Jump to content

PiotrEm

Forumowicze
 • Content Count

  154
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

About PiotrEm

 • Rank
  ZARAŻONY MOTOCYKLAMI - wąchacz spalin
 • Birthday 01/01/1970

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Osobiste

 • Motocykl
  a i owszem
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

693 profile views
 1. Niekoniecznie producent, ale wykonanie ma znaczenie. Kupiłem decathlonowe kalesony merino (149 zł). Są b. cienkie, trzeba uważać, żeby się do nich nie dotknąć jakimś rzepem od spodni, ale mają być cienkie, żeby w lecie za bardzo nie grzały, tylko zapobiegały klejeniu się spodni do skóry. Kilka dni temu na całodniowej wycieczce w zakresie temperatur 10-20 st. C sprawdziły się b. dobrze. Koszuli merino z długim rękawem jeszcze nie mam, bo mam jakąś przyzwoitą 4F bez merino i też daje radę, więc póki jej nie wykończę, nie widzę sensu wymiany na merino tak tylko dla idei. Nie wykluczam, że zmienię zdanie, jak się zrobi cieplej
 2. Ja też od jakiegoś czasu obserwuję (nawet czasem coś skrobnę), tak od dwóch lat, a nie od 17 godzin.
 3. No trochę to dziwnie wygląda, ale widać kolega nie ma doświadczenia*), tak się zdarza. *) bo ma przyjemność wstąpić w związek
 4. Kiedyś kumpel motocyklista dostał przydział na samochód służbowy - astrę w dizlu. Koledzy wytłumaczyli mu, że nie musi kręcić pod 4500, przy 2000 też ciągnie, jest ciszej i być może dłużej pojeździ (to ostatnie nie koniecznie, bo służbowy)
 5. Jeszcze nigdzie, ale się wybieram. Tylko jak były mrozy, to mi się nie chciało. W okolicach Wawy jest parę miejscówek, każda jest podobno dobra. Na tym Pole Position też są. JC Group organizuje, coś jeszcze w Piasecznie jest. Pomysł podrzucił ktoś na forum v-stromów "jak dbacie o formę poza sezonem". Odezwali się ci, co byli, wszyscy polecali. Najlepszy komentarz jednego kolegi po pierwszym treningu (cytuję z pamięci): "moje wyluzowanie jest porównywalne z elastycznością metrowego kawałka szyny kolejowej ... jeszcze tam wrócę"
 6. No ja za crossik na razie dziękuję, jak za drugim razem pojeździłem i nawet trochę poskakałem, to przez 4 dni w nogach czułem Całą zimę wybierałem się na pit-bajka. W sumie to już można, bo w końcu się ociepliło, wcześniej w ujemnych temperaturach - to dla mnie nie frajda.
 7. Tam jest tor crossowy/quadowy/terenowy. Jakieś hopki do poskakania. Może dla wyjadaczy mało ambitne, ale dla takiego jak ja przejechanie się po piachu bokiem to ciekawe doświadczenie. Nie muszę zjeżdżać z asfaltu, żeby trafić na syf na zakręcie, który zafunduje mi drift, pełne gacie i glebę. Tylko sorry za dezinformację: chodziło o Pole Position, a jeszcze dokładniej o Drive Position (bo to ta sama firma pewnie, w sensie ludzie i sprzęt, bo NIPy raczej osobne): https://drive-position.pl/. Myślę, że jak popada, to tam też znajdziesz to, czego szukasz - głębokie błoto https://www.google.com/maps/place/Drive-Position/@52.1196313,20.8890808,1549m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xe1c7eb268e9678a!8m2!3d52.1238702!4d20.8899387?hl=pl
 8. Po naukę to 2x byłem w Poland Position pod Jankami. Na co dzień jeżdżę na V-Sromie, to było dla mnie takie oswajanie szutrów, za drugim razem nawet oderwałem się na kilka cm od ziemi Odnośnie dzikich tras na Mazowszu, to nie pomogę.
 9. Ten model chyba tak już ma. Właśnie swoją uprałem, wyschła, ślady są, może przeszorować je szczotką (skoro można szorować po asfalcie i nic się nie dzieje)?
 10. Ja w temacie: córcia miała mieć bierzmowanie, a ksionc mówi, że zaświadczenie z chrztu jest nieważne, bo z innej parafii i ma być nie starsze niż 6 miesięcy. Na to ja go pytam, czy sakramenty się przedawniają, bo na religii nic o tym nie wspominali, a jestem żonaty i gdyby się przedawniały, to by mi się parę formalności uprościło. Zaniemówił.
 11. Plecakiem toto nie jest, ale ładna i tania. A z szelkami żadnych nie widziałem, być może będziesz musiał zadowolić się jakimś pasem na ramię. https://akcesoriamotocyklowe.pl/product-pol-73274-Q-Bag-Helmet-Bag.html
 12. Zapytaj w ISM Serwis (w Rembertowie), nie wiem, czy oni robią sami, czy dają komuś, ale jak zrobią, to będziesz zadowolony. Ja jestem ich klientem o ile pamiętam od 2012 i polecam. Daleko (ja z Kabat), ale warto. Solidna firma.
 13. Działka jest bardzo solidnym zabezpieczeniem hipotecznym, ale dochód też musisz mieć. I nie zdziw się, jak bank wyceni Twoją działkę na X zł i powie, że udzieli pod nią kredytu maks. 50% jej wartości. No wiesz, komornik, licytacje... to czasem się przeciąga, a żyć trzeba. A jak tylko Twoja nowa nieruchomość dostanie KW, zwalniasz hipotekę działki i obciążasz hipotekę kredytowanej nieruchomości.
 14. Uważam, że warto mieć dwa różne motocykle. Np. choppera i sporta, albo adwenczera i crossa. Tak żeby się nie nudziło, bo motocyklizm to w końcu zabawa. Ale posiadanie dwóch identycznych też nie jest pozbawione sensu. Nie przystoi wozić się brudasem, czasem trzeba odstawić na serwis, a jeszcze częściej na dezynfekcję. Podczas kiedy jedną maszynę lokaj rychtuje w pitstopie, drugą możesz folgować swoim żądzom. Bierz dwie hayabusy, będziesz Pan zadowolony!
 15. PiotrEm

  Prezent

  Kup mu różowy kask. Jak zapyta o kolor, to powiedz, że to dla ciebie, żeby już nie musiał samotnie jeździć.
×
×
 • Create New...