Skocz do zawartości

Przegrzanie Jajka Suzuki gsxf 750


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam maly problem  moim Suzuki gsxf 750 rok 2000 stary olejak .Mianowicie wczoraj przemieszczając  sie w mega korku,tak wielkim ze nie mozna bylo między samochodami cisnąć ,moje jajko zaczęło sie bardzo  nagrzewac .Obroty zaczęły isc na sprzegle w gore,tak juz ponad dwójkę.Po tym zajsciu przestala mi świecić kontrolka biegu neutralnego .Dzisiaj gdy odpalilem moto by,  jechac  do pracy wszystko bylo ok kontrolka swiecila ,jednak po pewnym czasie zgasla .Myślicie ze cos sie podpaliło ze ta kontrolka nie świeci ?Nie wiem sprzeglo moglo sie nagrzać tez?Prosze o pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piasek80 napisał:

Jeżeli w tym czasie nie paliłeś kapora to raczej ciężko w obecnych temperaturach przegrzać silnik pracujący na jałowych obrotach. Na moje przyczyna Twoich problemów z moto tkwi gdzie indziej.

Wiem, ze nie dzieje sie to bez przyczyny tylko cos jest nie tak .Ale pytam ,bo moze ktos mial podobny problem .Te obroty zaczęły mi wyrastać cora bardziej czym dluzej stałem. 

 

27 minut temu, kier200 napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to za niski poziom oleju

 Poziom oleju jest blizej gornej granicy.Olej ma 10 miesiecy i przejechalem na nim 4100 km juz zamowilem olej i filtr niedlugo wymiana.

I jak to moglo wpłynąć na kontrolke biegu jalowego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kier200 napisał:

Raczej niski poziom oleju wiazał bym z przegrzewaniem się moto.

Ok wezme to pod uwage i doleje do fula .Pewnie nie predko mi sie to drugi raz przytrafi ,bo taka blokada zdarza sie bardzo rzadko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji żebyś przegrzał olejaka przy obecnych temperaturach. Nawet przy 30 stopniach w korkach też go nie przegrzejesz - no chyba, że będziesz stał w miejscu z odkręconą manetą przez kilka minut. Pół życia spędziłem na olejakach, za młodu to się takie katowanie uskuteczniało, że kolektory z wydechem były rozgrzane do czerwoności, iskry szły a silnikowi nic nie było. Wiem do czego są zdolne te silniki, jemu wystarczy żeby był olej chociaż na pół okienka 🙂 

Masz tu przykład, filmik sprzed lat z mojego miasta, byłem przy tym 🙂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Mate1987 napisał:

...przestala mi świecić kontrolka biegu neutralnego .Dzisiaj gdy odpalilem moto by,  jechac  do pracy wszystko bylo ok kontrolka swiecila ,jednak po pewnym czasie zgasla .Myślicie ze cos sie podpaliło ze ta kontrolka nie świeci ?...

Skoro jest problem z kontrolką to należałoby zajrzeć do czujnika. Sprawdzić połączenia, jeżeli jest to możliwe to przeczyścić też czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jarenty napisał:

Skoro jest problem z kontrolką to należałoby zajrzeć do czujnika. Sprawdzić połączenia, jeżeli jest to możliwe to przeczyścić też czujnik.

Dziwne jest to ze kontrolka od luzu  dziala jak motocykl jest zimny a potem przestaje i dzieje sie to od tego przegrzania w czasie korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mate1987 napisał:

Dziwne jest to ze kontrolka od luzu  dziala jak motocykl jest zimny a potem przestaje i dzieje sie to od tego przegrzania w czasie korku.

Nie ma to nic wspólnego z tym o czym piszesz. Sa jakies pewnie zimne luty, brak kontaktu. Przy wysokiej temperaturze coś się rozszerza, jakiś styk, uwalony kabelek i przestaje łączyć. Do sprawdzenia przewód oraz sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...