Skocz do zawartości

Podróż do Rosji w czasie wojny


zygaXX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś jak to jest z wjazdem do Rosji w czasie wojny, sankcji itp. chodzi o bezpieczeństwo. Zawsze marzył mi się Bajkał ale to Covid, teraz wojna.

Ktoś Był lub zna kogoś kto był albo się interesuje tym kierunkiem? 

Na YouTube chłopaki z kanału MotoTerapia byli nad Bajkałem I Mongoli w tamtym toku i piszą w komentarzach że luz totalny, jechali od strony Litwy, Łotwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne największa przeprawa to będzie urzędologia niezbędna na granicy (konsulaty, testy na c19, wiza, tłumaczenia, pozwolenia na wjazd itp) ale i później... jeszcze większym może być powrót i przekroczenie granicy nazat.

Już ze względu na bardzo lodowate ostatnio stosunki między naszymi krajami mogą być spore nieprzyjemności w kontaktach z tamtejszymi służbami. Im dalej od cywilizacji tym lepiej i normalniej - tam zawsze tak było ale zanim tam dotrzesz...

Informacji praktycznych szukałbym na forach 4x4 bo tam są ludzie/firmy co zawodowo trudniły się organizacją wypraw w tamte kierunki i jedynie oni mogą być na bieżąco co do sposobów przedostania się tam. Przedostania i powrotu.

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz rozwazyc wjazd do Rosji z Finlandi. Tam na granicyjest naprawde spoko.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz rozwazyc wjazd do Rosji z Finlandi. Tam na granicyjest naprawde spoko.
 


Andrzej ….. weź chłopie poczytaj co tam sie na granicy dzieje …….. moze z 20 lat temu było spoko ale ostatnio nie bardzo …….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod, wiadomosci zpierwszej reki.

 

Z zeszlego tygodnia. Pytanie tylko na ktorym przejsciu granicnym, bo na tym pierwszym wiodacym  " bezposrednio " z Helsinek do Viborg'a to calkiem mozliwe ale i bardziej na wschod, tym spokojniej.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w tamte rejony  motorem... 🙂

A za jakie 4m-ce jakby ruszał sytuacja może już stać na głowie albo zupełnie odwrotnie. Albo będą płoty, zasieki i barykady lub totalnie zamknięta granica jak to miało miejsce do 14 grudnia albo... granica z Rosją będzie w Medyce...

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:


Andrzej ….. weź chłopie poczytaj co tam sie na granicy dzieje …….. moze z 20 lat temu było spoko ale ostatnio nie bardzo …….


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rowerów dużo przy drogach stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak to wszystko wygląda, kiedyś chcialem na Nordkapp i po drodze Murmańsk.

Jeżdżą ludzie... chlopaki z Kanału MotoTerapia byli w 2023 od Litwy strony napisali że luz i najbardziej życzliwi ludzie jakich spotkali do tej pory to tam w Rosji.

Taka prawda że Jeżdżą ci najwięcej co najmniej się udzielają na forach, grupach itp. Idą załatwiają wizy jak się da wjechać do danego kraju, pakują kufry i ogień!  

Ja tam wolę popytać ludzi co i jak.

 

I ja tym czasem idę pojeździć palcem po mapie 😅

4 godziny temu, Andrzej JK napisał:

Rowerów dużo przy drogach stoi...

Tych uchodźców co rowerami z Rosji uciekają co nie

Edytowane przez zygaXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że to fundamentalistyczne podejście, ale.. jadąc tam, zakładając że załatwisz papiery, będziesz kupować paliwo, jedzenie, płacić za hotele, etc. I podatki z tego wezmą raszyści w pewnej części przerobią na rakiety które potem skierują na bloki mieszkaniowe w Ukrainie. Na pewno chcesz do tego rękę w ten sposób przykładać? Ta wojna w  końcu się skończy, i kiedyś będzie można "normalnie" pojechać.

Oczywiście to jest Twoja decyzja, ale ja bym się tam nie wybrał. Choć mam kumpla w Jakucji (obecnie na froncie, mam nadzieję że jeszcze żyje) i bardzo chciałbym kiedyś tam się wybrać. Ale na pewno nie zrobię tego dopóki trwa wojna... 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Buber napisał:

będziesz kupować paliwo, jedzenie, płacić za hotele, etc. I

z drugiej dasz zarobić zwykłym szarym "Ivanom" którzy nic wspólnego z polityką ich państwa mieć nie chcą... chcą tylko móc za coś przeżyć te kolejnych parę dni.

Ale masz rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piasek80 napisał:

z drugiej dasz zarobić zwykłym szarym "Ivanom" którzy nic wspólnego z polityką ich państwa mieć nie chcą... chcą tylko móc za coś przeżyć te kolejnych parę dni.

Ale masz rację...

Może.. niestety biorąc pod uwagę co się tam dzieje (a umiem czytać cyrylicę) to społeczeństwo rosyjskie gremialnie popiera tą wojnę. Mnie osobiście taki argument nie przekonuje. Bo "zwykły szary Iwan" popiera mordowanie "chochłów"... tak to przynajmniej wygląda w necie (i nie chodzi tu o oficjalne tuby ale o telegram, itp..).

No nic, można mówić że "propaganda ich ogłupiła" ale to będzie tylko jakiś rodzaj wymówki.

Ale - jeszcze raz, nie mam prawa mówić ludziom co mają robić, zrobisz co uważasz za stosowne, ja bym poczekał z takim wyjazdem. Miałem (trochę) podobną sytuację na początku lat 90, gdzie mnie zachęcano do wyjazdu do Jugosławii - wtedy w trakcie wojny. I powiedziałem, "tak, fajne miejsce, ale poczekam aż się wojna skończy". I się skończyła. i byłem tam parę razy 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje macie rację ty Buber większą.

To tylko taki luźny pomysł bo trafiłem na film tych co byli w tamtym roku i chciałem popytać co o tym sądzicie.

Teraz raczej napewno tam nie pojadę a napewno nie sam wolę poczekać.

Edytowane przez zygaXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*obydwaj, nie rób z nas pedałów 😉

A tutaj taki przykład https://www.youtube.com/@1420channel

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...