Skocz do zawartości

Podróż do Rosji w czasie wojny


zygaXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<quote>Taka prawda że Jeżdżą ci najwięcej co najmniej się udzielają na forach, grupach itp. Idą załatwiają wizy jak się da wjechać do danego kraju, pakują kufry i ogień!  <quote>

Szefie, zazwyczaj najmądrzejsi są ludzie którzy najmniej wiedzą. Ja w zeszłym roku byłem ,,prawie" w Rosji, czyli w Naddniestrzu. Jak ktoś nie wie, to takie nieuznawane prorosyjskie państwo pomiędzy Ukrainą a Mołdawią. Na rok 24 planuję wyjazd do Iranu i powrót przez Rosję. Czy to zrealizuję to nie wiem, nie będę pajacował i obiecywał. Tak, że jak sam napisałeś, jeżeli masz czas i trochę kasy, bo w Rosji benzyna nie droga, to załatwiaj urzędy i jedź śmiało. Jak coś ustalisz konkretnie to możesz w temacie napisać. Jednak największą bekę, mam jak mówię komuś o Iranie, a na to on ,, Iran?! Przecież tam jest wojna!". Rozmowy z ludźmi o tym to lepsze niż kabaret TVP. Bo wtedy jak się takiego matołka wszechwiedzącego pytam: A z kim ta wojna? :-p I wtedy już Janusz Polskości nie umie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka osób na motorach na youtubie przekraczało ostatnio granice z Rosja bez najmniejszego problemu, a pobyt tam jak najbardziej bezproblemowy i bezpieczny się wydawał.

Nie wierzcie we wszystko co w telewizji mówią, tak naprawdę lepiej jej w ogóle nie oglądać bo z domu byśmy nie wychodzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, motif napisał:

Nie wierzcie we wszystko co w telewizji mówią, tak naprawdę lepiej jej w ogóle nie oglądać bo z domu byśmy nie wychodzili...

Jasne, Ukrainę najechały krasnoludki i to one te rakiety na bloki mieszkalne odpalają.. 

Ludzie, jadąc tam teraz będziecie wspierać wojnę! Naprawdę nie możecie poczekać kilku lat? No bez jaj... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, Ukrainę najechały krasnoludki i to one te rakiety na bloki mieszkalne odpalają.. 
Ludzie, jadąc tam teraz będziecie wspierać wojnę! Naprawdę nie możecie poczekać kilku lat? No bez jaj... 

To gdzie jeszcze nie można jeździć?
Turcja? No bo Kurdów mordują
Liban? No bo tam z Izraelem nie za bardzo
Izrael? No bo Palestyne niszczą?

To gdzie jeszcze nie można?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybieraj. Nikt nikomu nie zabrania. Niektórzy wolą jechać, inni wolą nie jechać. Jeżeli uważasz np. że Turcja niesłusznie gnębi Kurdów, czy Izrael niesłusznie tępi Palestyńczyków, to nie jedź. Jeżeli uważasz ze słusznie, to jedź. Każdy ma swoje poglądy przecież. Jeżeli uważasz że takie pośrednie wspieranie raszystów jest OK, to jedź. Ja uważam że jest to bardzo niewłaściwe, ale jest to mój prywatny pogląd na tą sprawę. 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Buber said:

Jasne, Ukrainę najechały krasnoludki i to one te rakiety na bloki mieszkalne odpalają.. 

Ludzie, jadąc tam teraz będziecie wspierać wojnę! Naprawdę nie możecie poczekać kilku lat? No bez jaj... 

widać jesteś bardzo podatny na propagandę mediów, współczuje.... 

I nie jedź czasem do Stanów bo zbombardowali Iraq, Afganistan i to bez powodu a myśmy jeszcze rękę do tego przyłożyli

więc po Polsce też nie bardzo wypada jeździć. 

Edytowane przez motif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, motif napisał:

widać jesteś bardzo podatny na propagandę mediów, współczuje.... 

Dzięki! Bardzo mi to pomaga, pewnie bym się załamał bez tego współczucia. Tak, trzeba wiedzę brać nie z mediów tylko z jutuba, i tam mówią że spoko, do ruskich trzeba jeździć bo to w końcu porządni ludzie i nic absolutnie wspólnego z tą wojną nie mają. 

Dyskusje o innych krajach proponuję oddzielić do innych wątków. Jak rozumiem ten jest o podróżach do ruskich.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, motif napisał:

kilka osób na motorach na youtubie przekraczało ostatnio granice z Rosja bez najmniejszego problemu, a pobyt tam jak najbardziej bezproblemowy i bezpieczny się wydawał.

Nie wierzcie we wszystko co w telewizji mówią, tak naprawdę lepiej jej w ogóle nie oglądać bo z domu byśmy nie wychodzili...

Tak wspominałem o nich chłopaki z Kanału MotoTerapia byli w tamtym roku w Rosji oni się chyba nigdzie nie udzielają od czasu do czasu wrzucą jakiś krótki filmik

 

Tutaj screen z komentarzy:

 

Screenshot_20240208_131414_YouTube.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

dokładnie, wojny wywołują i podsycają psudo elity, normalni ludzie są w większości życzliwi i pomocni.

Każdy podróżnik to zauważa. Nie ma co sie obrażać na cały kraj przez kilku idiotów na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, motif napisał:

dokładnie, wojny wywołują i podsycają psudo elity, normalni ludzie są w większości życzliwi i pomocni.

To jeszcze mi przypomnij, kto w tych okopach siedzi? psudo elity? Czy normalni, życzliwi i pomocni ludzie? ale ok, co ja tam wiem.. sami fajni ludzie u ruskich a Polska się skurwiła z zachodem, gejropą i usa, zamiast pójść w objęcia słowiańskiej matuszki rossiji...

Róbta co chceta, co ja tam wiem... 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruskie ludzie są fajni, do momentu, kiedy nie zacznie się z nimi rozmawiać na tematy polityczne albo zakwestionuje wartości, nazwijmy je ludzkimi Putina. Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Dadzą ci wszystko, pomogą ale jak dostana rozkaz uciąć ci łeb, to nie będa się zastanawiać nawet sekundy i to zrobią. Są jeszcze ludzie Syberii ale to inny temat i oni niekoniecznie czuja się ruskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie przejścia na granicy Finlandii z Rosją pozostaną zamknięte przez kolejne dwa miesiące, do 14 kwietnia – zdecydowano na czwartkowym posiedzeniu rządu w Helsinkach.

"Sytuacja się nie zmieniła i nie ma możliwości otwarcia przejść" – oświadczyła minister spraw wewnętrznych Mari Rantanen. "Rosja kontynuuję operację hybrydową" – dodała, powołując się na informację służb.

Według fińskiej straży granicznej, po stronie rosyjskiej nawet tysiące osób z państw trzecich oczekuje na przekroczenie granicy. Zakłada się, że im bliżej wiosny, coraz więcej ludzi będzie próbować nielegalnie przedostać się przez granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Buber said:

To jeszcze mi przypomnij, kto w tych okopach siedzi? psudo elity? Czy normalni, życzliwi i pomocni ludzie? ale ok, co ja tam wiem.. sami fajni ludzie u ruskich a Polska się skurwiła z zachodem, gejropą i usa, zamiast pójść w objęcia słowiańskiej matuszki rossiji...

Róbta co chceta, co ja tam wiem... 

 

zobaczymy mądralo czy jak Polska będzie w stanie wojny i dostaniesz wezwanie na front albo kula w łeb czy więzienie czy nie będziesz siedział w okopach i strzelał. Zastanów się lepiej co mówisz i wyłącz telewizor bo żenada... szkoda więcej słów  zresztą dla ciebie 

59 minutes ago, jonaszko said:

Ruskie ludzie są fajni, do momentu, kiedy nie zacznie się z nimi rozmawiać na tematy polityczne albo zakwestionuje wartości, nazwijmy je ludzkimi Putina. Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Dadzą ci wszystko, pomogą ale jak dostana rozkaz uciąć ci łeb, to nie będa się zastanawiać nawet sekundy i to zrobią. Są jeszcze ludzie Syberii ale to inny temat i oni niekoniecznie czuja się ruskimi.

no widzisz oni to zrobią z rozkazu, jak to w wojsku - a niektórzy nasi bezpośredni sąsiedzi utną ci głowę nawet bez rozkazu jak będa mieli sposobność LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Żone rosjanke, ma pobyt stały w Polsce od ponad 10-ciu lat ….. spedzilismy razem Sylwka, bylo wszystko ok do momentu jak sie nie podpiła i zaczeła gadać że Rosja dobrze robi bo Ukarina to faszysci, ze Polske też Rosja zajmie i bedzie nam lepiej niż trraz ……. w koncu jej Mąż ją zawinął bo wiedział że to sie zaraz źle skończy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, żeby w tym temacie nie pisać o moralności , bo na mój gust wyjdzie, że wszyscy są niemoralni. 😛  Może piszmy o konkretach wyjazdu na wschód? W tym roku jak byłem w Naddniestrzu na chwilę to nikt mnie nie gnębił, poza milicją, która dyskretnie wyłudziła łapówkę, za to że przekroczyłem linię ciągłą. :-p Jak jeszcze kiedyś ŚM był w porządku i go czytałem, to lubiłem czytać o wyjazdach na wschód. M in że na wschodzie najpierw się tankuje, a potem płaci, chyba, że jest pompiarz. Czego w końcu doświadczyłem po 20 latach na Ukrainie. Byłem na Ukrainie i w Rosji, ale z plecakiem 15 lat temu. Ogólnie benzyna 92 oktany w sam raz dla mojego 50 letniego motocykla, nie trzeba dodatku ołowiowego ( tak mi się wydaje :-p) . Ogólnie np jak napisali Harasimiuk z Potyńskim w  artykule z 89 roku, bali się, że w Rosji nie będzie paliwa. Było i to za połowę ceny polskiego, czyli ok złotówka. Wiadomo, to były ,,inne czasy". Wtedy Rosja była na dnie dna nie było kasy na emerytury inflacja szalała. Ale chyba najbardziej mnie ciekawi Muzeum w Kubince!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...