Skocz do zawartości

Virago 535


Gość jarson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jak widzisz po podpisie, to ja cały czas mam Viagro 535 i nadal śmigam nim po Warszawie ;) . A i w okolice Piastowa czasami się zapuszczam :-) .

O awaryjności Viagro mogę powiedzieć Ci tyle – silnik prosty jak konstrukcja młotka, co tam ma się psuć?

Moja Viróweczka w tym roku obchodziła 18-te urodziny i gwarantuję Ci, że jest w lepszym stanie niż połowa 10-letnich. O silniku powiem Ci tyle – słuchało go już wielu „moto-guru” i żaden z nich (choć niektórzy z nich to byli złośliwcy przeokrutni :P ) nie powiedział, że nieładnie brzmi.

A tak na marginesie, to pewien „lokalny monopolista w zakresie części do virago” (i już wszyscy w Wawie wiedzą o kogo chodzi :lol: ) chciał mi pokazać swój sprzęt – Viagro 750 (chyba 10-letni) rzekomo w „idealnym stanie” i wszystko było fajnie, do momentu kiedy nie odpalił silnika… :lol: Mało się nie posikałem ze śmiechu… :lol: :lol: :lol: Wszystko tam dzwoniło :lol:

Czyli to wcale nie prawda, że sprzęt powyżej 15 lat to grat – moja Viróweczka jest na to dowodem :-D .

Pamiętaj, że to silnik jest sercem maszyny i to on musi być w dobrym stanie. To naprawy silnika generują koszty. A dobrych mechaników motocyklowych to ze świecą szukać, więc możesz trafić jak w uhma-bike…zapłacisz i nadal sprzęt będzie spierdolony :lol: . Renowacja ramy, kół, osprzętu to nie są duże koszty, a jak masz czas i zapał, to nie są to trudne rzeczy do nauczenia.

Dla Twojej wiadomości:

- Poler silnika (dekle po obu stronach, krawędzie żeberek cylindrów), lagów, osprzętu kierownicy i półki to koszt 500zł (może trochę więcej).

- Szprychy chromowane (na podkładzie z miedzi) – 3,50 zł/szt

- Centrowanie i przeszprychowanie – 100zł/koło

- Chromowanie obręczy…pewnie z 200-300zł

- Lakierowanie – pewnie 400zł za całość

- Piaskowanie – 30-50 zł za część

Jak masz jakieś dojście, to może taniej.

Poler możesz śmiało zrobić sam.

 

Generalnie, jak chrom odchodzi to możesz położyć nowy i…będzie jak nowy :P , jak Ci coś rdzewieje/lakier odpada (np. na wachaczu, kardanie,…) to piaskujesz i lakierujesz i jest jak nowy :P . Pamiętaj – silnik, wahacze, kardan, ew. amory – lakier proszkowy, reszta możesz na mokro. Jak widzisz to są takie rzeczy, których i Ruskiego nauczysz. :-D

Przy sprowadzanych maszynach, koszt rejestracji to ok. 1150zł, więc musisz to doliczyć do inwestycji.

 

Jakby co to moja Viróweczka jest na sprzedaż ;) :

- rok produkcji: 1987

- pojemność: 535 cm3

- przebieg: 23700...mil :D (stan na dziś)

- kolor: czarny (jedno zdjęcie jest w mojej galerii prywatnej)

- profesjonalnie zrobione głośne wydechy (zmieniony dolot)

- cała elektryka wymieniona na nową,

- wymienione amortyzatory na regulowane,

- wymieniony akumulator (tydzień temu),

- piórnik,

- gmole,

- sissibar

- szybka/owiewka z 4 mocowaniami,

- spacerówki też są, ale na małych gmolach, to służą mi jedynie do oceny odległości między samochodami :-) (jak się mieszczą, to się przecisnę, a w przypadku "lekkiej konfrontacji" :D to laweta ma porysowany lakier :twisted: ).

Mam do niej kupionych już trochę części (bak od wersji DX – z grubym złotym napisem „Virago”, szeroka kierownica i dystanse, stelaże pod sakwy, nowy osprzęt kierownicy). Mam też nowe sakwy (Louis).

Oczywiście sprzęcik cały czas jeździ i ma się dobrze :P Do tego dodaję polską instrukcję obsługi, schematy wszystkich układów oraz instrukcję serwisową (angielską) – do wyboru wersja drukowana bądź elektroniczna.

 

Jak chcesz, to daj znać na PW to Ci wyślę więcej fotek w dziennym świetle.

 

Cena:

- stan obecny + części (+sakwy,…): 7000 zł

- stan z montażem powyższych części (+sakwy,…) + poler silnika (i co się rozumie samo przez się - wymiana uszczelek przy polerowanych elementach), lagów, półki i osprzętu, regulacja zaworów i synchronizacja gaźników, wymiana szprych, cetrowanie kół, wymiana filtrów, wymiana oleju, lakierowanie całego motocykla (jednym słowem całkowity remont, bądź jak kto woli... :roll: tuning na DX'a :D ): 8000 zł

 

ps.

Na dojazdy do pracy idealny - mały (swoim Drag Starem to przez korek się nie przecisnę...a ciepło z silnika+ciepło z innych pojazdów=wiadro potu w ciuchach :-D ), głośny (jak pojechałem Hondą CBF, to niektórzy laweciarze nawet mnie nie zauważali w korku :D a Viróweczka ma taki klang, że schychać ją z kilometra - kolesie nawet jak nie chcą to się wolą przesunąć :D - chyba szkoda im słuchu :lol: :lol: ).

Spalanie - ok. 5,5l, a jak lubisz zakres 140-160km to ze 6 wypije. Jeszcze raz to powiem - mój silnik ma kopa (nigdy nie był dławiony) - 160 mi się pokazało na Toruńskiej :twisted: ale wtedy to leżałem na baku, trzymałem się kurczowo kierownicy i już nawet nie reagowalem na to co się wokół mnie dzieje :D No co...odmulałem silnik :P

 

Co do wypraw we dwoje...Hmm...Jak się ładnie przytulicie... :lol: :lol: :lol: Ja (176cm, 80kg) jechałem z bratem kulturystą (180cm, >100kg) i jakoś śmignęliśmy z Bielan na Mokotów... :-)

Ale Virówka to za duża nie jest...Jak dla dwóch kransali to idealna :lol: :lol: :lol: Jak masz ok 180cm a Twoja wybranka powiedzmy 170cm, to...będzie trochę ciasno...Trzeba się wtedy przytulić - sprawdzałem - działa :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla dwóch kransali to idealna
Dla jednego jeszcze bardziej :-)

 

Mogę tylko potwierdzić - motocykl praktycznie bezawaryjny, prowadzi się jak taczka, na winklach składa się pięknie (kumple jadący za mną na plastikach wywalali gały :-D ).

 

nawet na 5 z 50km/h się super zbiera.
Musiałbyś się przejechać Virago1100 :-) teraz wiem co znaczy zbierać się.

 

 

Widzę że z tego tematu zrobił się niezły wątek reklamowy :lol: więc i ja się podłączę. Moja "pszczółka" 535 wersja DX też do sprzedania - rok 2000, najechane około 44tys km, gmole, spacerówki, piórnik, sakwy (duuuuże), sissybar, bagażnik, szyba, szeroka kierownica, regularnie wymieniane olej i świece. Cena - ok. 14k zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest w tej chwili (jesień '05) trochę Virago 535 w cenie do 10tys. Są to sprzęty kilkuwłaścicielowe, roczniki 92-94. Przebiegi oczywiście zmienione, więc na to nie patrzę.

 

Czy sądzicie że:

a) trudno będzie wybrać z nich taki, który nie będzie miną (kosztowne naprawy po 100km itp)

b) czy 10 letni motorek służący głównie do dalekich podróży i zapewne tak właśnie jeżdżony nie będzie za bardzo zużyty?

c) czy nie lepiej jednak na początek nowy sprzęt z gwarancją i tani w eksploatacji jak np. Yamaha YBR 125? W sensie kosztów eksploatacji, części i utraty wartości oczywiście.

 

Virago bardzo, bardzo mi się podoba ale nie będę skłonny ryzykować utraty wszystkich oszczędności w razie problemów. Mam znajomego, który zna się na mechanice i mógłby obejrzeć - czy to coś zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fv - porozmawiaj z carlosem. przyznam, że choć jego virażka jest z 87 to jest ładnie utrzymana. choć sam się czaję i rozglądam, to się nie obrażę gdy ktoś mi ją sprzątnie sprzed nosa.

 

a na allegro nie patrzę. nie ufam rodzimemu rynkowi. wolę sprowadzić. chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej jednak na początek nowy sprzęt z gwarancją i tani w eksploatacji jak np. Yamaha YBR 125? W sensie kosztów eksploatacji, części i utraty wartości oczywiście.

 

nowy zawsze lepszy, ale czego obniżasz poprzeczkę lepiej podnieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Niedawno właśnie zakupiłem Virage 535 i jestem zakochany. Rocznik '91, cena 7500zł (zarejestrowana), zadbana i wypieszczona + piórnik, sakwy, chromy na błotnikach, wymienione lusterka, tarcza hamulcowa, manetki, oparcie, gmole. Bak oczywiście 13,5 litra. Cudo nad cuda, mam nadzieje, że pojeżdże bezawaryjnie, ale słyszałem że Virago są mało awaryjne a 535 to już całkiem, zero wad typowych! Ja uparłem sie tylko na Virago 535 i dopiąłem swego. Znalazłem swoją piękniejszą połówke :D)

Polecam, tylko szukaj cierpliwie.

A jak już zakupisz, to zapraszam na wspólą przejażdżkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No coz na to nie ma rady :arrow: niestety :cry:

Ja tez teraz chcial bym kupic cos nowszego ale... no wlasnie KASA :)

Moze kiedys ...

POZDRAWIAM!!!

 

[ Dopisane: 29-11-2005, 11:16 ]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

[ Dopisane: 29-11-2005, 11:17 ]

Nie ma sie co lamac :!: i tak kupie - tylko nie wiem jeszcze kiedy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to faktycznie kupiles za dobre pieniadze :) no i jeszcze jesli jestes zadowolony to super!!! ;) Jaka to Virowka?

POZDRAWIAM!!! :P

 

[ Dopisane: 10-12-2005, 23:07 ]

Ps moja jest widoczna na zdjeciu i gdyby nie rozrusznik to tez jest OK ale moze w ta zime uporam sie z tym draniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...