Skocz do zawartości

OPONY Z KOLCAMI


BASSRIDE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da sie ukryć, że zima idzie.

Na allegro pojawił sie gość, który oferuje opony z powkręcanymi śrubami. Czy macie jakieś swoje patenty na zrobienie takiej opony? Czy robi się tak z obydwiema czy tylko w przodem lub tyłem?

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym z allegro dajcie sobie spokoj - o ile pamietam cena na aukcji jest 300zł :D .... ja wam zrobie za 150 :D

a tak na serio to nic trudnego. wystarczy dorwać gdzies jakas starą opone najlepiej w klubie motocrossowym, i od spodu sie daje śrube ze stożkowym łbem a od zewnątrz jedna podkładka i dwie zakontrowane nakrętki. i tak na każdej kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim patencie nigdy jeszcze nie słyszałem!!!

 

Do :przyrodzenia: ! A kogo to obchodzi?!

 

A zresztą co za problem zdjąc oponę i powkręcać od środka śruby??

 

Nie sztuka jest je powkrecac w opone, sztuka jest je powkrecac tak, aby nie przebily detki.

 

i od spodu sie daje śrube ze stożkowym łbem a od zewnątrz jedna podkładka i dwie zakontrowane nakrętki.

i tu mam watpliwosci ... nie peknie detka? Ma ktos moza jakies foto owego patentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu mam watpliwosci ... nie peknie detka? Ma ktos moza jakies foto owego patentu?

no ja dlatego sobie wymyslilem zeby dać śruby o stożkowych łbach które sie schowają w opone, a dodatkowo okleić całą opone od wewnątrz taśmą izolacyjną tak żeby przykryła łby śrub i ochroniła dętke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W sumie wiele racji, ale jest jeszcze kwestia odpowiedniego rozłożenia kolców.

Generalnie nie wkręca się w każdą kostkę, tylko w wybrane, alby otrzymać optymalny układ zapewniający maksymalną przyczepność.

Musiałbym poszperać i poszukać danych jak to się robi dokładnie, bo 2 lata temu zrobiliśmy takie na zimę opony z kolegą do jego 520.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tu macie profesjonalne opony mitasa na lód/śnieg

http://www.cgs.cz/design/produkty/pneu/434WINTEd.jpg -przód

http://www.cgs.cz/design/produkty/pneu/744d.jpg -tył

i na takich gumach mozna smigac, tylko pewnie kosztują z 500zł za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...