Skocz do zawartości

Poszukiwany nowoczesny cruiser


adi2050
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie, szukam motocykla typu Cruiser, o nowoczesnej sylwetce, wygodnego, na dłuższe trasy. Czegoś w stylu Benelli 502c, po którego już bym leciał do salonu gdyby nie jego moc - 47 koni mechanicznych może się okazać niewystarczające dla dynamicznej jazdy. Fajnie też wygląda Zontes 310V, ale ma jeszcze słabszy silnik. Na tych dwóch przykładach kojarzycie pewnie o jaki typ motocykla mi chodzi. Bez różnicy mi jest czy nowy czy używany. 

 

Budżet 18-22 tyś, wiadomo, można coś tam więcej dołożyć ale to już musiałbym się zakochać od pierwszego wyjrzenia. 

Wzrost 188cm, waga 120kg. 

Aktualnie jestem po sezonie na Yamaha FZ6n i gdyby nie męcząca w dłuższych trasach pozycja to bym jej nie zmieniał. 

Znajdzie się jakaś propozycja w tych wymaganiach, głownie budżetowych? Ja przeszukałem internety i nic nie znalazłem, ale może jest jakiś moto które je spełni. 

Jak się nic nie znajdzie to będę musiał kupować turystyka. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Podane propozycje przekraczają mój budżet ponad dwukrotnie, wiec chyba się będę rozglądać za turystykiem. Nogi wyciągnięte do przodu póki co nie dla mnie.
 

a tak korzystając z waszej wiedzy -  jaki motocykl na drugie drąży będzie wygodniejszy - Cruiser czy może turystyczny? Chodzi mi typowo o pozycje na moto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, adi2050 said:

a tak korzystając z waszej wiedzy -  jaki motocykl na drugie drąży będzie wygodniejszy - Cruiser czy może turystyczny? Chodzi mi typowo o pozycje na moto. 

nie wiem, co to "na drugie drąży", ale motocykle turystyczne projektowane są pod kątem komfortu jazdy na długich trasach, podczas gdy cruisery raczej stylu i "odpowiedniego" wyglądu - i to stwierdzenie chyba stanowi wystarczającą odpowiedź. typowym cruiserem nie jeździłem (no, nie więcej niż jazda testowa), za to kilkoma różnymi typami owszem - i jeśli chodzi o wygodę, to póki nie mówimy o codziennym przeciskaniu się przez korki*, jednak typowy turystyk bije inne na głowę. generalnie najwygodniejsza pozycja to lekko pochylony korpus, niewielkie podparcie na rękach i nogi nieco ugięte, punkt podparcia pod środkiem ciężkości. na armaturze - w ogólności - wyprostowany kręgosłup przyjmuje wszystkie strzały z nierówności drogowych, a żagiel na klacie wyciąga ręce ze stawów w miarę wzrostu prędkości. szkoda przy tym, że tak naprawdę motocykle pratycznie nie mają żadnych możliwości regulacji pozycji (no, turystyki, zwłaszcza bmw, miewają)

jsz

* - do tego są skutery

  • Dzięki! 1
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być "jaki motocykl na długie trasy". Słownik w telefonie.

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. W takim wypadku wybór padnie pewnie na turystyka - Triumph Tiger 800. Naczytałem się sporo dobrego, mieści się w budżecie (prawie), fajny wygląd. Sugerowałem sie stroną http://cycle-ergo.com , tam szukałem motocykla z możliwie jak największym kątem ugięcia kolan, no i wyprostowanymi plecam. Tiger wypada pod tym względem bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja właśnie zakupiłem Victory Vegas 2016. Piękna maszyna. Co prawda rzeczywiście też powyżej budżetu, ale w Pyskowicach jest wystawiony z 2014r za 28k do negocjacjiJa właśnie zakupiłem Victory Vegas 2016. Piękna maszyna. Co prawda rzeczywiście też powyżej budżetu, ale w Pyskowicach jest wystawiony z 2014r za 28k do negocjacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...