Skocz do zawartości

Uparte tłoczki


enduro_boy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tłoczkami w hamulcach mojich DT-ków. Dzisiaqj rozebrałem tylni zacisk nowego Dt125 i zobaczyłem odwrotnie wciśnięty tłoczek ;) Widać tylko, że poprzedni właścicel ostro próbował wyjąć go śrubokrętem ale nic z tego. Mam jeszcze zacisk od dt80 ale tam to tylko tłoczek chyba jest taki sam i w dodatku zardzewiały. go też nie mo0ge wyciągnąć. Poradźcie jak mam wyciągnąć tłoczki w obu zaciskach.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tłoczkami w hamulcach mojich DT-ków. Dzisiaqj rozebrałem tylni zacisk nowego Dt125 i zobaczyłem odwrotnie wciśnięty tłoczek ;)  Widać tylko, że poprzedni właścicel ostro próbował wyjąć go śrubokrętem ale nic z tego. Mam jeszcze zacisk od dt80 ale tam to tylko tłoczek chyba jest taki sam i w dodatku zardzewiały. go też nie mo0ge wyciągnąć. Poradźcie jak mam wyciągnąć tłoczki w obu zaciskach.

 

pzdr

Złóż, zalej i odpowietrz cały układ (bez klocków), a potem wciskając hamulec wypchnij tłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo po 1 zasyfisz sobie wodą wszystkie "zakamarki" układu, a po 2 nie wiem nawet czy udałoby ci się napełnić pompke wodą :lol: Ja tego nie próbowałem i nie spróbuję :lol:

Wiem, że płynu za darmo nie rozdają, ale nie żałuj go, bo i tak ci się on nie zmarnuje! Musisz tylko zadbać o to żeby się nie zabrudził i z powodzeniem możesz go zostawić do eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że płynu za darmo nie rozdają, ale nie żałuj go, bo i tak ci się on nie zmarnuje! Musisz tylko zadbać o to żeby się nie zabrudził i z powodzeniem możesz go zostawić do eksploatacji.

DOT4 pół litra kosztuje ok 25-30zł. Czy to duzo? Chyba nie biorąc jeszcze pod uwagę pojemność układów hamulcowych. Ja nigdy nie używam przepompowanego płynu. Choćby nie wiem jak był czysty.Zawsze w rurce, słoiczku czy nawet odpowietrzniku może pozostać jakiś brud i porysowac potem tłoczki czy pompkę.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem' date=' że płynu za darmo nie rozdają, ale nie żałuj go, bo i tak ci się on nie zmarnuje! Musisz tylko zadbać o to żeby się nie zabrudził i z powodzeniem możesz go zostawić do eksploatacji.[/quote']

DOT4 pół litra kosztuje ok 25-30zł. Czy to duzo? Chyba nie biorąc jeszcze pod uwagę pojemność układów hamulcowych. Ja nigdy nie używam przepompowanego płynu. Choćby nie wiem jak był czysty.Zawsze w rurce, słoiczku czy nawet odpowietrzniku może pozostać jakiś brud i porysowac potem tłoczki czy pompkę.

Nie miałem na myśli zalewania wylanym płynem :!: Aby wyjąć tłoczek wystarczy go zwykle tylko trochę wypompować, a później można wyciągnąć ręką. Poziom płynu nie zbliża się w ogóle do krawędzi cylinderków. Należy tylko zadbać o wyjątkowo dokładne oczyszczenie na zewnątrz, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia płynu np. ziarenkami piasku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOT4 pół litra kosztuje ok 25-30zł.

 

10 - 11 zł na 0,5 litra :-) . Tymbardziej nie ma się co szczypać, mając na uwadze, że woda to główny wróg płynu hamulcowego. 1,5 % H2O w płynie obniża temperaturę wrzenia o kilkadziesiąt stopni ! Ja go zmieniam sobie i klientom przy każdych klockach dla zasady, bo koszty są minimalne.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek jest napewno włożony odwrotnie. A co do tego by nie wlewać używanego płynu to już za późno. Wlałem i nawet nie chciał spłynąć do srodka. w ogóle nie chce mi pompować płynu. Chciałem to przeczyścić i wlałem denatyurat zamiast płynu i to też nic nie dało. Stoje teraz w martwym punkcie. Chce rozebrać cały układ i wszystko przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz od kogoś pożyczyć smarownicę samochodową to odkręć uchwyt końcowy smarownicy, wkręć zamiast odpowietrznika i napompuj smaru domomentu pokazania się od strony przewodu następnie zaślep otwór przewodu i przepompuj tylko uważaj aby tłoczek kogoś nie trafił.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobie jutro ale tym czasem mam jeszcze problem z drógim zaciskiem. Wyciągnełem z niego tłoczek i założyłem go robiąc dwie małe dziurki w tej gumie, która trzyma tłoczek. Sklejiłem to jakimś klejem ale nie wiem czy tak to moge zostawić. A no i jeszcze nie wiem co zrobić by tłoczek wszedł do srodka bo tylko gume na niego naciągnełem. Nasmarowałem tłoczek tą specjalną pastą ale dalej nie chce wejść w zacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zrobie jutro ale tym czasem mam jeszcze problem z drógim zaciskiem. Wyciągnełem z niego tłoczek i założyłem go robiąc dwie małe dziurki w tej gumie, która trzyma tłoczek. Sklejiłem to jakimś klejem ale nie wiem czy tak to moge zostawić. A no i jeszcze nie wiem co zrobić by tłoczek wszedł do srodka bo tylko gume na niego naciągnełem. Nasmarowałem tłoczek tą specjalną pastą ale dalej nie chce wejść w zacisk.

 

Z tego co piszesz jest to guma, która ochrania tloczek przed syfem, urzem itp. Skllejenie tej gumy wystarczy w zupelnosci. Druga sprawa to tloczek, ktory nie chce wejsc. Mysle, ze zle go wlozyles i tym sposobem zaklinowal sie w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że guma jest tylko do ochrony tłoczka przed kużem. No i jest okrongła. Co do tłoczka w zacisku to jak go mogłem źle wsadzić? Normalnie włyłem tłoczek w zacisk tylko nie chce dalej iść. Zanim rozebrałem zacisk to też nie mogłem wepchać tłoczka spowrotem. w ogóle to zastanawiam się jak to jest, że tłoczek po puszczeniu dźwigni hamulca wraca do środka :roll: Słyszałem coś, że nie można pchać tłoczka gdy jest w układzie płyn ale teraz kiedy zacisk jest zdjęty to czemu tłoczek nie wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryży, to nie pierwszy problem enduro chłopca, nie wiem, czy czytałes o zebatce??

nie ma sensu czegokolwiek tłumaczyć, bo w tym przypadku to rzucanie grochem o ścianę.

 

Pozdrawiam :D

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem hamulce to nie zabawa z kierunkami w motorowerze i albo to zrobi fachowiec albo właściciel sam dojdzie krok po kroku do poprawności demontażu i montażu. Jeden błąd może zaprowadzić młodego człowieka na wózek a my będziemy mieli wyrzuty sumienia.

Cała dyskusja przypomina mi film o rozbrajaniu bomby przez telefon.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...