Skocz do zawartości

Wada ukryta silnika; czy motocykl po słabym dotarciu mógłby stracić kompresje aż do 6 barów


RezikRes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze  zapytaniem w ostatnim czasie zakupiłem motorower w 2t.

Jak się okazało sprzedający zapewniał mnie że silnik jest po remoncie jeszcze na dotarciu(przejechane miał około 200km od remontu).Zapewniał że motocykl jest w 100%sprawny.

Jak się okazało całe plastiki od dołu są klejone i robione szpachlą(ale to nie jest wada ukryta chyba),ale chodzi mi głowie o to że oddałem motocykl do mechanika aby sprawdził

jego stan silnika itp. Wyniki wykazały że motorower ma kompresje 6barów (jest to bardzo mało jak na "świeżo po remoncie"), napisałem do gościa że chciałbym zwrócić motocykl bo jest to wada ukryta

dostałem odpowiedź że musiałem go źle docierać. Mimo że jeździłem 50km/h jak kazał mechanik wiec jest to raczej ne możliwe .

I tutaj pytanie do was czy motocykl po słabym dotarciu mógłby stracić kompresje aż do 6 barów czy gość po prostu mnie robi w chu**.  I drugie pytanie w ostatnim czasie znikła iskra prawdopodobnie padła cewka czy to też zalicza się do wady ukrytej? (motocykl posiadam od tygodnia przejechałem  na nim z 100km. Oraz co mogę dalej z tym zrobić gdzie skierować sprawę jak gościu urywa kontakt i sądzi że to moja wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za motorower?

jakie powinno być nominalne ciśnienie sprężania?

2t na pewno nie będzie miało takiego "sprężu" jak 4t 😉

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co zostalo zapisane w umowie KS ?  Ile km na nim przez ten tydzien przejechales ?

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad1f napisał:

co to za motorower?

jakie powinno być nominalne ciśnienie sprężania?

2t na pewno nie będzie miało takiego "sprężu" jak 4t 😉

Powinno być między 10-14.

Sprawa śmierdzi i zasadniczo zostałeś nabity w butelkę. Są na to paragrafy i jest kilka tematów o tym na forum.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że po prostu kupiłeś trupa. Masz jakieś faktury,paragony na części,które miały być niby wymienione przy remoncie? Czy po prostu uwierzyłeś mu na słowo? Oddaj mu ten złom i żądaj zwrotu kasy,a po kolejny motocykl wybierz się z kimś ,kto siedzi w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2019 o 08:39, _Monter_ napisał:

Powinno być między 10-14.

o to mnie trochę zaskoczyłeś

aż z ciekawości sprawdziłem dla nsr125 - nominał to 10bar (+/-2)

 

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad1f napisał:

o to mnie trochę zaskoczyłeś

aż z ciekawości sprawdziłem dla nsr125 - nominał to 10bar (+/-2)

 

Przy 7 już może być problem z odpalaniem zimnym a 6 to w zasadzie zgon.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wiciu_r napisał:

Prawdopodobnie poszły pierścienie bo słabo działał dozownik oleju. Jak się nie da zwrócić strucla to wymiana pierścieni itp. a znam gości, 

którzy ten dozownik oleju wywalają i sami robią mieszankę, to bardziej pewne.

Raczej na samych pierścieniach się nie skończy...To jest dwusuw,a tam smarowanie ma kolosalne znaczenie. Jak jest zatarcie to leci prawie wszystko.Tłok..pierścienie ..łożysko sworznia...sworzeń..łożyska wału...szlif cylindra...łożysko wału...itd itd... i robi się nam okrągła sumka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 to mało, realnie 50 ccm na dobrym zestawie cylinder tłok będzie mieć ok 9 bar. Generalnie wymiana samego tłoka może pomóc, ale znając życie jak zrobisz góre to rozleci się łożysko na korbie, także najlepiej to zrobić w całości i cieszyć się potem jazdą. A z ciekawości gdzie kupiłeś ta tzrke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 19:38, zielorz napisał:

6 to mało, realnie 50 ccm na dobrym zestawie cylinder tłok będzie mieć ok 9 bar. Generalnie wymiana samego tłoka może pomóc, ale znając życie jak zrobisz góre to rozleci się łożysko na korbie, także najlepiej to zrobić w całości i cieszyć się potem jazdą. A z ciekawości gdzie kupiłeś ta tzrke ?

zakupiłem w ostrowie wlkp i to jest problem. Mam do niego 150km gościu mnie zablokował nie będę pakował motocykla i jechał 150 km nie wiedząc nawet czy jest w domu.

Nie planuje remontu silnika tylko zwrócenie do sprzedającego. Tylko tak jak napisałem gość urwał kontakt twierdząc że to moja wina. Dziękuję wszystkim za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List polecony z odstąpieniem od umowy za zwrotką. Pewnie nie odbierze, jeśli będzie bystry. Nieodebranie drugiego awiza jest uznane za doręczenie. Odebranie listu jest równoznaczne z odstąpieniem od umowy. Brzmi to dziwnie i niewiarygodnie, ale ponoć tak jest. Poinformował mnie o tym sposobie klient usiłujący zwrócić Mazdę, potwierdził to prawnik. Warunek-przedmiot musi zostać zwrócony w takim stanie, w jakim został zakupiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...