Jump to content

Recommended Posts

Witam mam pytanko bo nie mam pomysłu jak to naprawić może wy coś wymyślicie lub czy mam wymienić blok silnika 

Motor: Suzuki RM 125 2008r

spacer.png

niewiele widac na tym zdjeciu wiec moze opiszesz co sie stalo i co tam widac?

56 minut temu, Adam M. napisał:

niewiele widac na tym zdjeciu wiec moze opiszesz co sie stalo i co tam widac?

Złamany gwint przy misce olejowej nie wiem jak to napisać ale mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodzi. 

56 minut temu, Adam M. napisał:

Tak, mozna to calkowicie zaspawac i wywiercic od nowa i nagwintowac, ale:

Tanio nie bedzie bo to spawanie aluminium, i trzeba wiedziec jak robic zeby nie "rzucilo" czyli nie zmienilo wymiarow po czym skrecenie karterow razem bedzie niemozliwe. jesli byl to korek zlewania oleju to mozna sprobowac.

Zanieś do DOBREGO spawacza aluminium. Sekret jest w wyczyszczeniu miejsca spawania. Często aluminium "nasiąka" olejem (są mikropory) i wtedy bardzo ciężko się spawa. Są metody na to, zasadniczo każdy spawacz ma swoją. Stąd da się pospawać, ale u dobrego, doświadczonego spawacza aluminium. 

Żyj tak, żeby Twoich pomników nie musiała pilnować policja.

Pegi na Twitterze.

Niech spawacz zrobi próbę w najmniej newralgicznym miejscu elementu. Np. niech spróbuje coś nadlać. Niektóre elementy są wykonane z takich stopów, których spawać się nie da, bo od razu płyną lub pękają dalej.

12 minut temu, jonaszko napisał:

Raczej oddaj do dobrego, doświadczonego spawacza aluminium  a on bedzie wiedział co z tym zrobic i na jakim elemencie dokonać próby.

No to tak zrobię dzięki za pomoc.😁

a gównorzeźba to duuużo teflonu albo pakuł 😄 ja 2 sprzętach mam tak wkręcony spust oleju ( to jest normalne ludzie zamiast dać podkładkę z miedzi nową , dokręcają na półmetrowej rurze bo kapie i potem takie są efekty , plaga w wielu moto )  delikatnie kapie ale pilnuje stanu i dolewam a za darmo 😄 

gadacie o spawaniu a to na 80% jest magnesium i przy tym nawet spawacze tig z 20 letnim stażem ręce rozkładają , już lepszy byłby rozwiert na większą srednicę i wkręcona tuleja jeśli jest w czym wiercić .....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

http://miszczua.cba.pl

Na moje stare niewidzace oko to wylamana jest duza czesc nadlewu, dlatego nie radzilem rozwiercania bo tam jakies 3 nitki gwintu zostaja w plaskiej czesci karteru. Jak wszystko jest prawidlowo naprawione to lepiej uzyc podkladki alu niz miedzi, ktora trzeba odpuszczac i potem znowu sie utwardzi. Najlepsze oczywiscie sa stat-o-seal (alu laczone z guma ) ale nie sadze zeby mlodzi gniewni zawacali sobie glowe takimi rzeczami. 🙂

Wolno kapiący olej to pół biedy, ale wyjazd śruby spustowej z silnika w czasie jazdy z powodu braku gwintu to już koszmar motocyklisty i prosta droga do szpitala, bo olej idzie pod tylne koło. Temat do przemyślenia przed robieniem rzezby.

Czy prawy krater silnika Suzuki RM 125 rok 89-94 będzie pasować do silnika Suzuki RM 125 rok 2008?

Zgadzam się, trzeba to szybko naprawić. Nie powinieneś ryzykować bo to się źle skończy dla ciebie.