Skocz do zawartości

brak ciągłości umów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sytuacja wygląda tak: chcę kupić ogara.

Obecny właściciel - Pan C- kupił motocykl i spisał umowę od Pani B, pani ta motocykl ma po zmarłym partnerze (pan A)- umowy między A i B- brak.

W dowodzie jest pan A, są tablice rejestracyjne i dowód. Pytanie czy ja to zarejestruje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dopisałbym lewą umowę między osobą A i B to urząd jakoś się tego dopatrzy ? Czy jeśli opłaty nie są na bierząco, ja musze je uregulować lata wstecz (ubezpieczenie).

Z góry dziękuję za odpowiedź. Nie chce się wpakować w bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, tysiac97100 said:

A jeżeli dopisałbym lewą umowę między osobą A i B to (...)

... masz 3 lata w zawiasach i wpis w rejestrze skazanych na 10 kolejnych. niby nie na 100%, więc sam sobie odpowiedz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tysiac97100 napisał:

A jeżeli dopisałbym lewą umowę między osobą A i B to urząd jakoś się tego dopatrzy ? Czy jeśli opłaty nie są na bierząco, ja musze je uregulować lata wstecz (ubezpieczenie).

Z góry dziękuję za odpowiedź. Nie chce się wpakować w bagno.

opłaty - tzn. OC interesują Cię od momentu zakupu przez Ciebie

trzeba ustalić w jaki sposób pani B weszła w posiadanie szpeja. jeżeli to był spadek to potrzebujesz coś w rodzaju sądowego stwierdzenia nabycia spadku

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek.

Pan A kupił w salonie moto na firmę (na NIP), a sprzedał pani B jako osoba prywatna (PESEL). Ja kupiłem od pani B, ale w papierach (karta pojazdu i dowód rej.) nadal figurowała firma pana A (NIP).

Nie mogłem zarejestrować; nazwisko i adres były zgodne, ale brakowało powiązania A(NIP)=A(PESEL). Pan A prowadził jednoosobową działalność gospodarcza, więc wystarczyło, że pan A dosłał mi mailem zdjęcie nadania NIPu przez US. Z jakąś spółką jawną, zoo czy inną pewnie byłoby więcej zachodu (jakieś pełnomocnictwa, wypisy z KRS czy bóg wie co jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa na 99% wygląda tak, że panu A się zmarło, jego partnerka (pani B) sprzedała motocykl zanim odbyła się sprawa spadkowa. Albo po prostu sprzedała sprzęt, który nie został jej nawet przydzielony w spadku. Pan C kupił i okazało się, że nie może tego zarejestrować. Teraz chce się pozbyć tego bubla prawnego. 

Nie kupuj tego sprzętu dopóki w dowodzie rejestracyjnym nie zobaczysz danych pana C. Inaczej nie zarejestrujesz a jak w urzędzie zobaczą umowę na nieżyjącą osobę z datą wsteczną to zrobią dochodzenie i wyjdzie, że jest fałszerstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, PiotrEm said:

Pan A kupił w salonie moto na firmę (na NIP), a sprzedał pani B jako osoba prywatna (PESEL). Ja kupiłem od pani B, ale w papierach (karta pojazdu i dowód rej.) nadal figurowała firma pana A (NIP).

Z jakąś spółką jawną, zoo czy inną pewnie byłoby więcej zachodu (jakieś pełnomocnictwa, wypisy z KRS czy bóg wie co jeszcze).

1. pan A popełnił w tym przypadku przestępstwo skarbowe, kompletne dokumenty winny zawierać np. skreślenie ze stanu środków trwałych. a oczywiście optymalnie - sprzedaż z fakturą

2. spółka nie mogłaby sprzedać niczego jako "osoba prywatna", a jedynie z fakturą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...