Jump to content

Awaria-uruchomienie


Recommended Posts

Witam, wczorajszego dnia chciałem sobie odpalić moto (dokładnie to yamahę r125 z 21 roku) przekręcam kluczyk na ON a tu na ułamek sekundy zapala się wyświetlacz i parę kontrolek, a potem nic. Życie trwa przez ułamek sekundy. Rozrusznik nic nie działa. Motocykl był zimowany w garażu przez 3 miechy. Akumulator wyciągnąłem i schowałem w ciepłe i suche miejsce, od czasu do czasu ładowany. Przed zimowaniem motocykl umyłem, zatankowałem. Parę razy odkręcałem przewody od akumulatora, ale to też nic nie dało. Obecnie już nic nawet na ułamek sekundy się nie wyświetla. Nie wiem co może być przyczyną, jedyną rzeczą jaką zauważyłem jest to, że gumowa osłonka od przewodu + lekko zeszła i widać miedź. Przewody są osłonięte oczywiście po całej ich długości oraz osłonięte nad haczykami (takie kapturki) i właśnie w okolicach czerwonego kapturka (w środku) lekko zeszła osłonka. Miedź pokazuje się podczas mocniejszego odsłonięcia osłonki. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

A czerwony przełącznik na prawej stronie jest w pozycji włączenie, pompa paliwa działa (robi bzzzzuuuut) ? Nagraj dokładny filmik , co się dzieje,  powoli, bo to może byc błahostka... chyba, że motocykl ma immo i bateryjka wysiadła w transponderze...

Link to comment
Share on other sites

Motocykl kompletnie nie żyje, nic się nie wyświetla, nic nie słychać. Jest tak jakby akumulatora w ogóle nie było

 

2 godziny temu, lysy76 napisał:

Masa sprawdzona?

Jak to sprawdzić? Jestem w tym kompletnie zielony, bo dopiero zaczynam przygodę

Edited by M4rcin2703
Link to comment
Share on other sites

Tak jak wyżej napisane, posprawdzać bezpieczniki, styki czy nie zaśniedziałe (ewentualnie przeczyścić, nawet sprayem do styków popsikać), kostki czy się nie porozpinały. Pozostaje jeszcze zakup próbnika prądu do samochodu/motocykla, koszt 10-20 zeta i posprawdzanie instalacji po kolei po kablach zaczynając od akumulatora, jak znajdziesz miejsce w którym gubisz napięcie to powinno być już z górki.

Edited by KamilBar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...