Skocz do zawartości

zestaw zwiekszajacy moc w FZ750


Boruta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wie ktos co wchodzilo w skład fabrycznego zestawu zwiekszajacego moc w motocyklu yamaha fz750??

Pozdrawiam :namoto:

 

Pewnie wałki nierządu + dysze do gaźników. Dodatkowo montuje się przelotowy układ wydechowy ze strumienicą w tubie i wysokoprzepustowy filtr powietrza.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze takim najlepszym zestawem jest zakup FZR1000.

 

Adam M.

Nie Adam, Bimota , tylko Bimota(Yb 4i, , Yb6, Yb8, Yb10, Tuatara, oraz Furano, no może jeszcze Yb11) :banghead: Janek.P.S. 5 lat temu pewien gość sprzedawał używaną YB 6 za małe pieniądze(8000), Rycho myślał ze to zart, po tygodniu zadzwonilem juuz bylo nieaktualne, poszla gdzies do Wroclawia, teraz w brode sobie pluje bo do kolekcji jak znalazł.(szkoda ze slad po niej zaginął, a może ktos slyszal Bimota miala silnik Yamahy FZR 998 bez EXupa, no i wyglad typowy dla Bimoty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od filtra powietrza, Dyno-jetów i wydechu. Efekt zamontowania cąłości w duzej mierze zależy od dokladnej regulacji, a skutecznośc potwierdzi hamownia (na szczęscie badanie takie są co raz tańsze).

Co do odpowiedzi o zakupie FZR1000 - nie jest to złośliwość, bo tak naprawdę jest to najlepszy sposób :-). Jak mój kumpel pojechał do serwisu Suzuki ze swoim nowiutkim GS500 i zapytał o zwiększenie mocy, wyłonił się mechanik i powiedział "a co mam panu k**wa dwa cylindry dospawać ??

 

POzdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadne bujanie w oblokach - koszt szlifu, zestawu zwiekszajacego moc ( tloki, walki sprezyny ) i koszt dogrania calosci na nowych gaznikach ( czy przerobka starych ) bedzie wiekszy niz roznica w cenie miedzy FZ750, a FZR 1000, a tysiaczka i tak bedzie miala lepsze osiagi. Jak nie wierzysz to sprobuj. Poza tym czy znasz kogos, kto by to w Polsce dobrze zrobil ???

Pomysly takie jak twoj to bujanie w oblokach.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm szczeze mowiac to nie mam ochoty zwiekszac moc w tym motocyklu tylko wyczytalem w pewnym czasopismie ze firma yamaha oferowala takie zestawy i chcialem sie dowiedziec co sie w nich znajdowalo(czy byly to powazne zmiany konstrukcyjne czy tez wymiana walkow rozrzadu i dysz). Co do mocy to wiem ze 750 przy 1000 nie ma szans posiadalem gpz1000rx i yamaszce daleko do niego poruwnywujac przyspieszenie oraz predkosc max.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...