy sie ten przyrzad zupelnie nie nadaje biorac pod uwage chopperowa pozycje jezdzca na crosowym moto. Ogolnie mozna powiedziec ze wielka ilosc porzadnej nikomu nie potrzebnej roboty i sporo pieniedzy wyrzuconych w bloto.

Jedna jeszcze rada dla ciebie - jak trafi ci sie taki zaniedbany, strupialy, dziadkowy Junak za niewielkie pieniadze z papierami to nic z nim nie rob tylko trzymaj tyle lat ile potrzeba zebys dorosl i zrozumial znaczenie slowa `zabytek` - zareczam ze bedziesz mogl go wowczas sprzedac za dziesieciokrotna wartosc twojej ceny zakupu.

Wowczas mozesz przeznaczyc zarobione pieniadze na wspolczesny motocykl na ktorym mozna normalnie jezdzic.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedz Adama choć kulturalna i trafna, raczej nie trafi do ciasnego umysłu kolegi sake. Widzisz Sake, te 3 lata roznicy jakie nas dzielą są czasem gdzie w mózgu zachodzą pewne pozytywne zmiany. Tak wiec odezwij sie za 3 lata

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sake,  

zapomnij o motocyklu Junak, to rzecz nie dla ciebie bo ani pojezdzic, ani zaszpanowac sie tym nie da. Chlopcy na Rometach beda cie objezdzac, a kazda proba zapalenia to bedzie obciach przed kolegami i laskami, bo zapalal bedzie na piedziesiatego kopa, albo tylko na pych.

Poza tym to co pokazujesz w tym linku to nie zaden chopper, tylko jakas nie wiem po co pochromowana przerobka na crossa.

Widzisz porzadny chopper musi miec nisko srodek ciezkosci, wiec sila rzeczy kazda rama od moto, w tym junakowska musi miec przeciety i zmieniony kat pochylenia glowki ramy - w zwiazku z tym zostanie zniszczona. Nie zrobiono tego w tym Junaku z Allegro, a za to przedluzono przod i podniesiono tyl, dlatego proporcjami przypomina raczej DR Big`a.

Jesli chodzi o czesci jakie tam sa to przod od jawy lub CZ z kolem od tego i malym bembenkiem wygladajacym smiesznie w porownaniu z tylnym oryginalnym junakowskim bembnem. Ten ostatni ma po prostu zapleciona szersza felge 15, czy 16 cali i to koniec przerobek.

Do jazdy sie ten przyrzad zupelnie nie nadaje biorac pod uwage chopperowa pozycje jezdzca na crosowym moto. Ogolnie mozna powiedziec ze wielka ilosc porzadnej nikomu nie potrzebnej roboty i sporo pieniedzy wyrzuconych w bloto.  

Jedna jeszcze rada dla ciebie - jak trafi ci sie taki zaniedbany, strupialy, dziadkowy Junak za niewielkie pieniadze z papierami to nic z nim nie rob tylko trzymaj tyle lat ile potrzeba zebys dorosl i zrozumial znaczenie slowa `zabytek` - zareczam ze bedziesz mogl go wowczas sprzedac za dziesieciokrotna wartosc twojej ceny zakupu.

Wowczas mozesz przeznaczyc zarobione pieniadze na wspolczesny motocykl na ktorym mozna normalnie jezdzic.

 

Adam M.

 

Takiej odpowiedzi oczekiwałem. I dało sie napisać po ludzku??

 

A co to twojej wypowiedzi geerdo to zachowujesz sie jak dziecko z przedszkola co sie wysmiewa z innych ze "ma malutki muzg" Tak Cfaniakujesz bo masz Etz?? :| Tez mi coś ja z twoim "wiekiem" wstydził bym sie Etz chwalić :lol:

 

juz wiem wszystko co chciałem wiedzieć o Junaku (przeciesz ze chciuałem sie cos dowiedzieć o polskim motorze to nie grzech choć wy to tak postrzegacie :? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty pieprzysz jak potłuczony. Gdzie ja sie ETZ chwale? I co ma wiek do tego ze jezdze MZ? Powinienes zniknac z tego forum. I niedlugo pewnie znikniesz

 

Straszysz mnie? :lol: haha

 

Prosze Admina by zamknoł ten temat bo ta rozmowa do niczego nie prowadzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni mnie nie było i budrel na kółkach się robi :D

 

pierwsza podstawowa sprawa :!:

SAke zacznij się normalnie oddzywać do starszych rangą i znacznie przewyższających cię wiedzą userów forum bo cię stąd wypieprzę :!: Trochę szacunku :!: Jesteś tu dopiero 3 dni i już zdążyłeś rozkręcić zadymę. :evil2:

 

druga sprawa to zacznij może edytować swoje posty w Wordzie, bo niestety piszesz jak analfabeta. Praktycznie w każdym twoim zdaniu jest po kilka błędów ortograficznych, aż nie da się tego czytać :D Tam jest słowniczek który pomoże ci przebrnąć przez napisanie 2-3 zdań w miarę poprawnie po polsku.

 

trzecia sprawa to ani myślę zamykać ten temat. Toczy się tu ciekawa dyskusja na temat oszołomów niszczących stare motocykle. Jesli chodzi o mnie to pourywałbym takim pajacom jak ten z Allegro łapy przy samej d..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

trzecia sprawa to ani myślę zamykać ten temat. Toczy się tu ciekawa dyskusja na temat oszołomów niszczących stare motocykle. Jesli chodzi o mnie to pourywałbym takim pajacom jak ten z Allegro łapy przy samej d..

 

Niestety gros takich idiotow jest w wieku SAke... a jesli nie w wieku to na jego poziomie

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no:P

Z tego co myśle to ja bym już takiego mógł dostac co??

I podzielam twoje zdanie gredo..... w moim wieku ludzie czasami gadają pierdoły:/.....ja też mam czasami takie wysoki....ale jak narazie to kontakty z wszystkimi z forum mam bardzo dobre i nie nażekam........

A co do tego junaka osobiscxie nienawidze przeróbek klasyków.....Junak jest cudowny...a jakiekolwiek udziwnienia w takim motocyklu go bardziej oszpecają niżeli upiększają.....

A więc ORYGINAŁY RULEZZZ:))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie Sake na innych forach też robi zadymy i syf, osobiście zbanowałem go na forum „polmotu” – potem przepraszał wszystkich żeby tylko mógł wrócić– pomogło, wrócił jest „grzeczny” ale i tak jest obserwowany i wystarczy jeden numer i wypad :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...