Skocz do zawartości

Jak zdjąć zablokowane i zardzewiałe tylne koło Peugeot Looxor 50 (90)


TOBIKK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka miesięcy temu kupiłem skuter  Peugeot Looxor 90cm3. Problem tkwi w tym że niestety tylne koło się nie obraca ani nie można go zdjąć i nie wiem co poczynić w tej sprawie aby odblokować je. Prosiłbym o pomoc.

Ps: Jestem nowym na tym forum jeśli zrobiłem jakiś błąd to prosiłbym o wyrozumiałość.

Edytowane przez TOBIKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest tam hamulec tarczowy to spuszczasz cisnienie odpowietrznikiem i sprawdzasz czy kolo zaczyna sie obracac.

Jesli tak to rozpinasz lancuch, wykrecasz os z dystansami i wyjmujesz pamietajac kolejnosc zalozenia dystansow ( jesli sa, ale zwykle sa ) i wyjmujesz kolo. Jesli nie to starasz sie sprawdzic co jeszcze moze trzymac - np sama oska mogla przyrdzewiec do lozysk.

Jesli jest tam hamulec bebnowy to dluzsza zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam bębnowy, ale podejrzewam że to może być wina wyłącznie zardzewiałej ośki ponieważ z tego co mówił ostatni właściciel to skuter stał na dworzu ponieważ nie palił i w między czasie koło się zablokowało 

 

 

Edytowane przez TOBIKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat uważam za zamknięty ponieważ poprzedni właściciel coś musiał majstrować przy hamulcach i tak pokombinował że je zablokował. Następnie wystarczyło linką poruszać i hamulce się odblokowały razem z kołem. Szkoda że to wcześniej mi nie wpadło do głowy ,ale tak czy inaczej dziękuje wam za wszelaką pomoc 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TOBIKK napisał:

Temat uważam za zamknięty ponieważ poprzedni właściciel coś musiał majstrować przy hamulcach i tak pokombinował że je zablokował...

Myślę, że nie powinieneś uważać, że jest po temacie. Hamulec pewnie zablokował się z powodu nagromadzonego brudu, rdzy i braku obsługi. Napraw to jeżeli nie chcesz aby temat powracał. Poza tym to hamulec. Powinien być sprawny na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, jarenty napisał:

Myślę, że nie powinieneś uważać, że jest po temacie. Hamulec pewnie zablokował się z powodu nagromadzonego brudu, rdzy i braku obsługi. Napraw to jeżeli nie chcesz aby temat powracał. Poza tym to hamulec. Powinien być sprawny na 100%

Tak i też zrobiłem w środku był nieprawdopodobny syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly mechanizm dzwigni rozpierajacych ( jezeli sa powinien byc przesmarowany jak rowniez ich rpowadzenia w tarczy hamulcowej.

Mam nadzieje ze to zrobiles. Smaru nie moze byc za duzo zeby nie skapywal na szczeki. Mam nadzueje ze lozyska kola tez sprawdzules.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...