Skocz do zawartości

[ROZ} Stojące przednie koło- czy to pompa?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pewien problem z moim motocyklem.
Model: YZF-R1 RN04 2000r
Po dłuższym postoju (np przez noc) przednie koło motocykla jest zablokowane.
Wymieniłem:
1.Płyn hamulcowy
2.Zestaw naprawczy pompy
Tłoczki pracują lekko, palcem można wcisnąć każdy po kolei. Odpowietrzę układ i zostawię motocykl na noc i problem znów występuje. Podczas jazdy hamuję i nie ma problemu. Postoi dzień czy dwa i znowu tak mocno są zaciśnięte hamulce, że nie ma możliwości obrócenia kołem na stojaku. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?
Dodam iż są akcesoryjne klamki z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn nie nałapał chyba tyle wody, że zamarza. Żart taki.

Taki problem występuje w autach, gdy jest wilgoć i klocek sklei się do tarczy, a auto stoi dzień czy dwa i tarcze złapią trochę nalotu. Wtedy przy ruszaniu odkleja się ze słyszalnym puknięcie, i pózniej wszystko hula. W moto się z czymś takim nie spotkałem, bo trzymam w suchym, ale może mechanizm zadziałania jest podobny.

Tak sobie tylko dywaguję...

Sprawdziłbym jeszcze wężyk hamulcowy, bo czasami guma spuchnie w środku i robi się coś w rodzaju zaworka. Choć jeśli tłoczki da radę wcisnąć palcami, to raczej trop nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl mam od listopada, więc raczej widział tylko niższe temperatury czyli maks 10 stopni.

Z tym zaklejaniem to też odpada, bo nawet podczas jazdy się zaciska i nie odpuszcza. Upuścisz minimalnie płynu i koło znów hula...

Przewody sprawdzałem, jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 00:48, Kryniuu21 napisał:
9 godzin temu, Kryniuu21 napisał:

 podczas jazdy się zaciska i nie odpuszcza.

 Podczas jazdy hamuję i nie ma problemu.

Może się zdecyduj, jakie w końcu są objawy. Bo będzie trudno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas jazdy zaciska i nie puszcza to Twoje klamki pozostawiają pompę w położeniu "pracy".
Pompa nie wraca do końca przez co płyn nie powraca do zbiorniczka i w przewodach zostaje ciśnienie.
Zmień lub dopasuj klamki.
To mi przyszło do głowy od razu jak napisałeś o zmienionych klamkach i zblokowanych hamulcach ale zupełnie zmyliłeś właśnie tym "  Podczas jazdy hamuję i nie ma problemu."

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MłodyWilk22 napisał:

Po jeździe zdemontuj klamkę i sprawdź czy znowu po postoju zblokuje koło - proste 😁

Nawet jeździć nie trzeba 😉

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 23:16, Qadrat napisał:

Gdy koło się blokuje to popuść odpowietrznik i zobacz czy się odblokuje. Jak tak to masz przewody do wymiany. Jeśli nie to dalej popuść przewód przy pompie. Jak wtedy zacisk puści to masz pompę do roboty.

Tak tak, przepraszam wszystkich, napisałem niejasno...

Odnosząc się do Waszych wypowiedzi:

Odblokowuje się od razu jak popuszczę odpowietrznik przy pompie( wystarczy jeden) i można jechać. Ostatnio zrobiłem 30km i się nie zablokowało. Postał trochę i znów nie można było go ruszyć z miejsca. Po upuszczeniu trochę przez odpowietrznik znowu można jechać, ale się zaczyna blokować sam z siebie.

W takim razie identycznie jak mówi Qadrat. Czy to na pewno będą przewody? Powierzchownie wydają się jak najbardziej okej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kryniuu21 napisał:

Odblokowuje się od razu jak popuszczę odpowietrznik przy pompie( wystarczy jeden) i można jechać.

 

Jeśli zacisk puszcza jak poluzujesz przewód przy pompie to winna jest pompa (lub klamka bo wspominałeś, że wymieniona na akcesoryjną) 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra- precyzując..

Dzisiaj przy pierwszej próbie wyjazdu hamowałem przednim i po chwili koło się przyblokowało już.
Upuściłem tym razem odpowietrznikiem przy zacisku i odpuściło od razu. Potem cała jazda już tylko z tylnym hamulcem i nic się z przodem nie działo.
Klamka akcesoryjna, ale ma luz- więc to nie wina klamki.
Zostawiłem na noc- zobaczymy co będzie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie to samo.

Masz zatkany lub tylko przytkany maly otworek w pompie wyrownujacy cisnienie miedzy pompa a zbiornikiem, powinien byc tuz obok duzego otworu laczacego pompe ze zbiornikiem. No chyba ze to pompa radialna, to tam nie wiem gdzie dokladnie ten otworek sie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _Monter_ zmienił(a) tytuł na [ROZ} Stojące przednie koło- czy to pompa?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...