Skocz do zawartości

opinie o Husqvarnie...


Kobra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam sie do kupna jakiegoś enduro. Nie znam niestety tej dość egzotycznej dla mnie marki. Proszę o opinie na ten temat, czy jest to typowe enduro do użytku w terenie, czy na mieście też będzie cieszył...jak jest z częściami, awaryjnością. Znalazłem dość fajny model

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=34592169

Znacie tę sztukę? myślę że ta pojemność już by mnie cieszyła, a jeszcze sobie z nią poradzę...po intruderze 1400 muszę mieć dużego singla, ale ta 400-ka chyba by mi wystarczyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko motorek ale moze pomyślisz o jakiejs bardziej znanej marce potem takiego sprzeta jest strasznie trudno sprzedać wiesz o co chodzi ludzio lubia KTM Yamahy Suzuki Hondy itp zawsze można sie pochwalić marką ,a tak mówisz sąsiadowi że masz huscvarne a on tobie że ma sthila i też sie drzewa dobrze tnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Właśnie dlatego pytam, czy warto kupować ten model, czy będzie mi długo służył? Skoro przesiadam się z wypasionego choppera 1400 na enduro, to i tak opinia sąsiada mi lata... ;) heh, zresztą sąsiedzi mnie nie lubią bo chodzę w skórze i jeżdże moturem-łobuz jeden... ;)

Chciałbym enduro na dłużej, więc nie musi być atrakcyjny przy ewentualnej sprzedaży. Czy ta Husqvarna jest warta tych pieniędzy i co o niej myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał za nią tyle chociaż pewnie jescze koleś troche spuści. Z częściami tez teraz nie ma problemu.

Bols2 zauważ, ze na KTMa albo yamahe trzzeba mieć dużo wiecej pieniedzy. Tak samo można powiedzieć czemu maszRD przecież NSR bardziej sie ludziom podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jeździlem na tym ale tez mam husqvarne i na prawde nie mam nic do zarzucenia jej jako motocyklowi. czesci są dostępne od ręki u oficjalnego importera w Nowym Targu, a i tak wiekszosc czesci jest typowa i mozna je kupic w zwykłym sklepie z czesciami motocyklowymi typu larsson. Jakością nie ustępuje japońskim i austriackim motocyklom, a do tego cena czesci jest niższa. Cały sezon przejeździlem na husqvarnie i była praktycznie bezawaryjna, no chyba ze sam coś popsułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wszędzie jest różowo z dostępem do części do Husky, ale rzeczywiście się poprawia. Inna sprawa, że czasami trzeba dość długo czekać, przy czym słowo dość w Poznaniu oznacza bardzo długie dość.

Taką Husky jak z tej aukcji miał mój kolega z Sokoła - Andrzej Mieloch, miał ją kilka lat, w sumie poza mniejszymi problemami nie było z nią kłopotów. Brak dostępu do części powodował, że wiele napraw "rzeźbiło się". Ale jakoś dawał sobie z nią radę.

Duży problem to brak rozrusznika, do tego kopka z lewej strony i do tego nóżka z tej samej, więc kopie się to dość ciężko.

Poza tym nie licz tu na jakieś wielkie doradztwo, bo fotki tego moto są tak słabe, że nic z nich nie można wyczytać. A enduro, z 97 roku, ma już naprawdę sporo "wjeżdżone", znaczy się nie ma bata - w dupę musiało dostać. Także bez oglądnięcia bezpośredniego wiele nie da się doradzić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEh, kumpel też był napalony na husqe. Kurde wybilem mu tro z głowy. Powiedzialem : "KTM" to jkest firma , to są motocykle i teraz szuka używanego KTM-a. Ja osobiscie nie kupiłbym husqi.

 

Hej.To dobrze,że masz taki wpływ na kumpla, ale napisz konkretnie co masz do zarzucenia Husqvarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEh, kumpel też był napalony na husqe. Kurde wybilem mu tro z głowy. Powiedzialem : "KTM" to jkest firma , to są motocykle i teraz szuka używanego KTM-a. Ja osobiscie nie kupiłbym husqi.

 

Hej.To dobrze,że masz taki wpływ na kumpla, ale napisz konkretnie co masz do zarzucenia Husqvarnie?

Pewnie nic prucz tego ze to duzo mniej znana firma od ktm...

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko motorek ale moze pomyślisz o jakiejs bardziej znanej marce potem takiego sprzeta jest strasznie trudno sprzedać wiesz o co chodzi ludzio lubia KTM Yamahy Suzuki Hondy itp zawsze można sie pochwalić marką ,a tak mówisz sąsiadowi że masz huscvarne a on tobie że ma sthila i też sie drzewa dobrze tnie .

To dobre hehheheheh. A co do Huski to ten motocykl wydaje sie byc sympatyczny. O czesci nie ma sie co martwić w zasadzie bo to juz nie te czasy poszukiwań co kiedyś. Wystarczy wejsc na neta i sobie zamówic z najodleglejszego zakątka Polski, a nawet "zagranicy".Brak rozrusznika duzy minus, ale na te lata o standard.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test 4 enduro - ,, Motocykl ''

 

1 miejsce - Yamaha WR 250F

2 miejsce - Husqvarna TE 250

3 miejsce - Honda CRF 250X

4 miejsce - KTM 250 EXC Racing

 

 

HUsqvarna

 

- plusy :

 

praca zawieszenia, podwozie ergonomia słowem prawie wsystko

 

- minusy:

 

NIedostatki w zestrojeniu silnika

 

KTm - plusy :

 

perfekcyjny osprzet

 

minusy :

 

silnikowi brakuje mocy

 

Chciałem porównać najnowsze osiągnięcia obu firm , jesli chodzi o enduro o pojemności 250

Na koniec cytat (dotyczący oczywiście Huski), mówiący wiele :

 

,,NIedostatki w zestrojeniu silnika odebrały maszynie upragnione zwycięstwo''

 

Cena obydwu medeli to ok 36 tys złotych wiec nie widze tej wielkiej róznicy w cenie. JA majac do wyboru KTm i Husqvarne wybrał bym tego pierwszego , tylko ze względu na zajebisty wygląd. Natomiast mając do wybory wszystkie 4 , oczywiście Yamahe .

 

PS. porównują tutaj tylko 250 , nie wiem jak jest z endurkami o wiekszej pojemności.

 

PZdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...