Skocz do zawartości

Chyba zwariowałem do cna....CHCE MIEĆ ENDURO!


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prędzej czy później kazdy obiera jednyną słuszna drogę jaką jest brak dóg czyli enduro.

 

hehe brak dróg... wiem jedno...w niektórych miastach drogi asfaltowe w wiekszości przypominają bezdrorza.. Ja tam jestem za Xt 600 i Xl 600.. Za rok może dwa planuje kupić to drugie... bo Xt niekiedy jest bardzo drogie... Ale Kollector jak masz kase to bierz XT... takie jest moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zwariowałem do cna....CHCE MIEĆ ENDURO!

 

 

:idea: Ty nie zwarjowałeś, ty wracasz do normalności :!:

 

Za tą cene TT-R to dobry pomysł albo KTM ale nie Adventure tylko coś bardziej poręcznego w ciężkim terenie, a i jeszcze porozglądaj się za WR-kami.

 

Gratuluje dobrego wyboru i POZDRAWIAM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wszyscy w końcu przesiądą się na enduro. To jest typ moto który daje 100% funu z jazdy.

 

dokladnie tak. enduro daje poczucie prawdziwej wolnosci, analogia jezdzca i konia ma swoje urzeczywistnienie dopiero w enduro. zaryzykowalbym stwierdzenie ze dopiero enduro to prawdziwe moto. wszystko inne to tylko szybkie lub bardzo szybkie chulajnogi :P

enduro pozwoli poczuc ci wolnosc, pozwoli ci wjechac tam gdzie zaden inny pojazd a czasami nawet pieszy nie jest w stanie sie dostac i to nieraz przy udziale tak niepowtarzalnych sytuacji ze jest co wspominac. no i to na co w Polsce umiera wielu kierowcow motocykli: nie jestes az tak zdany na umiejetnosci (bledy) innych uczestnikow ruchu choc twoje moga byc rownie bolesne.

kolega pojechal sam do lasu i obudzil sie w szpitalu notabene kilkaset metrow od miejsca w ktorym ulegl wypadkowi. mial szczescie ze dzieciaki go znalazly bo mial powazne zlamanie otwarte i kilka dodatkowych. do dzisiaj nie pamieta co sie stalo. ale to juz inny watek.

ednuro polecam z calego serca bo to motocyklowa poezja.

i to nie musi byc zaraz wyczynowy KTM. jazda dominatorem po dzikiej plazy z predkoscia ponad 120 km/h przy zachodzacym sloncu to max wrazen . troche gorzej wychodzi mu walka z sypkimi i stromymi wzniesieniami ale to takze w duzej mierze kwestia techniki jazdy.

ehhhh

co tu duzo gadac

trzeba jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede już duży, czuli za około 4 latka :P  to dorwe sobie jakąś dobrą pracę i kupie sobie R1150GS i dla codziennej jazdy V-Stroma :P moje ulubione motorki

 

eee tam za 4 latka, proponuje inny scenariusz: ucz sie chlopaku jezykow (angielski, skandynawski) i za dwa lata jedziesz na wakacje do takiej norwegi,

poprzerzucasz dwa miesiace torf a za 3 lata kupujesz sobie nie 1150 a 1200 a do codziennej jazdy ducati multistrada. suzuki nie polecam.

jak juz dorwiesz prace w Polsce to sie za 20 nastepnych lat moto nie dorobisz

a do tego czasu bedziesz juz mial 3 jke dzieci

wiec jak juz marzyc to chociaz konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kardanem to tylko w sumie BMW-ale to chyba za drogie sprzęciory

no są jeszcze M-G ale tego raczej bym nie polecał-za rzadkie i cieżkie

oraz moje marzenie (mam nadzieje że nie odległe) -Honda XLV 750 -tyle że to dla ciebie może być juz troszke za stare

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to nie zakaźne :mrgreen: to znaczy styczność z jakimkolwiek enduro. Pisałem już o tym w innym miejscu, ale po przypadkowej przejażdżce Pegaso 650 (zwróc na tą maszynkę uwagę!) jakoś trudno zapomnieć o czymś takim...

Obawiam się,że enduro z kardanem, to trudno dostępny delikates. Poza tym nie mam innych złych wieści :mrgreen:

Pozdrawiam

Miro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz może Szramer jakiś dane po ile ten sprzęt chodzi-XLV750 (tak+-)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obserwaci widze, ze motocykliści dzielą się na tych co jeszcze nie zasmakowali enduro i tych co juz jeżdzą :P

Poprostu każdego kogo znam i przejechał się kawałek po lesie, łapie tego bakcyla, i zaczyna mu się to strasznie podobać. Poprostu enduro to jest to :!:

 

99% ludzi któzy negatywnie wypowiadają się na temat enduro, nie mają pojęcia o czym mówią i nie mają z tym nic wspólnego.

 

A tak na temat.

To witamy na jedynej słusznej drodze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole scigacze. enduro to takie zabaweczki, nawet dupy na to nie polecą. poza tym plastikiem sie lepiej pali kapcie i na kole jezdzi. :P

palenie kapci jest dla idiotow (nigdy tego nie rozumialem) a co do jezdzenia na kole to absolutnie sie nie zgodze. Endurak przy odpowiednim stosunku mocy do masy idzie wspaniale na kolo a jedno jest pewne ze jak juz spadasz z kola to sie lepiej laduje na duzym dobrze zamortyzowanym przednim kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego zakladam chyba 1000 temat o tym jakie ENDURO....

czuję że powoli przestaję byś zagorzałym "plastykiem"

i zastanawiam sie nad jakimś potworkiem którym mógłbym zjechać z szosy na jakieś mniej utwardzone trakty i nie zastanawiac sie co sie stanie..... i czy dam rade ja lub motor....

 

myślę ze mogę przeznaczyć na cudo ok 14 000 zł

Fajnie żeby to było coś z wałem kardana (pewnie nie ma na to szans,ale zaptac mogę)

 

Gdyby ktoś miał jakiś pomysł prosze o kilka  słów oraz jakieś uzasadnienie

Bedę wdzięczny

 

i jeszcze raz sorry , ze zakłądam kolejny "taki " temat

ostatnio na allegro widzialem duze ciezkie enduro wloskiej firmy moto guzzi. firma ta ma upodobanie w poprzecznie umiejscowionych silnikach V. moto juz mlode nie jest ale cena tez jest atrakcyjna. jesli masz nadwyzke kasy to przeznacz ja na akcesoria takiej jak: ochraniacze kolan i lokci, porzadne buty, pancerz na kregoslup itp. pozatym nawet takie starsze moto mozna wyremontowac i moze byc piekne. najwaniejsze ze akurat ten motocykl ma WAŁ KARDANA i prawde mowiac jest niepowtarzalne. nie wiem jak z czesciami zamiennymi. Silnik V to moc i wysoki moment obrotowy.

znalazlem link na allegro:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=33896547

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palenie kapci jest dla idiotow (nigdy tego nie rozumialem) a co do jezdzenia na kole to absolutnie sie nie zgodze. Endurak przy odpowiednim stosunku mocy do masy idzie wspaniale na kolo a jedno jest pewne ze jak juz spadasz z kola to sie lepiej laduje na duzym dobrze zamortyzowanym przednim kole.

hehe stary spójrz najpierw na mój avatar to bedziesz wiedzial ze jezdze na enduro :P moja poprzednia wypowiedz to byl żarcik :P po prostu czesto przeciwnicy enduro ktorzy jezdza na plastikach tak sie wypowiadają.

Silnik V to moc i wysoki moment obrotowy.

no moto moze i nawet fajne tylko nie wyobrazam sobie jazdy w lesie ze sterczącymi na boki cylindrami. enduro to motocykl jednocylindrowy i tego sie trzeba trzymac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...