Skocz do zawartości

Dobra szkoła jazdy Trójmiasto ?


alosha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie spytać gdzie polecacie robić prawko Kat. A w trójmieście? Chodzi mi o nauke jazdy na motocyklu!!!! a nie odbębnienie kursu i na egzamin. Gdańsk / Gdynia - nie robi różnicy.

Miłego

 

 

 

szkoła nauki jazdy:

 

Opinie Pozytywne:

 

 

Opinie negatywne:

-Szkoła EXPERT post #2

Edytowane przez alosha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaką Ci polecić, ale wiem, jaką Ci odradzić. Odradzam szkołę EXPERT, gdzie nikt Ci nic nie tłumaczy (pewnie wychodzą z założenia, że od małego jeździsz na 2oo i masz wszystko w małym palcu), a jazdy (jak już uda Ci się wykłócić wyjazd na miasto) wyglądają tak, że po prostu jedziesz i słuchasz gdzie masz skręcić. Jak coś źle robisz, to Twój problem, ew. możesz jeszcze opierdziel złapać, że nie wiedziałeś. Innymi słowy, jak nie masz B, a teorię znasz tylko z ... teorii właśnie - to Twój problem. Cały czas mam lekkie problemy ze zmianą pasa, bo jakoś to nikogo nie obchodziło - "No jak to? Kierunek i rura"...

Nie byłem orłem, nie byłem rewelacyjny. Sporo rzeczy było moją winą, ale... żeby przez trzy tygodnie dzwonić (w trakcie kursu ekspresowego) i nie móc się umówić na jazdy... żeby nikt nic nie wyjaśniał, dopóki nie zapytasz (po raz trzeci i czwarty)... i takie tam.

A więc - EXPERT'a nie polecam. Być może czasem są inni, może zależy to od indywidualnego podejścia, faktycznie w gadce sympatyczni (tylko nie o to chodzi, żeby tacy byli, mają uczyć). Jednak warto uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepescu dziekuje za info, ("Motocyklista doskonały" - David L. Hough wszyscy polecają może Ci pomoże - sam mam zamiar sięgnąć w najbliższym czasie). Pierwszy post będe codziennie aktualizował (jakie szkoły polecacie jakie nie). Prosze o wiecej opinii zarówno pozytywnych jak i tych negatywnych.

Edytowane przez alosha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam motosokół http://www.motosokol.pl/

 

Pan Tomasz uczy doskonalenia techniki jazdy, a także normalny kurs na kat.A lub A1 - z tym, że uczy nie tylko pod egzamin...

 

Ja byłem zadowolony, po paru godzinach wykupionych jazd zdałem egzamin bez problemu :) Nauczyłem się także robić odpowiednio redukcję z międzygazem, o przeciwskręcie już dawno wiedziałem i dobrze robiłem :)

 

Motocykle na których uczy: Yamaha YBR 250, Honda CBF 125, jakieś enduro nie pamiętam jakie, ale chyba Yamaha DT 125, jeszcze chyba miał Yamahę YBR 125, ale nie widziałem żeby ktoś na niej ćwiczył :) Ma swój teren pod enduro, słyszałem także że co jakiś czas są jakieś wypady na tor, ale nie wiem czy to prawda. W przyszłym roku się spytam bo sam jestem zainteresowany :)

 

Ponadto Pan Tomek sam jest zapalonym motocyklistą, jeździ na Suzuki V-Strom 650 :)

 

 

 

 

Wcześniej uczyłem sie w szkole "Lech" w Tczewie - nie polecam, koleś z tej szkoły nie ma pojęcia żadnego o moto, nie wie nawet, że nawet przy małych prędkościach trzeba odpowiednio operować gazem, nie wie co to przeciwskręt, ani przegazówka :)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć,

 

Byłbym wdzięczny za polecenie dobrej szkoły ale w Gdyni lub okolic Wejherowa. Posty na forum znalazłem tylko o szkołach z Gdańska.

Zależy mi na tym aby nauczyć się jeździć od podstaw, a nie tylko przygotować się do egzaminu.

 

Z góry dzięki!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sobie szkoły musisz kierować się przede wszystkim opiniami innych znajomych o poziomie nauki. Nie opiniami o szkole, ale właśnie o sposobie nauczania instruktorów. Nie patrz na pewno na to czym każda szkoła lubi chwalić się najbardziej czyli zdawalność. Zdawalność (a zwłaszcza w przypadku A) budują sobie na ludziach, którzy już ogarniali przed przyjściem na kurs. A na kursie tylko przygotowali się pod egzamin.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając sobie szkoły musisz kierować się przede wszystkim opiniami innych znajomych o poziomie nauki. Nie opiniami o szkole, ale właśnie o sposobie nauczania instruktorów. Nie patrz na pewno na to czym każda szkoła lubi chwalić się najbardziej czyli zdawalność. Zdawalność (a zwłaszcza w przypadku A) budują sobie na ludziach, którzy już ogarniali przed przyjściem na kurs. A na kursie tylko przygotowali się pod egzamin.

Święta racja - są rzeczy ważniejsze niż sucha statystyka.

Patrz na tabor, wielkość placu, ubiór instruktora, etc...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam wszystkich,
wersja dla nielubiących dużo czytać - Szukam jak najlepszego OSK na kat. A w pomorskim, najlepiej w Trójmieście. Najważniejsze kryterium to profesjonalny instruktor, najlepiej aktywny motocyklista, który dzięki swojemu podejściu jest w stanie nauczyć każdego :)
Mój tata, na 'starość', postanowił zrealizować swoje marzenie z młodości i zacząć jeździć na moto. Nie miał niestety dotychczas szczęścia w wyborze OSK, poza tym zaczynał naukę jeszcze na starych zasadach, zdawał na nowych (w Polsce jest tylko w czasie wakacji) itp. więc na razie efekty są słabe. W czasie nadchodzących wakacji planuje zaatakować jeszcze raz, tym razem pomyślałem, że pomogę mu szukając jakiejś rozsądnej szkoły.
Liczyłem, że znajdę w naszych rejonach coś w stylu Kulikowiska, KSM czy Vmax czyli szkół założonych i prowadzonych przez pasjonatów motocykli, którzy na dodatek są świetnymi instruktorami. Wygląda jednak na to, że nic u nas takiego nie ma, a w każdym razie nie na taką skalę.
Kryteriów w zasadzie tak dużo nie ma, jako, że chodzi tylko o jazdy doszkalające więc odpada wszystko związane z teorią etc.:
- Najważniejsze żeby instruktor był z prawdziwego zdarzenia, najlepiej, żeby sam był aktywnym, doświadczonym motocyklistą. Żeby miał wiedzę, umiał ją jasno przekazać, a jak trzeba to samemu wsiąść na moto i pokazać. O takich oczywistościach jak jeden kursant na instruktora, instruktor cały czas obecny przy kursancie itp. myślę, że nawet nie ma co pisać :)
- Muszą dysponować takim samym moto jak na egzaminie (Gladius), ale wygląda na to, że ogromna większość OSK takie ma, więc to nie powinien być problem. Fajnie gdyby mieli też coś mniejszego gdyby trzeba było jakiś manewr przećwiczyć na mniejszej pojemności najpierw.
Poniżej znajdziecie listę OSK/Instruktorów, które wydają się być obiecujące. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi wrażeniami jeżeli macie doświadczenie z którymkolwiek z nich bo sami tam się szkoliliście, znacie kogoś kto się szkolił, znacie któregoś z instruktorów bo z nim latacie na co dzień, a może nawet jesteście jednym z nich :) Jeżeli wiecie o jakiejś innej świetnej szkole/instruktorze, której mi się nie udało znaleźć to też dawajcie proszę znać, niekoniecznie musi być z Trójmiasta.
Wydają się być świetne:
Gdańsk:
- Wyższa Szkoła Jazdy - Tomek Arusewicz + Tomek ???
- Oliwka - Robert (Małek???) + Jurek (Kikiel???)
- Delta - Marcin Stańczyk
- Artom - Maciej Maćkowski (chyba już dla nich nie jeździ, może ktoś wie gdzie szkoli teraz?)
- Elite - Paweł Szczepaniak (jak wyżej)
- kiedyś jeszcze było wymieniane wyżej MotoSokół Tomka Luto, który szkolił z sukcesami również w Carusku - nie mogę go jednak 'namierzyć' coś, byłoby super jak by ktoś coś wiedział :) No chyba, że to ten drugi Tomek z WSJ.
Gdynia i okolice:
- Elcar - Piotr Ćwieląg
- Euromoto - Jarosław Feter + Tomasz Boroch
- Elka School - Piotr Kowerdej + Jan Michel + Krzysztof Pawlisz + Arek Kotowski
- Auto-Lider - Rafał Skorupa + Tomasz Boroch
Wydają się być co najmniej przyzwoite:
Gdańsk:
- Mini - Bartek Łastowski
- AS - Mariusz ???
- Alfa - Tomek ??? + Bartek ???
- Mix - Jacek (Puzyr ???)
- Vektra - ???
- Obelix - Marcin ???
Gdynia i okolice:
- Auto-Best - Jarosław Szewka
- Jankar - Karol Kreft
- Rondobis - Piotr Tkacz
- Rondo - znowu pracowity Tomasz Boroch :)
- Ampol LZD - ???
Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, wrażenia, doświadczenia, zarówno te pozytywne jak i te nie bardzo :)
pozdrawiam serdecznie
Wiktor
p.s. jeżeli komukolwiek przeszkadza, że posługuję się nazwiskami to proszę dać znać to wyedytuję. Jednocześnie zaznaczam, że wszystko znalazłem w necie, więc nie wydają się to być bardzo poufne informacje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko Tomka Luto ;)

może spróbuj uderzyć przez FB - https://www.facebook.com/profile.php?id=100001798397186&fref=ts

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza szkoła w Gdańsku to Wyższa Szkoła Jazdy prowadzona przez dwóch Tomków , chłopaki z doświadczeniem w WMMP , reszta to leśne dziadki teoretycy gawędziarze , Maciek z Artomu już nie szkoli , Motosokół już nie funkcjonuje z tego co wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Racja, racja. Tomek to dobry instruktor. Sam jest motocyklistą pełną gębą, pasjonatem jednym słowem. WSJ godne polecenia. Natomiast Mini i Bartka omijać z daleka.

Dzieci należy trzymać z dala od internetu. Od dzieci internet głupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam

Wiem że odkopuję temat, ale lepsze to niż zakładanie nowego wątku.

Ale jak w temacie: poszukiwane są dobre szkoły w Trójmieście (najlepiej Gdynia), lat trochę minęło od tego co było polecane i są pozamykane. Może ktoś niedawno zdawał i może się pochwalić doświadczeniami, interesuję mnie kat.A

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...