Jump to content

PiotrEm

Forumowicze
 • Content Count

  137
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About PiotrEm

 • Rank
  ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin
 • Birthday 11/06/1970

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Osobiste

 • Motocykl
  a i owszem
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

567 profile views
 1. Ja po przesiadce ze skutera na motocykl (250 ccm) wziąłem 6h lekcji w szkółce, żeby umieć wyjechać na drogę, następnie zaliczyłem szkolenie na torze (zakręty), nałykany teorii pojechałem w Bieszczady na weekend, przy prędkości 40 kmh złamałem obojczyk, połamany wróciłem do Wawy, położyłem się do szpitala, jak tylko mnie rozgipsowali po 2 miesiącach zacząłem jeździć. Oczywiście powoli, ale świadomie, teraz jakąś 650 i kilka kolejnych szkoleń zaliczonych. Co do nauki jazdy na zimnym (opona nie klei). Tak samo można doradzać zakup litra i ostrożne ćwiczenia, a jednak doradza się ścieżkę przez wszystkie szczeble pojemności/mocy/masy motocykla. Zrobisz jak chcesz, ale nigdy nie goń lepszych od siebie, ucz się na błędzie Artiego.
 2. Psim obowiązkiem banku jest przedstawić Ci ofertę zawierającą WSZYSTKIE koszty i plan spłat. Na jedną rzecz musisz uważać: czy jest prowizja od szybszej spłaty kredytu (często nie ma) i czy jest prowizja od szybszej całkowitej spłaty kredytu (często jest wysoka). Ta ostatnia zabezpiecza bank przed Twoją ucieczką do innego banku., bo żeby uciec, nowy bank musi tę prowizję zapłacić, co podraża jego ofertę i czyni ją nieopłacalną.
 3. A do mnie w międzyczasie dotarł drugi TMPS - careud. Wykonałem na nim szereg testów i muszę powiedzieć, że może być. Nawet powolne zmiany ciśnienia pokazuje na bieżąco, nie zawiesza się, update mniej więcej co 12 sekund. Ale trzeba pamiętać, że jak monitorek jest uśpiony, to się tak jakby rozparowuje z czujnikami i po wybudzeniu tak samo jak ten tani badziew potrzebuje 3-5 minut żeby złapać nowy pomiar (coś jak zimny start GPSa - czeka na stabilne wyniki z satelitów), jak już złapie, to reaguje na bieżąco. Więc jak Ci ktoś w nocy w garażu wbije gwoździa, to dowiesz się o tym po 5 km A do pomiaru temperatury to kup sobie termometr covidowy, popyt jest duży, powinny być tanie. I na pewno są dokładne, szczególnie w zakresie 36-42 st C
 4. Ja najpierw kupiłem konkretnie ten: https://www.aliexpress.com/item/4001227758336.html Nie lubię pstrokatych gadżetów. Szkoda, że zakrętki są nieszczelne. Ale nawet gdyby, to on ma jeszcze jedną wadę, niestety poważną - w okresie używania (bo już odłożyłem do lamusa) zauważyłem, że o ile ekran wybudza się od najlżejszego szturchnięcia, to aktualizacja wartości ciśnienia z czujnika jest, no nie wiem, tak co 5 minut albo tylko przy gwałtownym spadku ciśnienia. Taka sytuacja: napompowałem koła w nocy (2,2 i 2,5 bara), rano wyjeżdżam i dopiero gdzieś po 4 km czujnik alarmuje, że ciśnienie w tylnym kole 1,8 bara. I tyle faktycznie było! Mam butelkę 1,5 l, której w zakrętkę wstawiłem wentyl i tak sobie mierzę: pompuję do 3 barów, nakręcam czujnik i czekam - nic się nie dzieje, cyferki ciągle takie same, a wiem, że czujnik przepuszcza. Dopiero jak odkręcę i zakręcę czujnik (wywołam skok ciśnienia), to pomiar się aktualizuje. W trasie podobnie było - zerkam co jakiś czas i widzę, że ciśnienie wzrasta, bo opony się nagrzewają. Podczas jazdy nie gapię się na monitor non stop, tylko na drogę, to interwał 5 minut może i jest wystarczający (może w ten sposób oszczędza baterię?), ale ja oczekiwałbym powiedzmy za 15s. Tym bardziej, że sam sposób pomiaru wymaga, aby wentyl był cały czas otwarty i nigdy nie wiadomo, kiedy to chińskie g. się rozszczelni (przedni czujnik na początku był szczelny, ale szybko poległ). Ciekawe, czy ten drugi zamówiony będzie lepszy. Ludzie z forum v-stroma nie obserwowali takiego opóźnienia w swoich urządzeniach. A co do pomiaru temperatury., to masz rację - plus/minus 3 stopnie.
 5. Ja doktoryzowałem się z tych chińskich TMPSów. Czujniki w różnych modelach mają albo 10 g albo 6 g (odpowiednio bateria jest większa/mniejsza i wystarcza na dwa lata albo na rok). Ja nie latam codziennie po torze, mam v-stroma, a na kołach mam naklejone 10 i 15 g. Uznałem, że dołożenie 10 g zakrętki ma znaczenie, więc pojechałem do pierwszej lepszej wulkanizacji i dostałem za darmo 4 ciężarki po 5 g i nakleiłem je naprzeciwko wentyla. Dokładniej i tak się nie wyważa. Inna sprawa, że lepiej jest kupić wewnętrzny - instalacja oczywiście jest upierdliwa (zdjęcie opony i wyważenie koła), ale robisz to raz na dwa lata (bo kiedyś trzeba zmienić baterię, więc od razu wstawiłbym nową dobrej marki, a tę chińską wyrzucił), a później możesz na żywo monitorować ciśnienie podczas dobijania i upuszczania powietrza, czego z zakrętkami nie zrobisz. Mój pierwszy TMPS leży bezużyteczny - zakrętki przepuszczają na gwincie wentyla, z opony nadmuchanej do 2,5 bar w pół godziny robi się 1,6. Widocznie kupiłem za tanio (ok. 73 zł) albo miałem po prostu pecha. Czekam na dostawę drugiego, takiego jak podałeś w linku, z zakrętkami 6 g. I też nakleję po 5 g na koło i będzie git. Oba oczywiście kupowane z ChRL, nie na aledrogo.
 6. Zacznij od geodety, bez niego ani rusz, a on Cię już dalej pokieruje.
 7. A ja mówię, że motor to ma pralka, ale wtedy zawsze patrzę w oczy i jednym mrugam, o tak
 8. Ja śmiem twierdzić, że wypadki biorą się tylko i wyłącznie z zaskoczenia. I już. Im mniej czasu, tym większe zaskoczenie. Wprowadzone zostały różnego rodzaju przepisy, żeby to zaskoczenie zmniejszać. Każdy uczestnik ruchu, oprócz zaufania do warunków na drodze (ogrodzona autostrada, ruch prawostronny, limit prędkości, oświetlenie pojazdu, dobra przyczepność) powinien być przygotowany na spotkanie przeciwieństwa powyższych. Czy sama prędkość zabija? Parafrazując Paracelsusa (nic nie jest trucizną i wszystko jest trucizną, tylko dawka decyduje) - to zależy
 9. Czyli jak, do mnie się zlecicie, wszyscy? A, luzik, to miałby być zlot dla tych niedojeżdżających
 10. Micho, wyluzuj, przecież nikt nie przyjedzie na sępa, tylko żeby się spotkać (chociaż co ja tam mogę wiedzieć, świeżak jestem, tradycji nie znam ). Sam niczego nie deklaruję, ale mam nadzieję w sobotę uścisnąć Twoją grabę, a później, to się zobaczy.
 11. Mój kumpel (więc wiadomość z pierwszej ręki, sam zresztą widziałem) kupił do swojego crossa akumulator do UPSa - bo był tańszy. Działa, bo moto sprawne i odpala od pierwszej iskry. Zresztą nie ma innego wyjścia, bo drugiej iskry to aku chyba nie wykrzesze
 12. To ja zapytam: czy jest wakat? Jak jest, to prosiłbym o jakiś punkt zaczepienia (kontakt/link) na priva, dzięki z góry.
 13. Ja już wiem, że odpadam. Właśnie zostałem uświadomiony, że przegapiłem zapisanie syna do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru i w dniach 31.07-04.08 będzie sraczka rekrutacji uzupełniającej. Bawcie się dobrze i wrzucajcie fotosy na forum. Lewa!
 14. Głośnik blutuczowy + telefon z 3G i Ludwik van B. zaśpiewa ze Stonesami. Coś się wybierze. Ja czasem słucham tego https://www.radio.it/s/raiisoradio w nadziei, że kiedyś na nartach w rizorcie będę umiał nie tylko zamówić calimero.
×
×
 • Create New...