Skocz do zawartości

A jaki motorek dla mnie ?


rebel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy szanowne gremium wypowie się na zadane przeze mnie pytanie.Ale o co chodzi ?-zapytacie.A o to czego dosiąść aby nie wyglądać pokracznie.Moja postać ( 188 cm. wzrostu) potrzebuje czegoś na miarę.Pomijam kwestie finansowe bo jak się chce pomykać to nawet i duszę zastawię w salonie :twisted: lub komisie :P .

Wykluczam z tego H-D bo jest ona( moja dusza) za tania na te motorki.Prawdę mówiąc marka ta w ogóle mnie nie "elektryzuje".Postrzegam ją jako bardziej snobistyczną ale nie o tym jest ten post.

Gorące dzięki i pozdrowienia.

:buttrock: :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sprzęt typu Virago 750 lub Honda Shadow 750 będzie wystarczający. 535 czy Kawka EN500 to raczej za małe motocykle, podbnie jak małe shadowki.

Honda jak Honda - wyoka kultura pracy, ladne wykonanie. Nie powiem za dużo o właściwiściach jezdnych bo pokonałem na takiej chyba z 20 metrów więc o czym to gadać :-). Wadą jest z pewnością napęd łańcuchem (nowa ma już wał) - kiepsko wygląda chromowana felga utytłana smarem.

Z Wirażką 750 niałemn więcej wspólnego bo kilka takich motocykli serwisowałem i powiem, że to udane konstrukcjie praktycznie nie mające typowych wad (nie licząc rozrusznika). A i mijesca za kierownicą i komfortu jest już pod dostatkiem, czego nie można powiedzieć o mniejszych modelach. Jazda całkiem przyjemna, wprawdzie na nadmiar mocy nie ma co narzekać, ale to już indywidualna sprawa co dla kogo oznacza "wystarczająco".

 

POzdro, Pawel

Teraz licz kasę i patrz w cenniki na co Cię stać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

Nie wiem ale nie lubie takich postów.

Niech mi ktoś doradzi co mam kupić albo coś podobnego.

Dlaczego ludzie właśnie w taki sposób starają się iść na łatwizne czy co?

Nie należałoby w pierwszej kolejności poczytac troche prasy motocyklowej dostępnej na rynku, w necie jest tego pewnie jeszcze więcej, prywatne strony, opisy które umieścili posiadacze danych motocykli. Od posiadaczy można dowiedzieć sie tego, co w salonie, komisie nie wiedzą, bo kto wie wszyskto teoretycznie nie znaczy, że dany model motocykla zna jak własną kieszeń. Nie jeździł nie próbował i nie testował, no więc jak??

Druga sprawa to chyba po takim zaznajomieniu się powinniśmy mieć jakiś mocno sprezycowany pogląd i wybierać pomiędzy danymi modelami motocykli. Oczwyiście nie twierdzę, że warunkiem wyboru będzie nie jednokrotnie zaplecze finansowe.

Pamiętajcie, że zakup motocykla to nie koniec wydatków, one się dopiero zaczynają :twisted:

Więc może jakis nowy delikwent co juz się dowie co go interesuje i jest w stanie kupic zapoda na forum posta, do użytkowników ( i nie tylko) co wybrać lepiej czy tego czy tamtego.

Ja jak kupowałem jakos sam określiłem co mnie ciągnie, ścigacz, turystyk, czopper, crusier i tak dalej.... co tu dużo pisać :P

 

Więc Rebel fajnie, że masz 188 cm wzrostu ale w czym ty w ogóle chcesz szukac i co bierzesz pod uwage by posiadać własne 2 kółeczka ?? :buttrock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha przypomniała mi się mała anegdota z życia wzięta:

 

Kolesie w salonie w Poznaniu mi opowiadają jakiego mieli klienta. Wchodzi koleś do salonu i mówi, że taka teraz moda i chciałby sobie kupić motocykl.

Na to ktoś z obsługi się pyta: Jaki pana motocykl interesuje?

Klient na to: "Czerwony" !! :buttrock: :P :P

 

Miłego wybierania motocykla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za rady a wszczególności podziękowania dla Keith'a.Masz wiele racji co do postu.Masz prawo również go nie lubić.Chodzi mi przede wszystkim o opinie i doświadczenia osób , które na początku też miały taki dylemat.Ja nie mam kogo się zapytać ale od czego jest jest forum.Paweł udzielił mi takiej odpowiedzi na jaką czekałem (dziękuje :buttrock: Paweł).Nie oczekiwałem nawału porad ale prawdę mówiąc wypowiedź Keith'a zionęła chłodem i niezrozumieniem ( jak on śmie o takie rzeczy pytać toż to laik totalny(ja)).

Dzięki takim właśnie wypowiedzią mój wybór padnie na motor z kategorii naked lub turystyk.Bez urazy ale chyba niektórym dosiadającym czopery ilość chromówł a raczej ich blask przesłonił zdroworozsądkowe podejście do innych motocyklistów (przepraszam tych niezaślepionych).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohhh bo się zaraz rozpłaczę.

 

Zobacz ile jest postów innych forumowiczów przy pytaniach podobnych jak ty zadałes,

Moge zaraz Ci znaleść kilka, które zostały w ogóle bez odpowiedzi więc jak napisał:

w końcu jakie pytanie taka odpowiedź

 

Ilość chromów mi nic nie zasłania ale jak Ciebie razi i masz jakieś kompleksy to nie mój problem. ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_KEITH_ ma dużo racji, no bo jak można doradzać jak ktoś nie ma jeszcze zielonego pojęcia co go interesuje.

Jednocześnie nie ma co na kogoś najeżdżać tylko za takie posty – można by dopytać czego oczekuje tak żeby wiedzieć na co go próbować nakierować i uświadomić o ewentualnych konsekwencjach.

Rebel jeśli wystarczył jeden post żeby zrazić Ciebie do motocykli tego typu to wynika z tego że tak naprawdę nigdy go nie chciałeś. Sam nie raz (zwłaszcza na początku swojej przygody z motocyklami) śmigając różnymi WSK, Rometami, czy MZ byłem zwodzony, olewany, błędnie informowany prze innych starszych (doświadczonych) motocyklistów w mniej lub bardziej chamski sposób ale czy to był powód żeby kupić sobie malucha i dresik i zapomnieć o motocyklach?

Sam niedawno zakładałem podobny temat z tą różnicą że określiłem na co mnie stać i jakie ewentualne modele mnie interesują. Doradzono mi i teraz śmigam tym co chciałem kupić już od dawna.

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru który spełni twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się trochę wyluzujenie. Każdy z nas zaczynał i pytał się o różne rzeczy, to nie grzech. Chyba to lepsze niż zrobienie czegoś na pałę i gadanie potem "k*wa mogłem się zapytać". Trochę luzu chłopaki 8)

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, ja cały czas jestem wyluzowany.

 

Tak w miarę sprostowania, po pierwsze moja wypowiedz pierwsza nie była przesiąknieta chłodem i niezrozumieniem, po drugie przytoczę Ci sytuację podobną.

 

Historia z życia wzięta:

człowiek szuka motocykla, zakochał się i chce mieć swoje moto. Na początek czyta co się da i gdzie tylko drukowane są artykuły o motocyklach. Jak na początek laik zupełny przecież czegoś musi się dowiedzieć. Po wielu przeczytanych artykułach i zdjęciach motocykli z róznych lat produkcji decyduje się i wybór pada na czoppery. Zatem w rachubę wchodzą jak dla laika, osoby początkującej coś co będzie nie za duże i sprawiało duzo przyjemności z jazdy: ok wybieram pomiędzy Virago 535 i Vulcanem 800. tak dosłżo się do wniosku i pochodziło o serwisach i komisach i ogólnie ludzie wiedzieli w czym ktoś czego szuka, wybór pada na Virago, sprawdzony napędzany na wał, waga i gabaryty jak dla osoby początkującej idelane. Klamka zapada szukamy Virago. Tak własnie moja kobieta zrobiła ponad półtora roku temu zanim się poznaliśmy i nabyła swój pojazd.

Kobieta powiem jeszcze raz!!

Więc Rebel jak zraziłes się do chopperów czy crusierów po mojej wypowiedzi zadaj sobie pytanie czy ty w ogóle chcesz motocykl, czy za chwilke ktoś Cie nie urazi jakąs inna odpowiedzią na twoje zapytanie o nakeda czy turystyka?

 

Czekamy z niecierpliwością az oznajmisz co takiego nabyłes po wnikliwych przemyśleniach.

Może spotkamy sie wiosna gdzieś na trasie, na zlocie kto wie, po co palic sobie mosty ??

 

Pozdrawiam ;)

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virago 535 jest idealnym motocyklem świetnie się prowadzi ale według mnie dla początkującego wbrew obiegowej opini się nie nadaje jest to maszyna o wadze 200 kg i przyspieszeniu do 100 w 6 s jako pierwszy motocykl to virago 125 ewentualnie 250 lub suzuki GN 125-250 pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Aha przypomniała mi się mała anegdota z życia wzięta:

 

Kolesie w salonie w Poznaniu mi opowiadają jakiego mieli klienta. Wchodzi koleś do salonu i mówi, że taka teraz moda i chciałby sobie kupić motocykl.

Na to ktoś z obsługi się pyta: Jaki pana motocykl interesuje?

Klient na to: "Czerwony" !!  :D  :D  :)  

 

Miłego wybierania motocykla  :D

 

 

muhahahah dobre :D))) ale ja gustuje w czarnych:D:DD pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...