Skocz do zawartości

Kaski na choppera / cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

 

Jeśli chcesz znać moje zdanie, to proponowałbym zastanowić się poważnie nad kwotą którą podałeś - i czy nie lepiej dołożyć parę groszy by kupić kask lepszej jakości. Jest takie luddyczne powiedzenie "za tanie pieniądze psi mięso jedzą" . Kaski poniżej 300 zł (do tego kupowane w sklepie z odpowiednią marżą detaliczną) są na pierwszy rzut oka ładne, ale najczęściej materiały (myślę o wewnętrznej wyściółce, zapince) są niskiej jakości. Oczywiście kask typu "otwartego". Weź teź pod uwagę czy kask posiada daszek - najlepiej znaczny. Jest on nieoceniony, gdy wypadnie Ci jechać w trasę pod słońce. Puryści powiedzą, że gogle - bez szyby. Ale też chodzi o wygodę. Ja kupiłem kask właśnie tani (około 250 zł) - zdjęcie obok i po drugim roku eksploatacji materiał zaczyna się przecierać, zapinka zardzewiała a lakier zewnętrzny jest tak delikatny, że przy ewentalnym stuknięciu odpryskuje i rysuje się.

 

Pozdrawiam

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie kask powinien byc odwzorowaniem wlasciciela i jego machiny no i kierowca powinien sie w nim dobze czuc ja mam dwa kaski jeden orzech na upalne dni nie ma nic lepszego niz on z okularkami (tylko taki miesci mi sie w kufrze) a jesli jest zimniej lub pada mam drogi jak na skuter bezszczekowy stosunkowo tani i z atestami ale przymierz wiele kaskow pozycz od kumpli pojezdzij w roznych i wtedy zdecyduj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kask właśnie tani (około 250 zł) - zdjęcie obok i po drugim roku eksploatacji materiał zaczyna się przecierać, zapinka zardzewiała a lakier zewnętrzny jest tak delikatny, że przy ewentalnym stuknięciu odpryskuje i rysuje się.

Ten w ktorym jezdze wyglada wlasnie jak Twoj, od gory mam go juz calego porysowanego a w zyciu nie lezal na glebie tylko zawsze na czyms w miare miekkim, no i to nieszczesne zapiecie i pasek ktorego w zaden sposob nie moge dospasowac. Daszek sie przydaje, zawsze mozna troche pochylic glowe i slonce juz tak nie oslepia. W nastepnym roku na pewno zmienie go na cos konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam kasku Osbe Wings, lekki i wygodny, z minusow napisze ze nie moge dopasowac jakos zapiecia bo zawsze uciska mi na przelyk (musze cos z tym pokombinowac).

Używam Airoha model City Fly i mam ten sam problem. Kombinowanie średnio skuteczne. Ogólnie z kasku jestem zadowolony, dobrze się dopasowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim forumowiczom za dobre rady...i do zobaczenia na trasie.

 

 

Dobra , dobra, ludzie się namęczli z radami a Ty tylko " dziękuję" ? pisz szybko na co się zdecydowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , dobra, ludzie się namęczli z radami a Ty tylko " dziękuję" ? pisz szybko na co się zdecydowałeś.

 

Też racja...biorę pod uwagę Caberga Rivierę w cenie 340 zł już namierzyłem sklep, ewentualnie Caberg Insider ma dodatkowo daszek i kosztuje 320 zł. Jutro pojadę poprzymierzać i jak zagra to kupię.

Dzięki Wam wiem, że szyba i daszek są ważne, komfort na długiej trasie ponad wszystko...jeszcze raz ukłony...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item105806543_kaski_...owosc_2006.html - czarno-bialy jest zajebisty !

 

http://www.emotos.pl/index.php?d=produkt&i...bff477331ac9cab - pomaranczowy :buttrock:

 

Wedlug mnie fajne kaski na choppera, nad lazerem sie zastanawiam i cos mi sie zdaje ze na dniach bede go mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Potrzebuje kask na choppera wygodny i z szyba zeby mozna jechac z wieksza predkoscia bo na moim kasku 120 km to smierc w oczach wszedzie powietrze sie dostaje a chcialbym cos kupic tylko nie wiem co a wy sie na tym znacie

 

 

Bardzo prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czytam od kilku godzin nt. kasków i im więcej czytam tym mniej wiem. :biggrin: Nie wiem co wybrać.

 

Kupuję właśnie Yamahę Virago 535. Jest to mój pierwszy motocyk i conajmniej jeden sezon chcę nim pojeździć.

 

Muszę wybrać kask i tu są 2 pytania.

 

Jaki rodzaj?

I później jaki konkretnie - firma/model.

 

Podobają mi się kaski otwarte z szybą np.:

 

HIGHWAY 1 NX1 - w louis-ie za 59 Euro

Kask Airoh Bliz - w moto-akcesoria za 545 zł

 

 

Motocykl kupuję przejściowy, ale kask chciałbym kupić docelowy albo przynajmniej na trochę dłużej.

 

Jaki rodzaj doradzacie na Chopper-a i co powiecie o tych 2 modelach powyżej?

 

 

Pozdrawiam

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...