Skocz do zawartości

To był kiepski pomysł (petycja !) ale.....


Rekomendowane odpowiedzi

....ale szlak mnie trafia ,ponieważ aby kupić fajny jednoślad trzeba liczyć na import lub chore ceny u rodzimych dilerów.Nawet mały fajny skuterek powinno się produkować u nas w kraju.A może by tak przywrócić do życia OSĘ.To byłoby COŚ.Może się tego doczekam.Kto wie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiki nie przesadzaj nie wszystko co Polskie musi być złe, , powodów zacofania polskiej motoryzacji jest wiele i bynajmniej nie jest nim polskie pochodznie. Z takim podejściem to nigdy nic nie osiągniemy

Polonez (pamiętając o jego zastosowaniu) nie był złym samochodem jak na tamte czasy, trzeba też uwzględnić też to że kilkanaście lat temu nie było warunków do stworzenia lepszego auta... Polonez > Skoda 105

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Polonez (pamiętając o jego zastosowaniu) nie był złym samochodem jak na tamte czasy....

bardziej mi chodzilo o to co sie dzialo już za czasów daewoo. No coż ale jest jak jest-trzeba to zaakceptować :banghead:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonez (pamiętając o jego zastosowaniu) nie był złym samochodem jak na tamte czasy

totalnie nietrafiony przykład-zauważ że mechanizmy poloneza to konstrukcja z lat 50tych a wchodził na rynek ok 80tych

już to widze- motocykl robiony przez polakow-<żygać sie chce>- prawdopodobnie by powstało coś tak dennego jak polonez

zresztą polonez to nie nasza konstrukcja-mechanizmy=Fiat 1300/1500, nadwozie zaprojektowane przez G.Gugiaro(mam nadzieje że trafiłem z pisownią) które zresztą jak na tamte czasy było zajebiste

 

dobre natomiast to było to co nigdy nie ujrzało światła dziennego (mam na myśli seryjną produkcje) jak m.in Syrena 110,Ogar,Wars,Warszawa210 a z motocykli np Junak M14

 

przykładem jest tu także Munch -co prawda tradycje niemieckie ale wkład Polskiego konstruktora (zresztą mój imiennik :buttrock: ) niepodważalny-także nie produkuje go się seryjnie i raczej ani kariery nie zrobił ani już nie zrobi

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec istnienia fabryki motocykli WSK było wiele ciekawych prototypów - oczywiście nie z tego nie wyszło.

Potem zostały motorowery Romet które też przestano modernizować i wkońcu produkować .

Przez chwile była Stella i to był juz koniec naszej motoryzacji...

 

W latach 90 (chyba około 1996) powstał ciekawy prototyp FSO Maraton - chyba najbardziej zaawansowana polska konstrukcja ( w porównaniu do WSK 125, szczyt techniki) No ale nic nie wyszło kolejny raz.

 

Dzisiaj jesteśmy chyba jednym z nielecznych krajów bez własnego producenta jednośladów czy samochodów.

 

Firma Junak Motor zapowiadała powstanie całkowicie Polski Junak i tez nic z tego nie wyszło. :buttrock:

chyba możemy liczyć tylko na narodowe streetfightery i inne custom bike bo tylko to u nas sie montuje :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...