Skocz do zawartości

Pytanie teoretyczne - wymóg (i jego brak) posiadania dowodu rejestracyjnego.


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, jonaszko napisał:

Tak czytam i widzę, że  wymyślaniu problemów poniektórzy się już mocno wyspecjalizowali. Wytłumacz mi, jak można dopuścić do "skończenia ważności badań"? Przecież to obowiązkiem kierowcy jest pilnowanie przeglądu. Jeżeli jednak tak się stanie, to pojazd w tym momencie traci ważność dopuszczenia do ruchu. Logiczne więc jest, że albo ładujesz na lawetę i jedziesz na przegląd albo idziesz po dowód tymczasowy, dopuszczający pojazd na określony czas do ruchu. Wiec gdzie jest problem?

Obecnie, czas oczekiwania na twardy dowód, to ok 2 tygodni. Nie wiem jak jest gdzie indziej z kolejkami ale u mnie w kilku okolicznych WK, przychodzisz, bierzesz nr i czekasz, góra 15 min. Jeszcze lepiej, kiedy się zarejestrujesz poprze stronę urzędu. Wtedy czas oczekiwania może się skrócić. Wiem, bo właśnie rejestrowałem motocykl.😉

kocham gdy Jonaszko czy KS plują na innych w temacie ("pierodolisz" lub coś o koźle i ogrodniku). A zasadniczo jak wchodzi się w temat gdzie się odezwali to można być niemalże pewnym, że nie bardzo wiedzą o czym piszą.

O dopuszczeniu do ruchu świadczy wydany dowód rejestracyjny.lud pozwolenie czasowe - art.71.1 ustawy PoRD. Nie znajdziesz w ustawie żadnego powiązania dopuszczenia do ruchu a aktualnym badaniem okresowym pojazdu. Brak ważnego badania to max. 500zł w trybie postępowania mandatowego. Zatem jak skończy Ci się przegląd i się kapniesz to logicznym jest, że bez stresu jedziesz na SKP i podbijasz dowód (albo bierzesz dodatkowy kwit jak skończyło się miejsce). Bez stresu bo prawdopodobieństwo, że jadąc na stację akurat cię złapią jest znikome (skoro np. jeździsz bez przeglądu miesiąc czy rok) a poza tym, jeśli nawet cię dupną a przegląd skończył się max. kilka dni temu to zapewne będzie jakieś 50zł madatu.

6 godzin temu, Piasek80 napisał:

Normalnie. Wystarczy że zamontujesz GAZ na gumowym dowodzie mając skrócony okres obowiązywania BT o czym nie wiesz bo przy jego wydaniu WK skrócił sobie okres ważności licząc od daty I rej. pojazdu. Ja miałem BT ważne na 2 lata, oni skrócili je sobie do 3m-cy. Bo tak i *uj. A że zbiegło się to z C19cie no to do WK dostałem się dopiero w maju. 2m-ce jeździłem nieświadomy tego że nie mam ważnego BT i jeszcze ze zmianiami. Jakbym w tym czasie miał dzwona - za ch(ja miałbym regresowe.

natomiast rejestrujesz się online co zajmuje ci ok tygodnia nim uda ci się wbić na termin na następny tydzień. Bez numerku nie masz po co tam przychodzić.

że co byś miał?

 

 

co do kolejek w WK- ciekawe co będzie po nowym roku w związku z wprowadzeniem obowiązku przerejestrowania pojazdu zarejestrowanego już w PL

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka miała stłuczke, okazało sie że badanie techniczne nieważne, dowód zatrzymany po naprawie i badaniu bedzie z automatu odblokowany w systemie (kartonik mam) ……. co z ubezpieczenia pewnie trzeba bedzie zapłacić ale zobaczymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad1f napisał:

co byś miał?

postępowanie regresowe

9 godzin temu, konrad1f napisał:

ciekawe co będzie po nowym roku w związku z wprowadzeniem obowiązku przerejestrowania pojazdu zarejestrowanego już w PL

tydzień temu byłem firmówką na corocznym to diagnosta już mówił że dziennie ma po kilku takich co przychodzą z DR lub dzwonią bo on ma kilka przyczep czy ciągników od lat bez przeglądów (ale i bez OC) i się boją z tym wynurzać żeby się nimi UFG nie zainteresował. Co tych "wuesek" po szopach jeszcze, jakichś dwukółek, Żuki, Tarpany się trafiają, ale najwięcej ciągników rolniczych i przyczep. Cała masa ludzi ma same papiery od takich gdzie pojazdu już dawno nie ma.

13 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:

co z ubezpieczenia pewnie trzeba bedzie zapłacić ale zobaczymy

w przyp. jakiejś tam drobnej stłuczki i spisania oświadczenia na drodze to pewnie nie problem ale jak wjeżdża Policja na miejsce a straty idą w dziesiatki tysięcy o co dzisiaj przecież nie trudno bo byle popierdółka stówę kosztuje a miej pecha i traf w jakie premium... no to z automatu zaczyna się od kontroli dokumentów i stanu trzeźwości. I co ma zrobić taka ubezpieczalnia jak ma w papierach że sprawca kolizji nie miał ważnego BT i jeszcze założony od pół roku gaz nie wbity w papiery (chociaż wszystkie niezbędne od gazu miałem bo wiadomo że to full legal zakładane). Każda okazja jest dobra ...

Niespełna miesiac temu znajomy tak skasował GT-4-door od AMG. Jechał osiedlową zgodnie z przepisami i nagle z podporządkowanej wyjechało auto. Przód w Mercu przestał istnieć, podobnie jak cała pirotechnika. Pół miliona pójdzie pewnie na całkę. Sprawca kolizji prawko od 4m-cy dopiero, gapił się w telefon i nie zauważył znaku A7. Myślisz że ubezpieczalnia nie wyjedzie z jakimś rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego itp... próbując coś ugrać ?

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyp. jakiejś tam drobnej stłuczki i spisania oświadczenia na drodze to pewnie nie problem ale jak wjeżdża Policja na miejsce a straty idą w dziesiatki tysięcy o co dzisiaj przecież nie trudno bo byle popierdółka stówę kosztuje a miej pecha i traf w jakie premium... no to z automatu zaczyna się od kontroli dokumentów i stanu trzeźwości. I co ma zrobić taka ubezpieczalnia jak ma w papierach że sprawca kolizji nie miał ważnego BT i jeszcze założony od pół roku gaz nie wbity w papiery (chociaż wszystkie niezbędne od gazu miałem bo wiadomo że to full legal zakładane). Każda okazja jest dobra ...
Niespełna miesiac temu znajomy tak skasował GT-4-door od AMG. Jechał osiedlową zgodnie z przepisami i nagle z podporządkowanej wyjechało auto. Przód w Mercu przestał istnieć, podobnie jak cała pirotechnika. Pół miliona pójdzie pewnie na całkę. Sprawca kolizji prawko od 4m-cy dopiero, gapił się w telefon i nie zauważył znaku A7. Myślisz że ubezpieczalnia nie wyjedzie z jakimś rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego itp... próbując coś ugrać ?

No niestety u Córki były w sumie trzy auta no i jeden Pan gdzieś spod Lublina uparł się na Policję ……. auto córki na firmę więc sie zajmą itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piasek80 napisał:

postępowanie regresowe

tydzień temu byłem firmówką na corocznym to diagnosta już mówił że dziennie ma po kilku takich co przychodzą z DR lub dzwonią bo on ma kilka przyczep czy ciągników od lat bez przeglądów (ale i bez OC) i się boją z tym wynurzać żeby się nimi UFG nie zainteresował. Co tych "wuesek" po szopach jeszcze, jakichś dwukółek, Żuki, Tarpany się trafiają, ale najwięcej ciągników rolniczych i przyczep. Cała masa ludzi ma same papiery od takich gdzie pojazdu już dawno nie ma.

w przyp. jakiejś tam drobnej stłuczki i spisania oświadczenia na drodze to pewnie nie problem ale jak wjeżdża Policja na miejsce a straty idą w dziesiatki tysięcy o co dzisiaj przecież nie trudno bo byle popierdółka stówę kosztuje a miej pecha i traf w jakie premium... no to z automatu zaczyna się od kontroli dokumentów i stanu trzeźwości. I co ma zrobić taka ubezpieczalnia jak ma w papierach że sprawca kolizji nie miał ważnego BT i jeszcze założony od pół roku gaz nie wbity w papiery (chociaż wszystkie niezbędne od gazu miałem bo wiadomo że to full legal zakładane). Każda okazja jest dobra ...

Niespełna miesiac temu znajomy tak skasował GT-4-door od AMG. Jechał osiedlową zgodnie z przepisami i nagle z podporządkowanej wyjechało auto. Przód w Mercu przestał istnieć, podobnie jak cała pirotechnika. Pół miliona pójdzie pewnie na całkę. Sprawca kolizji prawko od 4m-cy dopiero, gapił się w telefon i nie zauważył znaku A7. Myślisz że ubezpieczalnia nie wyjedzie z jakimś rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego itp... próbując coś ugrać ?

o czym Ty piszesz? jakie postępowanie regresowe? 

 

nie wiem od kiedy jesteś na forum ale na prawdę denerwujące jest jak ktoś kolejny raz pisze te same urojone rzeczy.

nie wiem ile jeszcze razy (i lat) będzie trzeba prostować te legendy ludowe.

katalog sytuacji gdy ubezpieczyciel nie odpowiada za wyrządzone przez sprawcę szkody lub ma prawo do dochodzenia od kierującego zwrotu wypłaconego odszkodowania jest ograniczony i jest określony w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych ... - dla ułatwienia art. 38. oraz 43.

rozmowa przez telefon nie jest jednoznaczna z wyrządzeniem szkody umyślnie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, konrad1f napisał:

kocham gdy Jonaszko czy KS plują na innych w temacie ("pierodolisz" lub coś o koźle i ogrodniku). A zasadniczo jak wchodzi się w temat gdzie się odezwali to można być niemalże pewnym, że nie bardzo wiedzą o czym piszą.

O dopuszczeniu do ruchu świadczy wydany dowód rejestracyjny.lud pozwolenie czasowe - art.71.1 ustawy PoRD. Nie znajdziesz w ustawie żadnego powiązania dopuszczenia do ruchu a aktualnym badaniem okresowym pojazdu. Brak ważnego badania to max. 500zł w trybie postępowania mandatowego. Zatem jak skończy Ci się przegląd i się kapniesz to logicznym jest, że bez stresu jedziesz na SKP i podbijasz dowód (albo bierzesz dodatkowy kwit jak skończyło się miejsce). Bez stresu bo prawdopodobieństwo, że jadąc na stację akurat cię złapią jest znikome (skoro np. jeździsz bez przeglądu miesiąc czy rok) a poza tym, jeśli nawet cię dupną a przegląd skończył się max. kilka dni temu to zapewne będzie jakieś 50zł madatu.

No tak. Zapomniałem, że największym ekspertem w tym temacie jesteś TY! Nawet jak G... wiesz, to się wypowiesz. Nie bardzo mam czas i chęć na dyskusję, dlatego tylko zapytam experta. Skoro jest DR ale pupłunął termin przeglądu, to dlaczego milicja wystawia mandat? Nie, nie jest to mandat jak napisał expert w wysokości 500zł bo minimalny jest duzo większy ale skąd tobie o tym wiedzieć? Dlaczego za brak BT policja może nawet zatrzymać pojazd? Przecież powinno takie zatrzymanie być nielegalne. Jest DR to i pojazd do ruchu dopuszczony, wg ciebie? No i nie ośmieszaj się już tymi 50zł.

A poza tym, to lubie czytać jak wstawiasz te swoje różne pierdoły, podparte argumentami prosto z d... Nie powem, że czarnej, bo mogło by się okazać, że niepolitycznie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jonaszko napisał:

No tak. Zapomniałem, że największym ekspertem w tym temacie jesteś TY! Nawet jak G... wiesz, to się wypowiesz. Nie bardzo mam czas i chęć na dyskusję, dlatego tylko zapytam experta. Skoro jest DR ale pupłunął termin przeglądu, to dlaczego milicja wystawia mandat? Nie, nie jest to mandat jak napisał expert w wysokości 500zł bo minimalny jest duzo większy ale skąd tobie o tym wiedzieć? Dlaczego za brak BT policja może nawet zatrzymać pojazd? Przecież powinno takie zatrzymanie być nielegalne. Jest DR to i pojazd do ruchu dopuszczony, wg ciebie? No i nie ośmieszaj się już tymi 50zł.

A poza tym, to lubie czytać jak wstawiasz te swoje różne pierdoły, podparte argumentami prosto z d... Nie powem, że czarnej, bo mogło by się okazać, że niepolitycznie 😂

skoro konkretne przepisy to dla Ciebie argument z dupy to trudno. nie ma o czym dyskutować. i nigdy nie było warto. ale może wiedza przyda się inym aby nie szerzyli dezinformacji.

pokaż jakikolwiek przepis, który mówi o większym mandacie! i nie mówię o artykułach z motoryzacyjnych pudelków. konkretne zapisy! w rozporządzeniu w sprawie grzywien nakładanych w drodze mandatu (popularnie taryfikator) nie ma żadnego punktu odnoszącego się do braku ważnego badania technicznego. a co za tym idzie jedyną opcją jest podpięcie tego pod art. 9. § 1. kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia - czyli do 500zł. a policja wystawia mandaty bo może - bo brak aktualnego badania technicznego to wykroczenie. 

za brak ważnego badania technicznego policja nie zatrzymuje pojazdu. zatrzymuje dowód rejestracyjny. odholować pojazd może w przypadku stanu pojazdu zagrażającego bezpieczeństwu lub gdy (pokrótce) narusza wymagania środowiskowe. są jeszcze inne sprawy typu brak OC ale sam brak aktualnego badania technicznego nie jest przesłanką do odholowania pojazdu.

tak - pojęcie dopuszczenia do ruchu jest jednoznaczne z wydaniem dowodu rejestracyjnego. i żadne pudelki ani jonaszki tego nie zmienią. najprościej można to wytłumaczyć przykładem zarejestrowanego motocykla enduro, który jest dopuszczony do ruchu i jako przeciwieństwo motocykl krosowy, który nie jest dopuszczony do ruchu (a także jakieś pitbike'i, gokarty, hulajnogi zapierdalające 100km/h itp. itd)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, konrad1f napisał:

kocham gdy Jonaszko czy KS plują na innych w temacie ("pierodolisz" lub coś o koźle i ogrodniku). A zasadniczo jak wchodzi się w temat gdzie się odezwali to można być niemalże pewnym, że nie bardzo wiedzą o czym piszą.

Moze tez zacznij od siebie ? Masz sie za Alfe i Omege a gdy sie Ciebie pyta o konkrety, to nawet w swoim prawie nie wiesz lub nie potrafisz znalesc.

Przypomnij sobie co napisales o 500 ccm diesel'u na AM i wszystko w temacie.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez zacznij od siebie ? Masz sie za Alfe i Omege a gdy sie Ciebie pyta o konkrety, to nawet w swoim prawie nie wiesz lub nie potrafisz znalesc.
Przypomnij sobie co napisales o 500 ccm diesel'u na AM i wszystko w temacie.
 


A to chyba sprawa nierozwiązana czy rozwiązana?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:


A to chyba sprawa nierozwiązana czy rozwiązana? emoji1787.png
 

Sprawe rozwiazalem ja, bo expert ned experty nie mogl sobie z tym poradzic, a nie, siory, tych expertpw bylo dwoch ! 🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...